Babiši, plácni se přes kapsu, ať ten virus porazíme! Trump rozdá všem 30 tisíc korun jako “rouškovné” za ústrky kvůli karanténě. Kolik pro nás, když jsme tolik trpěli? Volby již za rok. Zde je odpověď

Každý dospělý Američan dostane v rámci boje proti koronaviru od státu 1,2 tisíce dolarů, tedy 30 tisíc Kč. Prezident Trump toto rozhodnutí podepsal 27. března. Je třeba si vzít příklad a ještě to dotáhnout.Na nějakou formu “rouškovného” dosáhne v USA 93,6 procent daňových poplatníků. Zbytek jsou boháči, kterým je nějakých 1,2 tisíc dolarů úplně putna.


Trump podepisuje 1,2 tisíc dolarů pro každého jako “bolestné” kvůli koronaviru.

Přes kritiku opozice, že by to mohlo být víc, je 1 200 dolarů je bezprecedentním krokem v americké politice. Je čas udělat ho také u nás, výjimečná situace žádá výjimečná rozhodnutí.
Zpátky na zem, koronavirus je peklo

Vláda České republiky se v tom těchto dnech trochu plácá, protože je ministryně financí Alena Schillerová, jak se ukazuje, tak trochu odtržená od reality. Jan Hamáček působí spíše jako řidič autobusu, než jako krizový manažer. Takže může být užitečné podívat se, jak to dělají jinde.


Přitom je jasné, že od výše “rouškovného” se odvíjí hodnocení veřejnosti, jak Babiš tu epidemii vlastně zvládl. Domníváme se, že velkorysost by byla rozhodně namístě.


Je třeba, aby se vláda rozhodla uvážlivě a moudře, protože volby budou už příští rok. Pro mnohé občany byl pobyt v karanténě a hrozba ztráty zaměstnáním hotovým peklem. Mnozí o ni přišli a míří ke dnu.

Není sporu o tom, že každá země Evropské unie obdrží na škody, způsobené koronavirem, dotace a půjčky v řádech miliard, ostatně – to je jeden z pilířů nového globalistického řádu. Domníváme se, že nejlepší investice je do spokojenosti občanů.


Zatímco Američané stríli frontu na zbraně….

Češi šili roušky, které vláda neměla.

Trump ukázal cestu, ale mohlo to být lepší

V USA dostaně “rouškovné” 30 tisíc Kč (1,2 tisíc dolarů) dostane každý dospělý Američan, jehož roční plat nepřesahuje 75 tisíc dolarů.
To je velmi dobré, protože průměrný roční plat je v USA 48 tisíc dolarů. Na plnou částku tedy dosáhnou všichni, jejich příjem přesahuje ten průměrný ne o víc než o třetinu.


Kolik “rouškovné” v ČR? 30 tisíc a pak se uvidí

Přepočtěme to na Českou republiku, kde je průměrná měsíční mzda cca 34 tisíc korun, tedy cca 408 tisíc ročně. Podle Trumpova vzorce jsme na částce 544 tisíc Kč, která je stropem pro nárok na plnou částku.


Kdybychom se přísně drželi jen poměrů v příjmech, měl by každý daňový poplatník v ČR, jehož roční plat nepřesáhne 544 tisíc Kč, dostat 8,7 tisíc Kč. To je samozřejmě málo, jistě cítíme, že “bolestné” kolem 30 tisíc korun by lépe odpovídalo situaci, kdy je většina národa zavřená doma, nebo se bojí venku s rouškou přes obličej.
Takže máme tento návrh: 30 TISÍC Kč dostane KAŽDÝ občan ČR.

Lze uvažovat o “stropu, tedy o ročním příjmu (podle daňového přiznání) dvojnásobku průměrného ročního platu, tedy 816 tisíc Kč. Ostatní 25 tisíc Kč do ročního přijmu 1 milion.

Splatnost v dubnu s tím, že nemusí jít o jednorázovou částku – podle vývoje krize.


Jak to má Trump dál s tím “rouškovným?”


Trump má na rouškovné tento systém: Kdo přesáhne hranici 75 tisíc ročně, nedostane plnou částku, například při 80 tisící dolarů je to 950 dolarů. Kdo má roční plat 90 tisíc dolarů dostane 450 dolarů. Při příjmu 98 tisíc dolarů už je to ročně jen 50 dolarů.


Na každé dítě do 17 let dostane manželský pár 500 dolarů, což se týká i samoživitelek.


Vyplácet se má začít v USA 17. dubna. Částky nepodléhají zdanění. Peníze možno vybrat na poště nebo online.


Výše uvedené částky berte jako přibližné, podrobnosti o systému “rouškovného” v USA najdete ZDE.


Zdroje: Nymag, czsoclose
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh