“Koronavirus zmutoval a vymkl se kontrole!” hlásí Británie. Děsivá mutace viru vyvolala chaos a žene zástupy lidí pryč z předvánočního Londýna. Válečná zóna, město duchů, kolaps dopravy, přeplněné vaky a silnice

Jako město duchů vypadá Londýn poté, co bylo hlavní město Spojeného království donuceno k přísnému uzavření kvůli alarmujícímu šíření nové, vysoce nakažlivé mutace COVID-19. Bude fungovat vakcína?
Davy na nádraží v Londýně

Divoké scény víkendového masového exodu před začátkem vánočního Lockdownu a zákazu cestování děsí. Způsobila je nová, infekčnější mutace COVID-19.


Zda budou na tento virus účinkovat americké vakcíny od firem Pfizer a Moderna za miliardy dolarů, není jisté. Koronavirus mutuje pravidelně a velmi rychle. Zcela jistě však bude účinnost vakcín výrazně menší, než 95 procent, jak tvrdí výrobci, nemluvě o hrozbě vedlejších účinků.


Prázdný Londýn. Lidé jsou schovaní, nebo utekli.

Během několika hodin po nečekaném sobotním oznámení premiéra Borise Johnsona o novém uzavření nejvyšší úrovně pro Londýn a okolní oblasti desítky tisíc lidí vyrazily na silnice a ucpaly vlakové stanice.


Záběr z kultovního filmu 28 dní poté (z roku 2002).

loading…

Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock ohlásil, že nová mutace koronaviru „se vymkla kontrole“ a informoval veřejnost, že vojenské chemicko-biologické laboratoře v Porton Down v těchto hodinách intenzivně zkoumají nový zmutovaný kmen koronaviru.Deník The Telegraph: Nová mutace covidu: Jak je nebezpečná a dokáže ji zastavit vakcína?

Vlaková nádraží, přecpaná lidmi, kteří se o víkendu zoufale pokoušeli uprchnout z města, nyní zjí prázdnotou. Média přirovnala její virální video lidí natlačených na londýnskou stanici St. Pancras k těm, kteří prchali ze Saigonu na konci války ve Vietnamu.


Nový typ koronaviru se údajně nepodobá se naprosto ničemu, s čím dosud laboratoře přišly do styku. Centrem nové nákazy je přístav Southampton, který leží na jihu země jen pár desítek kilometrů od vojenských laboratoří Porton Down. Další ohnisko nákazy je na jihovýchodě země v Norfolku. Nový kmen se zdá být nakažlivější než předchozí varianty.


Čtěte též: Neuvěřitený byznys s covidovými pacienty

Po víkendovém Lockdownu přerušily s Velkou Británií cestovní styky Rakousko, Belgie, Kanada, Francie, Německo, Irsko, Izrael, Itálie, Nizozemsko, Švýcarsko a další. Do USA však míří z Londýna šest letů denně.


V pondělí nová data ukázala, že předchozí týden zaznamenal v Londýně více než 47 000 potvrzených infekcí – což je dvojnásobek, než předchozí týden.


V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh
0 0 vote
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Major008
3 let před

Lidi musíme vyjít do ulic a postavit těm lhářům

1
0
Zajímají nás tvoje myšlenky. Můžeš připojit komentář.x
()
x