Zuzana Čaputová: Nová moderátorka pořadu Sama doma? Česká televize prý dala slovenské prezidentce nabídku, která se nedá odmítnout.

Nová slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prý bude od 2. září uvádět publicistický pořad České televize Sama doma. Za jeden odvysílaný díl má dostat podle zákulisních informací 100 tisíc korun.

“Paní Čaputovou jsme měli v hledáčku už dlouho, ještě před jejím zvolením. Působí zatím trochu strojeně, ale zlepšuje se. Drží se scénáře a udělá, co se jí řekne,” prozrazuje zdroj z České televize.


Ukázka moderátorských schopností Zuzany Čaputové. Vedle prezidenta Zemana působila jako snaživá žačka vedle svého mentora. “Zlepší se,” věří tým Sama doma.

Částka 100 tisíc korun za jeden díl se může zdát mnohých trochu vysoká, ale Česká televize věří v návratnost. “Předpokládáme, že část nákladů pokryjí fondy Evropské unie, s níž již dlouhodobě spolupracujeme,” říká zdroj. Pořad Sama doma již propagoval 20 projektů, které financoval Evropský sociální fond.

Budoucí kolegyně z týmu pořadu Sama doma si paní Čaputovou pochvalují a říkají: “Vždyť ona je jedna z nás!”

Tým pořadu Sama doma už se těší na novou kolegyni

Politický moderátor Moravec si v ČT podle některých odhadů přijde za jeden díl průměrně také 100 tisíc Kč. Platy moderátorek pořadu Sama Doma, určeném pro ženy v domácnosti, se odhadem pohybují kolem 10 tisíc za jeden díl.


Zuzana Čaputová se stala prezidentkou Slovenska letos v březnu. Předtím působila v neziskových organizacích a moderovala několik akcí.

Domovskou neziskovkou paní Čaputové je sdružení Via Iuris. Tu finančně podporovalo americké velvyslanectví v Bratislavě a nadace Open Society Foundation finančníka George Sorose. Ten údajně stojí za demonstracemi na Slovensku (vedly k pádu vlády) a v Praze (zatím k ničemu nevedly).

Prezidentským volbám na Slovensku předcházela masivní kampaň, která se opírala o možnou souvislost vraždy začínajícího slovenského novináře, italské mafie a slovenské vlády. Aktivisté napojení na nadnárodní fondy z USA uspořádaly několik demonstrací. Vazby na Itálii ani na vládu se nepodařilo dokázat, nicméně z marketingového hlediska už je to jedno. Vlna protivládních protestů vynesla Čaputovou do prezidentského křesla.


Na podporu účinkování Čaputové v pořadu Sama doma byla v Praze na Kampě uspořádána dne 20. černa demonstrace s žertovným názvem “Zuzana není sama doma”. Žen tam byla většina.

Koncert na podporu Zuzany Čaputové a pořadu České televize Sama doma

Demonstrantky nesly transparenty jako “Zuzana je moderátorka nás všech”, nebo jen “Zuzana – Sama doma”. Akci pořádala pod záštitou Karla Schwarzenberga (TOP 09) Pražská kavárna, která je napojená na agenturu Milion chvilek pro demokracii. Ta organizuje ve spolupráci se slovenskými kolegy nynější protivládní demonstrace v Praze.


Sledovanost pořadu Sama doma je necelých 200 tisíc diváků na díl, více než dvě třetiny diváků tvoří ženy, především ty v domácnosti. Pořad má být paralelně vysílán i na Slovensku.

Snímek je z podpůrné demonstrace na Kampě 20. 6. 2019 a jde o žertovnou koláž.

Pořad Sama doma se vysílá naživo a obsahuje interaktivní divácké vstupy. Díly s Čaputovou však budou předtáčeny (zřejmě ve studiu v bratislavském Grasalkovičově paláci). Během vysílání tak nebude možné se dovolat, ale divácké dotazy a podněty budou nahrávány a použity v dalších dílech. Čaputová by měla moderovat v dílech, vysílaných v pondělí.


Zuzana Čaputová navštívila Prahu kvůli setkání s prezidentem Milošem Zemanem, proti kterému jsou demonstrace také zaměřeny. Působila vedle něj jako snaživá žačka vedle svého mentora. Své fanoušky na protivládní demonstrace sice přímo nepozvala, ale vyjádřila se o nich pochvalně. Prý ji zvali, ať se také zúčastní, že “bude sranda”, ale údajně odpověděla, že “to by bolo čudné”.Pořad Sama doma je v České televizi vysílán od roku 1998. Je složen z mnoha rubrik a hosté jsou z řad lékařů, sociologů, psychologů a známých osobností. Vysílací čas je denně (kromě neděle) od 12:30 do 14 h.

“Přes prázdniny má pořad Sama doma přestávku. Opět začne vysílat 2. září a v tomto úvodním díle by se už měla objevit Zuzana Čaputová,” řekl zdroj z České televize.

Pravomoce slovenského prezidenta jsou mizivé, jde především o reprezentační roli. Čaputové předchůdce měl měsíční plat takřka 15 tisíc euro (přes 300 tisíc korun).

Pozn. aut.: Tento článek může obsahovat prvky politické satiry.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh