Černá demolice sochy maršála Koněva: Obludný rozhovor s maskovaným starostou Kolářem. “Využili jsme situace, že je epidemie”. Z toho mrazí. Prezident Zeman musí zasáhnout

Odpudivá demolice sochy osvoboditele Prahy maršála Koněva nesmí zůstat bez reakce. Extremistický starosta Kolář (TOP 09) porušil mezinárodní smlouvu, podepsanou prezidentem Havlem. Ministerstvo zahraničí je bezzubé. Jednat musí prezident Zeman.


Bouřlivá a nesouhlasná reakce veřejnosti na podlý způsob demolice pomníku maršála Koněva přiměla i Českou televizi, aby se Koláře zeptala, co to má znamenat. Z toho rozhovoru běhá mráz po zádech.


Podívejte se na video ZDE a šiřte tento článek.


Rozhovor starosty Koláře s Českou televizí. Před ruskou televizí utekl

Demolice sochy 3. dubna 2020. Celá země je v karanténě kvůli epidemii.

Rozhovor České televize se starostou Kolářem (TOP 09)

ČT: Využili jste nouzového stavu, abyste odvoz sochy odvezli bez většího povšimnutí?

Kolář: “Nouzový stav jsme využili, ono se to hodí, udělat něco takového bez toho patřičného humbuku, který to doprovázel loni v září, kdy tam probíhali demonstrace takových prapodivných lidí z pravicové i levicové spodiny (pozn. red.: zkrátka občané). To že jsme využili to že je v České republice vyhlášený nouzový stav té věci jedině pomohlo.”


Sdělení č. 99/1996 Sb., Smlouva o přátelství a spolupráci s Ruskem. Tento obrázek je volně ke stažení a sdílení. Šiřte a sdílejte!

ČT: Na druhou stranu odpůrci co zastánci se teď nemohohou setkat a měli by na to nárok, tak – není to vlastně zbabělé?

Kolář: “Ta akce se připravovala od září loňského roku. Pan místostarosta Lacina tomu věnoval mnoho času. Půl roku nám trvalo, než jsme vyjednali, kde ta socha bude stát (pozn. red.: není vyjednáno dosud) a jak ta demontáž bude probíhat. Je pravda, že v posledních týdnech to nabralo rychlý spád, protože jsme cítili, že je vhodná doba.”
ČT: Kdy jste rozhodli přesně o přesném datu odstranění sochy?

Kolář: “O tom rozhodla rada městské části na svém mimořádném jednání včera v noci. Abychom využili ten stav naplno tak jsme si řekli, že bude nejlepší udělat všechno v tichosti. tak aby na to nebylo možno reagovat jako v loni v září.”

ČT: Na twitteru jste napsal, že “neměl roušku, tak musel pryč”. Přijde vám to vhodné?

Kolář: “Já jsem se tím pokusil odlehčit situaci.”


Nezákonná likvidace sochy

Maršál Ivan Stepanovič Koněv (1897 – 1973) je symbolem vítězství Sovětského svazu nad nacistickým Německem ve II. světové válce. Osvobodil polovinu Evropy, koncentrační tábor Osvětim, Prahu, dobyl Berlín… Je symbolem 23 miliónu Sovětů (většinou Rusů) kteří přišli o život během války.


Kolář (TOP 09) zradil odkaz Václava Havla

Prezident Jelcin a prezident Havel podepisují smlouvu o spolupráci. Její součástí je ochrana pomník maršála Koněva. Co se týče ochrany soch a pomníků je její hlavní částí.

Starosta Kolář porušil demolicí sochy mezinárodního smlouvu a mělo by následovat jeho okamžité odvolání.

V základní vztahové smlouvě mezi ČR a Ruskou federací, kterou uzavřel Václav Havel a Boris Jelcin v roce 1993, je v čl. 21 jasně ujednáno, že „každá smluvní strana bude na svém území zajišťovat péči o vojenské hroby a vojenské pomníky druhé smluvní strany, jejich udržování a přístup k nim“.
Plné znění smlouvy ZDE

Smlouva o přátelství a spolupráci s Ruskem


Ruská strana zakotvila zmínku “péče o vojenské pomníky” do smlouvy zjevně proto, že předvídala nástup extremistů a přepisovačů historie v České republice.


Proti porušení mezinárodní smlouvy “místním gauleiterem Kolářem” musí zasáhnout zákonodárné orgány, vláda, nebo prezident. Škody páchané Kolářem, primátorem Hřibem, nebo starostou Novotným v mezinárodních vztazích jsou v nedozírné, a vyčísleno penězi dosahují desítek miliard.


Prezident Zeman musí zasáhnout

Demolice památníku maršála Koněva – a obzvlášť takto podlým způsobem – nesmí zůstat bez reakce. Vše má v rukou prezident Miloš Zeman. Ministerstvo zahraničí je pod vedením ministra z ČSSD zcela bezzubé, od vlády lze vzhledem situaci kolem koronaviru, očekávat reakci jen těžko.


Prezident Miloš Zeman a velvyslanec Ruské federace v Praze Alexandr Vladimirovič Zmejevskij.Jediná šance na důstojnou odpověď nehoráznému ničení pomníků a porušování mezinárodních smluv je prezident Miloš Zeman.


Reakce občana na demolici pomníku. Nezdolný Jiří ZDE


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh