Že by? Čínské trhy už zase prodávají netopýry a mrtvé králíky na podlaze nasáklé krví, zatímco Peking slaví vítězství nad koronavirem. Buď jsou nepoučitelní, nebo vědí něco, co my ne

Trhy v celé Číně se vrátily k provozu běžnému před koronavirovou krizí, a to navzdory údajné nákaze od netopýra. Jedinou výjimkou je město Wuhan, kde údajně epidemie začala, ale i o se vrací k normálnímu životu. Jediným rozdílem je, že se nesmí fotografovat.Psi a kočky se napěchovali do rezavých klecí. Netopýři a štírci nabízeni k prodeji jako tradiční medicína. Králíci a kachny stažené z kůže naskládaní vedle sebe na kamenné podlaze pokryté krví, špínou a zbytky zvířat.


Takhle tom údajně celé začalo

Čína ohlásila vítězství nad koronavirem

Čína oslavila své „vítězství“ nad koronavirem tím, že znovu otevřela trhy s masem. Není žádná zjevná snaha o zvýšení hygienických standardů, aby se zabránilo dalšímu propuknutí nákazy.

To může znamenat je jediné – Peking je na 100 procent přesvědčen, že maso z trhů nebyl zdroj nákazy. V tom případě by byla západní verze s netopýrem falešnou zprávou, trikem.Čína nezaznamenala v souvislosti s údajnou epidemií nezaznamenala nárůst úmrtnosti ve srovnání s předchozími lety. Stejné ukazatele má tato zvláštní pandemie ve všech zemích světa. Média tvrdí: “Je epidemie”. Úmrtnost je ale stejná jako loni.


Epidemie koronaviru přiměla čínskou vládu k uzavření stovek měst, nyní však zákazníci kupují maso stejně jako před pandemií. Netopýři jsou používání i na billboardech jako reklama, spolu se škorpióny a dalšími zvířaty. Číňané je považují za pochoutky a používají je pří léčitelství.


Rybí trh, snímek je z Číny tohoto roku

Z čínské ulici. Plakát propagující netopýra.

Trh Číně. Snímek je z letošního roku

Země se vrátila k normálnímu každodennímu životu, aby podpořili vlajkovou ekonomiku. Podle oficiálních statistik neexistují ve více než miliardové Číně noví nakažení, natož obětí.

“Už to skončilo a už se o to nemusíte starat, takový je zde obecný názor,“ uvedl čínský korespondent britského listu The Daily Mail. „Trhy s masem se vrátily ke stavu před koronavirem. Jediný rozdíl spočívá v tom, že se strážci snaží zastavit kohokoli, kdo by fotografoval, což by se nikdy předtím nestalo.”


Čína tvrdí, že nebyla první zemí, kde epidemie vypukla. Koronavirus se poprvé objevil v Itálii loni v listopadu. Podle jiné verze byl virus do Číny zavlečen vojáky USA při armádních sportovních hrách loni v říjnu.

Jediným čínským městem, které zůstává pod karanténou, je Wuhan. Ale i zde již byla zrušena některá omezení.


Zdroj: The Daily mail, US News

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh