Odpudivá nehoráznost! Gauleiter Kolář odstranil sochu maršála Koněva, zatímco celá země trpí kvůli koronaviru. Tohle je dno, bouří na sociálních sítích

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) dnes nechal odstranit sochu maršála Koněva, osvoboditele Prahy z náměstí Interbrigády. K tomuto mimořádně odpudivému kroku se odhodlal v době, kdy je celá země zavřená v karanténě a pozornost veřejnosti je upřená na epidemii koronaviru.


Maršál Koněv osvobodil od Němců polovinu Evropy, Prahu, Osvětim a je válečným hrdinou epických rozměrů.

Ze strany dětinského starosty jde o brutální zásah do historie České republiky, pokus o přepisování dějin a hraničí se šířením nenávisti proti příslušníkům národa.


Sovětský svaz byl hlavní silou při porážce Německa

Viz též: Evropská unie tvrdí, že Hitler a Stalin začali válku společně


Starosta o likvidaci sochy nikoho neinformoval a učinil tak zcela z vlastní vůle. Za několik týdnů, 9. května, si Praha připomene osvobození Rudou armádou po vedením maršála Koněva. Pomník byl místem setkávání válečných veteránů.


Starosta Kolář poplival generace, postižené válkou. Za II. světové války padlo v boji proti Německu a Adolfu Hitlerovi 23 milionů Sovětů (většinou Rusů), z toho asi 150 tisíc při osvobozování Československa.


První fáze odstranění sochy maršála Koněva, osvoboditele Prahy

Dělníci v rouškách odstraňují sochu Koněva. Kolem řádí epidemie

“Kolář je neřízená střela, dělá si co chce. Nikomu – tedy co se týče zastupitelstva – o tom, neřekl. Ztratil pojem o realitě, je úplně odtržený od voličů,” řekl deníku Arfa zdroj z opozice na radnici Praha 6.

Kolář měl už dříve problémy s policií kvůli nenávistnému strhávání a ničení čínských vlajek během návštěvy prezidenta Číny v Praze.


Radnice Prahy 6 vydírá ruskou ambasádu ZDE


Politik Jiří Kobza (SPD) okomentoval počin starosty Koláře takto: “Politici, útočící na mrtvé, se snaží zachránit jen svou upadající stranu… Doufají totiž, že ti se správnou nenávistí by je mohli opět volit. Do pomníků se přece kope nejsnáze.


Reakce na facebooku: “Soudruzi z polomortvé TOPky zažili jeden z posledních politických orgasmů,” Václav Štěpař. “Když to nejde za normálních okolností,zneužije se stavu omezení pohybu,abychom se vyhnuli protestům,” Jaroslav Kopič. “Strhávejte sochu Koněva, když Rusko Vám posílá zdravotní materiál a USA s EU na Vás z vysoka…,” Gabriel Zamrazil. “Znovu se ozývají fašisti aby znovu okupovali,” Roman Pour. “Ubohost,” Marie Vodvárková a tisíce dalších…


Maršál Koněv nesouhlasil s okupací Československa ZDE


Socha maršála Koněva, osvoboditele Prahy od německé okupace

Maršál Koněv zemřel podruhé

Rusko: Je to oblastní nacista

Proti odstranění sochy se ostře ohrazovala ruská strana. Ruské ministerstvo zahraničí se nechalo slyšet, že čeští politici vedou válku se symboly vítězství nad Německem a nacismem. “Kolář? Kdo to je? Asi nějaký místní Gauleiter,” prohlásila nedávno ruská strana.


Starosta Kolář lhal o podzemních garážích místo sochy Koněva


Gauleiter byl vedoucí pobočky nacistické strany NSDAP, která v éře Adolfa Hitlera ničila symboly, které nevyhovovaly její ideologii. Vyznačovala se nenávistí vůči skupinám obyvatelstva, konkrétně Židům, Romům a dalším.


Ve straně TOP 09, jíž je Kolář členem sílí nenávistné tendence vůči Rusku, Číně, Severní Koreji a dalším zemím. Na extrémismus této strany, potácející na na hranici volitelnosti, upozorňoval i prezident Miloš Zeman.


Papaláši z radnice Prahy 6 jedou na dovolenou v době masakru ZDE


Přepisování historie kvůli garážím

Socha maršála Koněva, osvoboditele Prahy od nacistické okupace dne 9. května 1945, byla převezena do tzv. Muzea paměti 20. století, které ještě nestojí. Proto bude socha velkého válečného hrdiny odvezena do blíže neurčeného skladu.
Útoky starosty Koláře na sochu maršála trvaly od doby, kdy byl díky zákulisním dohodám dosazen na podzim 2018 do čela radnice Prahy 6.

Socha byla již dříve osazena “vysvětlujícími” tabulkami, které zkreslovaly příběh maršála Koněva – například ničím nepodloženými údaji ohledně jeho role v okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v roce 1969.


Maršál Koněv byl proti intervenci vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968.


Sochu několikrát poškodili vandalové, když ji polili růžovou a rudou barvou. Tehdy se říkalo, že se tak stalo na objednávku starosty, který potřeboval záminku k odstranění sochy. Následně ji nechal zakrýt plachtou.

Starosta Kolář lhal o čištění sochy ZDE


Nechutní trik starosty Koláře analýzou kvůli soše Koněva ZDE


Deník Arfa již informoval, že záměrem starosty Koláře je vybudovat na náměstí Interbrigády podzemní garáže. Socha překážela jejich výstavbě.Jde již o několikátý výpad pražských extremistických politiků proti symbolům českém historie, znakům jiných zemí v Praze a nepřímé přihlášené se k nacistické ideologii.

Ze Staroměstské radnice nechal primátor Hřib odstranit pamětní desku Rudé armády, starosta Řeporyjí Novotný nechá stavět pomník vojákům SS. Nedávno bylo z iniciativy primátor Hřiba přejmenováno náměstí Pod Kaštany.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh