Už dost! Pražané se bouří proti odpudivé aroganci pubertálního primátora Hřiba (Piráti). Ruce pryč od náměstí Pod kaštany, skřete! To si nedovolili ani nacisté. Petici podepište ZDE

Pubertální primátor Hřib (Piráti) chce přejmenovat náměstí Pod Kaštany, kde stojí ruská ambasáda. Náměstí má nést jméno mafiána, který rozkrádal vlastní zemi. Proti této zlovůli se nyní postavili občané Prahy a založili petici.

Podle místních obyvatel v Bubenči v Praze 6 je změna náměstí Pod Kaštany na náměstí Borise Němcova odporná provokace. Němcov byl ruský vicepremiér, který rozkrádal ruské nerostné bohatství a rozprodával ho nadnárodním korporacím.


Ambasád Ruské federace na náměstí Pod kaštany

Němcov později ve službách americké CIA pořádal podvratné akce proti současnému prezidentovi Ruské federace Vladimíru Putinovi. Aktivista Němcov je považovaný za extremistu a byl zastřelen čečenskými radikály.

Je třeba se postavit zlu a aroganci jediné pravdy

“Přejmenování náměstí je nehoráznost. Němcov byl zločinec. Ze strany primátora Hřiba jde o zlomyslnost a provokaci nedospělce,” řekl portálu Argumenty & Fakta místní obyvatel Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií a bývalá policejní prezident.”


Občané zveřejnili 15. ledna petici následujícího znění. S podpisem neotálejte, Hřib chce přejmenování oblíbeného náměstí prosadit za pár dní, tedy již 24.února. Rozumnější radní zatím váhají. Petice získala krátce po založení desítky podpisů a rychle to roste.

Petici za zachování jména náměstí Pod kaštany
PODEPIŠTE ZDE

Poslední dobou se pražská čtvrť Bubeneč stává cílem, pravděpodobně zoufalých, politiků, kteří se snaží svou sestupující popularitu zvrátit realizací zbytečných a hloupých proti-ruských gest na jejím území. Předchozí obětí se stal pomník maršála Koněva, novou obětí má být náměstí Pod Kaštany.

My níže podepsaní jsme přesvědčeni, že Bubeneč a jeho místopis není politické pískoviště, na kterém komunální politici mají oprávnění dělat mezinárodní gesta, a trváme na zachování historického názvu náměstí Pod Kaštany.


Zároveň vyjadřujeme znepokojení nad způsobem, kterým se magistrát snaží změnu prosadit. Návrh byl oznámený na poslední chvíli (má být projednaný 24. února a realizovaný 28. února) a nebyl nikdy pořádně představený dotčené veřejnosti (tedy lidem, kteří v Bubenči bydlí).


Dá se předpokládat, že jediným podkladem pro jeho realizaci je jakási komická petice, která za 4 roky své existence dokázala celorepublikově nasbírat směšných 4,5 tisíce hlasů.


Navíc fakt, že místopisná komise tento návrh již dvakrát zavrhla, a znenadání zcela otočila na úplně opačné stanovisko, považujeme za krajně podezřelý.

Pod peticí je podepsán Ondřej Stárek

Petici za zachování jména náměstí Pod kaštany
PODEPIŠTE ZDE


Je třeba rychle

Extremistický primátor Hřib chce ulici oficiálně přejmenovat 27.února, kdy uplyne pět let od vraždy Borise Němcova na mostě v Moskvě skupinou Čečenců pro jeho radikální názory. Hřib svými protiruskými a protičínskými kroky ohrožuje zájmy České republiky v zahraničí.


Mafiána Němcova zabili v Moskvě Čečenci kvůli jeho netoleranci k jiným náboženstvím

Pokud se Hřibovi podaří prosadit svůj plán na magistrátě, bude mít ambasáda Ruské federace adresu “náměstí Borise Němcova č. 1” místo dosavadní “Pod kaštany 1”. Tuto novou adresu bude mít ambasáda na všech dokumentech, nebo vizitkách. Jde mimořádně nechutnou provokaci, která ještě zhorší vztah Ruska k České republice.


Náměstí se jmenuje Pod Kaštany od roku 1925 podle kaštanů, které zde rostou. Pouze za německé okupace v letech 1940-1945 neslo náměstí dvojjazyčný název Pod kaštany / Kastanaienplatz. I nacisté nechali v názvu kaštany – na rozdíl od Hřiba.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh