Poznali se na skládce: Prezidentka Čaputová (45) a aktivista (44), přezdívaný Nastěnka. Kvůli své nové lásce ustřihl culík, ale náušnici si nechal. Jejich lásce drží palečky miliardář Soros, který je platil

Slovenská prezidentka Čaputová, ikona českých sluníčkářů, má nového partnera. Juraj Rizman (44) je aktivista, který začínal v hnutí Greenpeace a teď horlivě pracuje pro ideály liberalismus.Aktivista Rizman v rozhovoru o boji za mír

Seznámili se v neziskové organizaci Via Iuris placenou americkým velvyslanectvím v Bratislavě a nadací Open Society Foundation finančníka George Sorose. Ten se nedávno přiznal, že svými penězi ovlivnil zvolení Čaputové slovenskou prezidentkou v roce 2019.


Juraj Rizman (44) se po oznámení vztahu s Čaputovou nechal ostříhat, což odnesl zejména jeho culík, kvůli kterému měl přezdívku “Nastěnka” (postava z filmu Mrazík, charakteristická velkým copem).
Čaputové nový partner to díky nadšené práci pro Greenpeace na začátku své kariéry dotáhl až na ředitele slovenské pobočky. Teď je ve službách liberální strany Za ludí, kterou vede bývalý prezident Slovenska, kontroverzní podnikatel Andrej Kiska.Pan Rizman je názorově velmi pružný. Podle svých slov stihl být za necelé dva roky skinem, pankáčem, metalistou, depešákem, až se stal bojovníkem za práva velryb.


Oba spojuje vášeň pro liberální politiku, podporují migraci a sexuálně laděnou komunitu LGTBQATD. Čaputová se prohlašuje za konzervativní političku, ale je stoupenkyní manželství stejného pohlaví a potratů.


Miliardář Soros, který zaměstnával Čaputovou i Rizmana a bývalý slovenský prezident KiskaS Čaputovou se zná Rizman třináct let, oba jsou rozvedení. Čaputová před svým zvolením stála v čele iniciativy Skládka nepatří do města, usilující o uzavření skládky odpadů v Pezinku.

‎Čaputová byla 18 let vdaná za Ivana Čaputu (do roku 2018), má dvě dcery (16 a 19).

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh