Mrtví němečtí vojáci vykopávaní ze země. “Česká televize vysílá nehoráznou německou propagandu,” říká bývalý prezident Václav Klaus. “Snaží se nám vnutit svůj výklad historie”.

Bývalý prezident Václav Klaus upozorňuje na německý dokunentární pořad Focus, který pravidelně vysílá Česká televize. Pořad je prý propagandistický dlouhodobě, ale to, co viděl Václav Klaus v posledním díle ho pobouřilo.Poslední díl byl oslavou aktivit německého Spolku pro hledání padlých ve východní Evropě, který vykopává ze země německé vojáky, kteří padli za války. Skupinu tvoří převážně němečtí aktivisté. Vykopávají všechny kostry, které najdou. 74 let po válce lze často je těžko určit, za jakou zemi voják bojoval.


Spolek pro hledání padlých ve východní Evropě v akci

“Nikdo nemůže mít nic proti tomu, že takový spolek existuje a že hledá hroby Němců padlých ve dvou světových válkách i ve východní Evropě. Nevidím však žádný důvod, aby byl tento pořad přejímán Českou televizí,” uvedl Václav Klaus.

Pořad je dílny společnosti Deutsche Welle, trvá 26 minut, a ČT 24 ho vydílá každou sobotu v 15.30. Odvysíláno bylo už 713. dílů. Na propagandistický rozměr tohoto pořadu dosud žádný politik neupozornil, ale diváci si stěžují dlouhodobě.


Pohřeb vykopaných vojáků

“Myslel jsem si, že jsem jediný, koho se tento pořad tak silně dotknul. Pak jsem na internetu objevil už několik let probíhající diskusi, ve které byly výroky tohoto typu: „pořad mi svou jednostrannou multikulturní neomarxistickou propagandou vyrazil dech.”

Považuji za skandální, že veřejnoprávní televize přebírá program v duchu nejlepších německých propagandistických tradic“. Nebo jiný: „Jak dlouho ještě má ČT v úmyslu uvádět tento propagandistický, manipulativní a demagogický pořad?“. Naštěstí tedy nejsem sám,” píše Václav Klaus na své blogu.


Rakve s ostatky

“Je to další, zdánlivě nevinná součást přepisování historie a vytlačování z podvědomí faktu, kdo tyto války vyvolal a k jakým tragédiím vedly.

Východní Evropa jsou většinou Slované a stojí za zmínku (jak ukazuje ve své nedávné knize „Mauthausen, ďábel v líbezné krajině“ Václav Vlk st.), že Slovanů zahynulo ve II. světové válce 27 milionů, daleko nejvíce ze všech jazykových a etnických skupin. Proto dnes nemá Česká televize vysílat pořad Spolku pro hledání padlých ve východní Evropě, resp. nesmí ho vysílat bez jakéhokoli dovysvětlujícího komentáře,” uvádí Václav Klaus.


Deutsche Welle (česky Německá vlna) nebo DW je německá veřejnoprávní rozhlasová a televizní společnost určená pro vysílání do zahraničí. Je k dispozici ve 30 jazycích. Vysílá z Berlína. Je alternativou k televizím jako Al-Džazíra, nebo CNN.

Celý článek Václava Kaluse ZDE


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh