VIDEO, ze kterého mrazí: Angela Merkelová (64) má záchvat třasu při německé hymně v Berlíně. “Kancléřka je pokročilém stádiu Parkinsovy choroby”, říká expert. Zvala migranty do Evropy už nemocná?

Německou kancléřku Angelu zachvátil masivní třas při tónech německé hymny v Berlíně během návštěvy ukrajinského prezidenta Zelenského. Nemohla to zastavit, muselo to být hrozné.

Video, ze kterého mrazí. Kancléřka se třese při tónech německé hymny.

Na následné tiskové konferenci se jejího záchvatu týkala první otázka médií. Merkelová odpověděla, že se třásla, protože byla dehydrovaná a udělalo se jí lépe, když vypila tři sklenice vody.”

Také tato podivná odpověď posiluje spekulace o zdravotním stavu kancléřky. Ta stojí za vlnou několika milionů imigrantů, kteří po jejím pozvání v roce 2015 zachvátili Evropu. Je otázkou jestli tehdy byla Merkelová ještě zdraví, nebo už mohla jednat pod vlivem tohoto degenerativního onemocnění.

Jen v témže roce zažádalo v Evropě o azyl dle údajů Eurostatu celkem 1,3 milionů imigrantů. Údaje o tom, kolik imigrantů přišlo do Evropy a o azyl nepožádalo, nejsou známy, podle odhadů šlo za poslední tři roky nejméně o tři miliony.

Na pozvání Angely Merkelové přišly do Evropy odhadem nejméně 3 miliony migrantů. Byla už tehdy nemocná?

Merkelová bude mít v červenci 65. narozeniny. Německá agentura DPA uvedla, že třes Merkelovou postihl při obdobné události již dříve, ale neuvedla kdy. Tehdy to prý Merkelová rovněž vysvětlila horkem a nedostatkem vody.

K videu se vyjádřilo několik odborníků, že by mohlo jít o záchvat, který provází tzv Parkinsonovu chorobu.

Parkinsonova choroba je degenerativní onemocnění centrální nervové soustavy, které přímo souvisí s úbytkem nervových buněk. Nemoc se objevuje u lidí starších 50 let, její příčina je neznámá. Vědci se kloní k teorii, že nemoc může být důsledkem genetických dispozic, tedy dědičnosti

Častým projevem Parkinsonovy nemoci je třes a křeče. Jedním z prvních varovných signálů může být třes rukou, zhoršení čichu a chuti. Při chůzi chodí nemocný ztěžka a přihrbeně. Používá se příměr s procházkou po písčitém pobřeží. Zatímco zdravý člověk kráčí po pevném mokrém písku, nemocný se brodí po pás vodou. Brodění je čím dál obtížnější a namáhavější.

Německá kancléřka a předsedkyně Křesťansko-demokratické unie (CDU) Angela Merkelová ohlásila odchod z vedení strany. V prosinci už nebude kandidovat do jejího čela. Strana v posledních letech pod jejím vedení zaznamenala rekordní úbytek voličů. Post kancléřky ale chce zastávat do konce funkčního období v roce 2021. Nemusí to být definitivní.


Parkinsonovou chorobou trpí např. herec Michael Fox.
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh