Neuvěřitelný byznys s covidovými pacienty! Nemocnice dostane za jednoho na JIP přes půl milionu korun, zatímco bez covidu 166 tisíc! Ředitelé nemocnic: “Péče o jedny a druhé se výrazně neliší”.

KOMENTÁŘ TOMÁŠ VYORAL: Jak „motivovat“ nemocnice, aby se snažily vykazovat co nejvíce COVID-19 pozitivních pacientů? Zejména těch na lůžkách JIP? Poskytnout jim za ně diametrálně vyšší platby. A přesně to se u nás děje – a praxe je stejná i jinde na světě.
Zde jsou uvedena data za necelé tři měsíce. Celkovou částku získáte vynásobením dvěma. Jde o obrovské, rekordní sumy.

Tomáš Vyoral, komentátor

Částka pro nemocnice od zdravotních pojišťoven za jednoho covidového pacienta na jednotce intenzivní péče (JIP) činí 579 848 Kč za týden. Do letošního PR covidu platily přitom zdravotní pojišťovny za každého pacienta hospitalizovaného na jednotce intenzivní péče 166 400 Kč za týden.


V případě léčby covidového pacienta na běžném lůžku (tedy ne na JIP) dostanou od zdravotních pojišťoven nemocnice za jednoho za týden 62 117 Kč, přičemž za ne-covidového 45 800 Kč. Tato šokující fakta zjistila redakce Seznam Zprávy.


Arfa říká: Zařazení pacienta do skupiny “covid pozitivní” je neuvěřitelně snadné. Testy PCR, podle nichž se “jede” jsou velmi nepřesné, vykazují až 97 procent falešné pozitivity vlbec by neměly být používány. Často stačí i pouhé tvrzení pacienta, “že se s někým s covid možná setkal.”


Extra příplatek pro nemocnice za covidového pacienta na jednotce intenzivní péče tak činní 413 448 Kč, u covidového pacienta na běžném lůžku 16 317.


Čtěte též: Docent MUDr. Balík: “Tady žádná pandemie nikdy nebyla.” Média šíří paniku, lidé umírají na jiné, závažnější nemoci. “Nyní máme na celou republiku pouhých 25 vážně nemocných pacientů.”

loading…

Navzdory téměř 3,5násobně vyšší platbě pojišťoven za covidového pacienta na jednotce intenzivní péče, se přitom péče o něj a pacienta bez COVID-19 na JIP takřka neliší. Shodli se na tom ředitelé Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a jihlavské nemocnice. Oba jako hlavní rozdíl uvedli komplikované používání ochranných pomůcek u covid pozitivních.


V USA platí pojišťovny nemocnicím závratné sumy nejen za diagnózu covid, ale také za použití dýchacího přístroje.


„Rozdíl je hlavně v komplikovaném používání ochranných pomůcek u covid pozitivních pacientů, tedy bariérová ochrana personálu i okolních pacientů,“ uvedl ředitel vinohradské nemocnice Petr Arenberger.


„Bezpečně v nich lze vydržet asi čtyři hodiny, i když se najdou přeborníci se šesti hodinami. Zdravotníci se tedy musí střídat. Jinak – pokud se týká péče – jde v zásadě o rutinní lékařské a ošetřovatelské postupy,“ konstatoval ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev.Přijde vám taková praxe logická, normální a férová? Nezavání to, vzhledem k informacím od samotných ředitelů, černotou, která má nemocnice chtě nechtě „motivovat“ k žádoucí tendenci vykazování covidových pacientů v co největší míře? Se vším respektem a úctou k našim i jiným světovým nemocnicím – co si budeme povídat – peníze vždy až na prvním místě!

Kdo tyto částky mimochodem vymyslel? Dle jakého klíče? A kdo je posvětil a schválil?

Zdroj: Seznam
V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh