Tleskáme! Krásná Pirátka Barbora Hrůzová JAKO JEDINÁ hlasovala pro sochu maršála Koněva. Teď bude mít peklo. Ve svém stanovisku uvádí zajímavé souvislosti. Na radnici Prahy 6 straší dvojník extremisty. Demolice bude?

Hlasování o osudu sochy maršála Koněva na zastupitelstvu Prahy 6 nebylo jen o přepisování historie, cynismu, aroganci, nenávisti a tuposti obecně. Bylo také o odvaze. JEDINÁ z celého zastupitelstva – Barbora Hrůzová (Piráti) hlasovala PROTI záměru rusofobního vedení radnice zničit část českých dějin. Tleskáme!

Teď ji zřejmě čeká peklo. Místní starosta Ondřej Kolář, lokální rusofob, spojil odstranění sochy osvoboditele Prahy se svou budoucí kariérou. Jeho vlivný otec (nepřítel prezidenta Miloše Zemana pan Petr Kolář) nechal vypracovat analýzu demontáže pomníku od právnické firmy, napojené na americké lobisty.

Tady se hraje vabank.


Barbora Hrůzová, Piráti Praha 6

Celá akce má pikantní rozměr, že socha maršála Koněva vůbec radnici Prahy 6 nepatří, je majetkem magistrátu a chrání ji nejen mezinárodní smlouvy, ale je i státní památkou. Může to tak celé být jen soudružský vzkaz Kolářovým stranickým šéfům.


Statečná zastupitelka Barbora Hrůzová pracuje v Archeologickém ústavu Akademie Věd jako dokumentátorka (od roku 1996). žije na Praze 6 skoro 30 let. Členkou Pirátů je již od roku 2013, patří tedy “srdcaře”. Je také spisovatelka (sedm knih!) a vynikající fotografka.


Hlasování o demolici (obrazně řečeno) pomníku maršála Koněva, osvoboditele Prahy. Čili: Přepisování historie v přímém přenosu.

Barbora Hrůzová svůj odvážný postoj velmi pěkně vysvětlila ve stanovisku, kde mimo jiné uvádí zajímavou souvislost, že Kolář na blížícím se celorepublikovém sjezdu TOP 09 kandiduje na post místopředsedy. Akce Koněv tak mohla být něco jako vzkaz Kolářovým soudruhům.

Celé smělé stanovisko Barbory Hrůzové ZDE


Atmosféra ideologické nenávisti

Podle našich zdrojů panuje na radnici Prahy 6 atmosféra “ideologické nenávisti” maskovaná “spravedlivým rozhořčením”. Starosta Kolář se zřejmě domnívá, zřejmě doufá, že mu kariérní sázku na špatnou stranu zachrání, když se vymezí proti dějinám a zatančí si na hrobech vojáků, padlých při osvobozování Československa.


Blíží se sjezd TOP 09 – již za pár týdnů v listopadu a na něm se volí nové stranické vedení. Ondřej Kolář by rád překročil svůj lokální stín.

Jak uvádí pirátka Barbora Hrůzová ve svém stanovisku: “Starostovi je úplně jedno, že pro své soukromé záměry se mu podařilo na smrt rozhádat občany Prahy 6 a udělat z nich dva nesmiřitelné tábory.  Je mu jedno, že hodně naštval ruskou ambasádu. To je pro něj v pořádku – vymezil se tak proti Hradu a premiérovi. Je mu jedno, že obešel svoje koaliční partnery a pak je musel horko těžko přemlouvat, aby mu jeho počínání schválili. Je mu jedno, kolik to městskou část stálo peněz. “


Hlasování o likvidaci památníku osvoboditele 12. 9. proběhlo ve vzrušené atmosféře, přístup vedení radnice opravdu mohl mnohým připomenout atmosféru schůzí z Berlína 1932.

Hlasování nebylo nastaveno tak, že se by se řešilo “pomník ano či ne”, ale jako “ne a co dál”.

Budovu hlídala policie, v provozu byly bezpečnostní rámy, bylo zabaveno několik lahví s vodou, nebylo dovoleno diskutovat občanům, kteří měli jiný názor, pískalo se, houkalo, nenávist k těm, kteří “nejdou s námi, ale proti nám” se valila ze všech koutů. Připomeňme, že lokální Kolář (TOP 09) kandidoval v Praze 6 za koalici KLID.


Hra vabank

Jedná starosta Kolář jako “Gauleiter”? Této přezdívky se mu dostalo za útoky na sochu osvoboditele Prahy od ruského ministra kultury a znamená: “místní vedoucí nacistické NSDAP”. Teď to řeší ministerstvo zahraničí. Rusko zvažuje sankce.

Podle prezidenta Miloše Zemana je strana TOP 09 “extremistickým rusofobním uskupením” s jediným bodem programu, a tím je – jak mnohé nasvědčuje – vrácení zabaveného majetku šlechtě a sudetským Němcům.

TOP 09, zdá se, již zcela rezignovala na svůj nejnadějnější potenciál, tedy konzervatismus – ochranu tradičních hodnot, zdrženlivost, uvážlivost (modrá barva) – a stále více se přiklání k radikálnímu liberalismu, kde už je obsazeno.

V průzkumech se tato strana již stabilně pohybuje hluboko pod hranicí pěti procent, potřebných pro vstup do parlamentu. Pokud TOP 09 ve volbách 2021 neuspěje, zřejmě zmizí navždy.


TOP 9 má 3,7 procent, tedy něco mezi pěti procenty a nulou. Průzkum agentury STEM.

Starosta Kolář ve své touze po stranickém postupu zvolil sázku na kartu nenávisti a rozdělování společnosti. Kdo ví, třeba mu to vyjde a možná skutečně nastal čas hrát vabank. Nebo je to poslední hřebík do rakve celé straně.

Nakonec možná nepůjde ani o demolici pomníku maršála Koněva stranou TOP 09, jako spíš o demolici TOP 09 maršálem Koněvem.

Sázka na kartu Zeman = Koněv je z podstaty úplně mimo.


Rusofobní bublina

Rozumný nápad místních Pirátů, že by se o osudu pomníku osvoboditele hlasovalo v rámci příštích celostátních voleb v roce 2021 smetli zlobovaní a sešikovaní zastupitelé ze stolu.

Podpora občanů odstranění sochy, což by byl krok významem dalece přesahující lokalitu Prahy 6, je přitom jen jakousi představou vedení radnice, žijící v rusofobní bublině.

Každopádně kromě statečné Barbory Hrůzové (Piráti) se při hlasování o odstranění pomníku maršála Koněva apoň zdrželi hlasováni tito zastupitelé (z důvodů, které neznáme):
Jan Lejčko (Piráti), Jana Kabelová (Piráti), Pavlína Civínová (ODS), Simona Nesvadbová (ODS), Antonín Nechvátal (Strana Zelených), Pavel Weber (Strana Zelených).


Zuby nehty

Na radnici Prahy 6 je u vesla parta kolem TOP 09 a Lidovci (s ODS v zádech), tedy zástupci tzv. demobloku. Toto uskupení, které se postaralo o největší rozruch v poválečných dějinách městské části, kandidovalo pod názvem KLID.

Zatímco Lidovci nebo ODS jako tradiční strany by možná mohli mít budoucnost ještě před sebou, TOP 09 je podle názoru odborníků mizející parta, která se drží zuby nehty (či spíše již jen nehty) celorepublikově jen u dvou posledních koryt: V Praze 6 a Praze 3.

Volby 2018 v Praze 6 ZDE


Na radnici řádí dvojník

“Takhle vypadám já, a tahle vypadá místostarosta,” snažil se vysvětlit starosta Kolář přítomným na veřejném jednání 12. září. Marně. Občané dávali najevo svůj nesouhlas s arogancí oběma.


Groteskní situaci na radnici Prahy 6 eskaluje nápadná podoba starosty a místostarosty

Místostarosta Jakub Stárek (ODS) má se starostou Kolářem stejné brýle, stejné vousy, stejné kouty, podobnou barvu vlasů a nosí i stejné sako. Jsou to dvojníci!

Jak a kdy došlo k tomuto grotesknímu prolnutí není jasné. Během loňské volební kampaně neměl takto střižené vousy žádný z nich a Stárek chodil v bílé košili.

Místostarosta Stárek (ODS) ve všem plně podporuje svého starostu Ondřeje Koláře (TOP 09), má identické názory i postoje. Proto byl také jedním z prvních, kdo při hlasování o odstranění památníku maršála Koněva zmáčkl tlačítko, jako by šlo o tlačítko demoliční.

Podivná dvojice mate občany – a přitom je to škoda, protože nadějnější Stárek je synem zajímavého chartisty Čuňase, kterého vedla StB pod krycím jménem Satan, a 45 let nebyl u holiče.


Nedůstojné tahanice kolem pomníku osvoboditele Prahy maršála Koněva jsou velkou ostudou celé České republiky.


Nepřehlédněte:

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh