Kauza Koněv: Starosta Kolář (TOP 09) lhal. Zase. Radnice za čištění sochy maršála Koněva neplatí nic navíc. Je na to PAUŠÁL. Pět lží, které otřásly Prahou 6. Proč právě teď?


Není pravda, že čištění sochy maršála Koněva stojí radnici Prahy 6 “majlant”, jak bulíkuje veřejnost extremistický starosta Kolář. Praha 6 má na odstraňování graffiti PAUŠÁL.


Starosta Ondřej Kolář (TOP 09) lhal, když tvrdil:„Nevím, proč bychom měli dávat tolik peněz z kapes daňových poplatníků právě na sochu maršála Koněva.“

Toto tvrzení o “penězích a kapsách daňových poplatníků” opakoval starosta Kolář v různých variacích, když se snažil budit dojem, že se rozpočet radnice takřka hroutí, protože se musí platit za všechna ta nekonečná čištění sochy maršála Koněva, osvoboditele Prahy.


Záhlaví smlouvy na odstraňování graffiti mezi radnicí Prahy 6 a firmou Axiom Real ze dne 30. května 2019.

Ve smlouvě s úklidovou firmou Axiom Real, která se zabývá čištěním fasád, plísní, odstranění graffiti, antigraffiti, nátěry, tryskáním, pískováním atd. je navíc jasně uvedeno, že se odstraňování graffiti týká i pomníků na území Prahy 6. A to za měsíční paušální částku.


Ukázka ze smlouvy o čištění graffiti mezi radnicí Prahy 6 a firmou Axiom Real z 30. května 2019.

Smlouvu podepsal sám starosta

Buď si pan starosta nepamatuje, že smlouvu podepsal, nebo vědomě lže. Nebo je v tom nějaký jiný háček a pokud ano, bude velmi rádi, když se redakci Argumenty & Fakta ozve a vše vysvětlí.

Rádi bychom se ho na to zeptali, ale pan starosta, šířící údajně lásku, pravdu, mír a přátelství, nyní chodí v doprovodu dvou obrovských bodyguardů s masitými krky naslouchátkem v uchu. Dovolat se mu nelze.“Smlouva o dílo na odstraňování graffiti tvorby na území Prahy 6” byla osobně podepsána 30. května 2019 panem starostou Mgr. Ondřejem Kolářem.


Ukázka ze smlouvy mezi radnicí Prahy 6 a firmou Axiom Real z 30. května 2019

Částka počišťovací firmě je vyplácena měsíčně paušálně a činí vždy 188 tisíc korun. Celková cena za dva roky čištění pomníků, fasád, hřišť atd. je 5,5 milionu korun. Smlouva je podepsána na dva roky, tedy až do roku 2021.


Pomník maršála Koněva v seznamu ve smlouvě z 30. května 2019

Socha maršála Koněva, osvoboditele Prahy, je ve smlouvě výslovně uvedena v příloze smlouvy v seznamu soch a pomníků.


Všude klid, sem tam vandal

Od podpisu smlouvy s firmou Axiom Real byla socha maršála Koněva počmárána jen jednou, když ji někdo v noci na 22. srpna polil rudou barvou a připsal hanlivý nápis.

Starosta Kolář odmítl sochu očistit a vydíral ruskou ambasádu, ať si ji odveze, nebo ji tak nechá poničenou. Rozhořčení občané hanlivý nápis částečně smyli. Poté starosta nechal kolem sochy postavit lešení a na něj hodil hadr. Ten nechal sundat až po tlaku veřejnosti.


“Očistit sochu od barvy by zabralo tak hodinu,” řekl redakci Argumenty & Fakta jeden z občanů, kteří se podíleli na nápravě řádění vandalů. Náklady jsou sotva pár tisíc.

Předtím byla socha maršála Koněva poškozena vandaly letos 8. května, když na ni vylili růžovou barvu. V roce 2015 někdo nastříkal na podstavec pomníku schizofrenní nápis “Heil Putin”.


Pět lží starosty Koláře

Starosta Ondřej Kolář proti soše útočí dlouhodobě. Jeho matení veřejnosti stojí za pozornost, protože je opakované.


LEŽ č. 1
Starosta Kolář se snažil veřejnosti že jsou dějiny vlastně jinak. Toto přepisování dějin je typické pro totalitní režimy. Rudá armáda v čele s maršálem Koněvem podle něj Prahu neosvobodila. Maršál Koněv se prý podílel na okupaci Československa 1968. Oboje je lež.


LEŽ č. 1
Socha maršála Koněva stojí na místě, kde jsou plánovány garáže. Starosta Kolář však tvrdil, že jde o dezinformaci (prý šířenou mimo jiné prezidentem Milošem Zemanem). Koláře usvědčil rozhovor pro rozhlas z roku 2017, kde uvedl, že se radnice chystá garáž na místě památníku postavit už dávno.


LEŽ č. 2
Starosta tvrdil, že není v silách radnice sochu uhlídat. Kamery do jejího okolí umístit nechtěl. Podle některý pozorovatelů údajně starosta věděl o plánovaném útoku vandalů na sochu v noci na 22. srpna. To by byla silná káva.


LEŽ č. 3
Na schůzi 12. září starosta Kolář občanům lstivě posunul právní analýzu k odstranění sochy, kterou údajně vypracoval místní iniciativní občan. Argumenty & Fakta odhalily, že ve firmě, která analýzu vypracovala, je zaměstnán otec starosty.


LEŽ č. 4
Starosta nechal loni na podzim umístit na sochu dezinformační tabulky, budící agresi v občanech náchylných k propagandě. Tabulky uvádějí lživé informace ohledně role maršála Koněva při okupaci Československa roku 1968. Pravda je, že Koněv s okupací nesouhlasil.


LEŽ č. 5
Za čištění od graffiti je paušál, není tedy pravda socha maršála znamená zátěž pro rozpočet radnice.


Proč právě teď?

Veřejnosti dlouho vrtalo hlavou, co stojí za nenávistnými útoky starosty proti soše osvoboditele Prahy a válečného hrdiny a proč eskalovaly právě teď.

Zde je odpověď: Kolář si brousí zuby na stranický post, sjezd TOP 09 bude v listopadu. Tato strana se dlouhodobě vyznačuje nenávistnými rusofobními útoky.

Kolář zřejmě doufá, že mu “tanec na hrobech ruských vojáků” vynese křeslo místopředsedy. Nebo opravdu věří, že bylo “všechno jinak?” Předpokládá se, že předsedkyní této mizející strany se stane mladá stranická příslušnice Markéta Pekarová Adamová (34).


TOP 09 se radikalizuje. Strana se pohybuje hluboko pod hranicí vstupu do parlamentu. Prezident Miloš Zeman označil TOP 09 za extremistickou stranu. Moskva nazvala Koláře “místním Gauleiterem”, což je označení pro oblastního vedoucího nacistické NSDAP a zvažuje sankce v řádech miliard. Je to mezinárodní ostuda.


Socha stojí pozemku, který nepatří Praze 6, nýbrž magistrátu a je památkově chráněna. Socha jako taková však je, jak jsme zjistili, majetkem Prahy 6.

Podle některých názorů se starosta Kolář chystá převézt sochu v nejbližší době, zřejmě někdy v noci. Dne 16. 9. se k soše připoutal řetězy mladý pokrývač ze severních Čech.


Nepřehlédněte:


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh