“Co to do p***le je!?! S tou vaší kontrolou faktů se běžte vycpat! Jste horší než za komunistů!” Ostrá debata Vávra – Cemper – Bláha o cenzuře internetu. Kdo je parta svazáckých cenzorů, placená ideology neomarxismu

Místy až nedůstojný průběh měla debata trojice Vávra – Cemper – Bláha na téma Cenzura internetu v rámci pořadu Debatní klub. Zástupce kontroverzního portálu Manipulátoři.cz Jan Cemper, který se na cenzuře po záminkou “kontroly faktů” přímo podílí, budil větší část trojhodinové diskuze lítost.
“Je opravdu smutné, že se na cenzuře podílejí lidé jako vy, nedostudovaní a bez zkušeností,” uvedl v diskuzi Daniel Vávra, podnikatel v oblasti počítačových her (Mafie), na adresu portálu Manipulátoři a na něj napojeného projektu Demagog.


Portál Manipulátoři.cz se za peníze Evropské unie a na ni napojených ideologických struktur, zabývá tzv. “kontrolou pravdivosti faktů”. Ve skutečnosti však nejde ani tak o kontrolou faktů, jako spíše o jejich deformaci a prosazení ideologie těch, kteří tyto projekty platí.


“Portál Manipulátoři je silně ideologický,” vysvětluje Daniel Vávra a poukazuje na obrovské množství faktických chyb, kterých se portál a jemu podobní dopouštějí.

Když na vás přijde udání od portálu Manipulátoři nebo Jana Cempera, pošlete mu toto video.

Arfa říká: Projekt kontroly faktů může fungovat jen jako důsledně nezávislý. Nikdy nesmí být napojen na žádnou politickou instituci. V opačném případě popírá sám sebe.


Jan Cemper, vedený na seznamech extremistů, je kontroverzní postava českého internetu s pověstí šiřitele nenávisti, hoaxů a aktivního udavače. Během diskuze Debatní klub byl několikrát přistižen při lži dané nejen ideologickým fanatismem, ale i lajdáctvím.


Cemper usvědčen z extremismu, pak se prý polepšil

“To, ce děláte, je horší, než za komunistů,” konstatoval Stanislav Blaha z alternativního portálu Outsidermedia.cz. Jan Cemper během diskuse spíše jen blábolil, ukazoval základní nedostatky ve znalostech, těžkou ideologickou zatíženost a také jisté pochybnost vzhledem neustálému střídání grimas.


loading…

“Cemper ty články na manipulátoři nepíše. Je tam jen nastrčený jako bílý kůň. Sám není schopen sepsat jedinou delší větu,” řekl deníku Arfa.cz zdroj. “Vybrali si ho právě proto, že vzbuzuje lítost.”Cemper se původně živil jako pomocník ostrahy v obchodním domě, pak prý zabředl do dluhů. Autory ideologicky pokřivených textů, předstírající hru na pravdu, jsou prý ve skutečnosti lidé z okruhu portálu demagog.cz a kluzké skupiny Čeští elfové.


Dezinformační projekt Manipulátoři.cz

Server Manipulátoři by se vzhledem k nekvalitnímu a ideologicky zatíženému obsahu potýkal s nedostatkem čtenářů, nicméně díky spolupráci s vyhledávačem Seznam má údajně dosah několik desítek tisíc čtenářů denně. To už je velká odpovědnost, důsledky za nekvalitní práci však nejsou žádné.Velkým problémem je propojenost dezinformačního portálu Manipulátoři s politickými strukturami (krajně levicová Pirátská strana), díky kterým je citován oficiálními institucemi (například Česká televize) jako “garant jediné pravdy”.


loading…

Tzv. “kontrola pravdivosti faktů” je na internetu poměrně rozšířená, nicméně ji často používají jisté ideologické skupiny na manipulativního nástroje. To bohužel degraduje roli všech podobných aktivit.


“Ideální stav by byl ten, že například facebook by byl platforma, do které by provozovatel nezasahoval,” uvedl Daniel Vávra. “Nyní je to tak, že stát deleguje právo cenzurovat na soukromé subjekty, které svévolně určují, co je pravda, a co ne.


Celé video zde
V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh