Je to tady! Zrušení koncesionářských poplatků České televizi: Premiér Babiš podpořil prezidenta Zemana. Bakalova sekta se bouří. Osekávání po částech. Platíme České televizi 1620 korun ročně! To je jak bitva na Bílé hoře. Nejvyšší čas rozehnat voje!

Konečně! Premiér Andrej Babiš podpořil opakované výzvy prezidenta Zemana na zrušení koncesionářských poplatků České státní televizi. Poplatky jsou navíc vybírány dost drsným způsobem.

Česká televize chrlí jednu “botu” za druhou. Naposledy například odvysílala reportáž, ve které prohlásila premiéra Babiše za “bývalého premiéra”. Jindy zas sestříhala projev prezidenta, ve kterém označil miliardáře Bakalu za tuneláře. Nebo když jako státní televize zvala na protistátní demonstrace.

Bývalý premiér Andrej Babiš ZDE

Tunelář Bakala ZDE

Státní televize zve na protistátní demonstrace ZDE


Mistrovské načasování

Načasování debaty o zrušení poplatků je mistrovské. Na podzim (30. výročí 17. listopadu 89) se očekávají masové protivládní demonstrace, organizované aktivistickou skupinou Milion chvilek. Česká televize jako jejich velký podporovatel jistě přiloží pod kotel. Je nasnadě, že by pod tlakem možnosti zrušení poplatků mohla Česká televizi ubrat ze své politické angažovanosti.


Rozpočet České televize

Otázkou je, zda to bude stačit, protože na podzim se bude hrát vabank.


Nyní se rozhoří debata o tom, že by zrušení poplatku ohrozilo nezávislost České televize. Ta ovšem podle mnohých není nezávislá už nyní – ba právě naopak, zcela nepokrytě “kope” za strany blízké TOP 09, napojenou na miliardáře a mediálního magnáta Bakalu (Respekt, Hospodářské noviny, Aktuálně,cz…).

Způsob, jakým před pád dni honily redaktorky České televize po ulici státního zástupce Šarocha, který “zařízl” kauzu Čapí hnízdo, vypovídá o mnohé.


Česká televize honí Šarocha video ZDE

Redaktorky ČT pronásledují na ulici státního zástupce. září 2019.

Prezident Zeman: Už jim to típněte!

„Česká televize hospodaří s rozpočtem sedmi miliard korun, zatímco konkurenční televize si na sebe musí vydělat samy. Je namístě uvažovat o zrušení koncesionářských poplatků,“ řekl prezident Miloš Zeman.

Česká televize je ve srovnání s jinými televizemi v luxusním postavení. Na trhu s reklamou má stejné podmínky, ale navíc pobírá šest miliard ročně z koncesionářských poplatků. Tím je zásadním způsobem zvýhodněna. Komerční televize na to opakovaně upozorňují.


„Několikrát jsem už řekl, že Poslanecká sněmovna má v rukou dvojí zamítnutí zprávy o hospodaření České televize a v takovém případě nastupuje volba nového vedení televize. Myslím si, že Česká televize v dnešní podobě je opravdu televize TOP 09,“ řekl prezident Miloš Zeman pro Parlamentí listy.


Tito pánové odpovídají za ideologickou vyváženost České televize ZDE


Babiš: Já jsem pro

Premiér Babiš s prezidentem Zemanem do značné míry souhlasí. Podle něho by se mělo zvážit, jestli nezrušit tyto dosud povinné poplatky pro seniory, samoživitelky a další nízkopříjmové skupiny. Takové osekávání po částech.

„Pro důchodce, zdravotně postižené, samoživitelky a další málo majetné skupiny o tom můžeme uvažovat,“ řekl Parlamentním listům Andrej Babiš.

Lze předpokládat, že návrh prezidenta a premiéra najde v parlamentu podporu nejen v hnutí ANO, ale i v řadách SPD, KSČM a částečně i u poslanců ČSSD.


Nedíváš se? Stejně zaplať!

Dosud jsou poplatky vymáhány drsným způsobem.

Občané musí platit poplatek České televizi 1620 korun ročně povinně, i když se na Českou televizi nedívají. Když neplatí, přijde exekutor. Česká televize je dlouhodobě pod palbou oprávněné kritiky pro své politicky angažované zpravodajství.

Poplatky České televizi dluží 300 tisíc domácností – není známo, zda kvůli tomu, že na to nemají nebo se tak děje pod heslem “proč bych platil, když se na to nedá dívat”. Ročně podá Česká televize na neplatiče kolem 10 tisíc žalob.


Ředitel Dvořák: Plat milion měsíčně

„Zrušením koncesionářských poplatků končí nezávislost veřejnoprávních médií. Budou vydána na pospas blahovůli či mocichtivosti politických stran,“ řekl k možnosti zrušit koncesionářské Karel Schwarzenberg (TOP 09), přítel miliardáře Bakaly.

V minulosti se hojně diskutovalo též o platech vrcholných manažerů a top moderátorů České televize, které nejsou zveřejňovány, přestože jsou tito lidé placeni z peněz daňových poplatníků.

Generální ředitel ČT Petr Dvořák k tomu už dříve poznamenal, že česká veřejnost podle něho dosud není připravena na to, aby se informace o platech dověděla. Jeho plat však známý je: Včetně odměn milion měsíčně.


Nepřehlédněte:

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh