Ve věznici na Mírově vypukla epidemie černého kašle, Petr Kramný a 40 dalších vězňů v karanténě. Násilníci a psychopatičtí vrazi propadají panice. Hrozí vzpoura?

EXKLUZIVNĚ: Ve věznici na Mírově vypukla epidemie černého kašle. 40 vězňů je karanténě, mezi nimi Petr Kramný, odsouzený za údajnou vraždu manželky a dcery. Argumenty & Fakta zjistily tuto informaci jako první.

Trest si tu odpykává mimo jiné Zdeněk Vocásek, který umlátil kladivem dva muže, a dalšímu vbodl šroubovák do oka.

“Mohu potvrdit, že ve věznici na Mírově vypukla epidemie černého kašle. Situaci řešíme ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí,” řekla redakci Argumenty & Fakta tisková mluvčí Vězeňské služby České republiky, komisařka por. Petra Kučerová.


Mírov. Nejtěžší věznice u nás

Krajská hygienická stanice v Šumperku situaci potvrdila: “Je izolovaných 40 vězňů, nákazu do věznice zřejmě přinesla návštěva. Probíhají testy.” Situace se zdá být pod kontrolou.

Podle posledních zpráv je čtyřicet nakažených vězňů ve dvou celách po dvaceti. Všechny návštěvy jsou zakázány. Epidemie řádí na Mírově už několik dní, možná týdnů, ale vše se podařilo ututlat.

“Nelze přesně říci, kdo z vězňů se nyní nachází ve věznici Mírov, protože je to tajné a vězni vždy bývají po několika letech přemísťováni jinam,” vysvětlil AF Václav Peričevič, místopředseda spolku Šalamoun.


Na otázku, zda vězni nosí ochranné roušky jsme dostali od hygienické stanice v Šumperku zamítanou odpověď. Ve věznicí Mírov si odpykává trest 370 vězňů za nejtěžší zločiny. Průměrná délka trestu je zde 12 let.

Černý kašel je vysoce nakažlivé, akutní infekční onemocnění. Inkubační doba tohoto bakteriálního onemocnění je průměrně jeden až dva týdny. Přenáší se z člověka na člověka vzdušnou cestou, především kašláním, kýcháním a smrkáním.


Fotografie Rodiny Kramných v Egyptě. Kramný dostal za dvojnásobnou vraždu 28 let, ačkoli podle znaleckých posudků vraždy spáchat nemohl. Nyní usiluje o obnovu případu. Sedí na Mírově.

Mezi počáteční příznaky patří mírné teploty, kašel a rýma. Později jsou charakteristickými projevy záchvaty typického křečovitého kašle ve dne i v noci, pauza před hlubokým obtížným nádechem, lapání po dechu a zvracení.

V roce 2018 bylo v ČR hlášeno 752 případů černého kašle. Při léčení tohoto onemocnění se používají širokospektrální antibiotika


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh