Záchod místo sochy maršála Koněva? Hýření na radnici Prahy 6: Na údržbu pomníku osvoboditele Prahy nejsou peníze, ale jinak miliony tečou proudem. Teď se utrácí za záchody jako ze zlata. A pak také: Výlety na Riviéru, předražená Havlova lavička, pláž bez písku…


Na údržbu soch na radnici Prahy 6 nejsou peníze, ale na ostatní se plýtvá až se hory zelenají. Právě údajný nedostatek financí byl důvodem, proč radnice Prahy 6 nechala zakrýt plachtou sochu osvoboditele Prahy maršála Koněva.

Kontroverzní starosta nechal památní osvoboditele několikrát zakrýt plachtou. Odmítá k ní umístit kamery, že je to prý drahé. Socha stále stojí na svém místě, ale extremistické vedení radnice již rozhodlo, že ji odstraní.Na místě sochy maršála Koněva prý mají stát garáže, nebo také předražené záchody, ve kterých našlo vedení radnice Prahy 6 zvláštní zalíbení.

Radnici prahy 6 ovládá koalice TOP 09 se kontroverzním starostou Ondřejem Kolářem. Jde o celorepublikovou anomálii, TOP 09 se potácí pro hranicí volitelnosti a lze předpokládat, že příště už Kolář starostou nebude. V posledních volbách kandidoval ve volbách 2018 spolu s Lidovci pod značkou KLID. Do vedení pak přibrali ještě ODS a STAN. Volby budou v roce 2022.


Hýření, kam se podíváš

Teď vyplouvají na povrch další ukázky nehorázného hýření se svěřenými penězi. Je tak letmo to dělá 11 milionů korun za lavičku, na které nikdo nesedí, zbytečné záchody, pláž pez písku, uschlý pomník letce atd. Jen těžko se najde jiná městská část, kde se hýří podobným způsobem.


Výlet na Riviéru: 200 tisíc Kč

Nedávno upoutal výlet na tureckou Riviéru vedení radnice (tři místostarostové a jeden radní) v době, kdy Turecko začalo masakrovat na Kurdy. Tato dovolená vyšla odhadem na 200 tisíc korun. Vůbec tam neměli jezdit, zvláště z etických důvodů. Užitečnost výletu na festival pro občany Prahy 6 není známa.Záchod v opuštěném parku: 3,6 milionů Kč

Praha 6 nově nechala na Břevnově u Anastázovy ulice postavit veřejnou toaletu za nehorázných 3,6 milionu Kč. Za to by se dal pořídit byt v přilehlých činžácích. Stavba 3 x 4 m se nachází na kraji klidného parku přilehlého k Břevnovskému klášteru.


“Zlaté záchody” na Břevnově

Za použití záchodu se má platit 10 korun a vzhledem k tomu, že je v opuštěném parku, ho odhadem navštíví cca dva lidi denně.

Nové WC nahradily původní „chytré WC“, na solární pohon, které se otevíralo pomocí SMS a návštěvník si mohl uvnitř dobít i telefon, ale i tak byly využívány je zřídka. Jejich pořizovací cena byla jen 200 tisíc Kč. Radnice jich chce rozmístit další nejméně sto.

Opozice na Praze 6 prý nechává prošetřit vazby vedení radnice na dodavatele luxusních toalet.


Luxusní záchod: 5 milionů

Další WC-monstrum (také z dílny současného vedení radnice) už stojí na Babě, stálo 5 milionů korun, což je cena malého rodinného domu.

“Super-luxusní” záchody na Babě

Praha 6 tím ale nekončí. Podobných luxusních toalet prý koupí ještě několik. Další WC- monstrum umísťovat do parku Maxe van der Stoela při Patočkově ulici.


Zbytečná Havlova psycho-lavička: 850 tisíc

Za předraženou lavičku Václava Havla (nazvanou lavička Ferdinanda Vaňka podle Havlovy hry) utratila radnice Prahy 6 nehorázných 850 000 Kč a kterou jako poctu Václavu Havlovi umístila před Národní technickou knihovnu. Podle odhadů má tato lavička cenu asi 10 tisíc.


Co to je? Skokanské prkno?

Uschlý pomník letci: 900 tisíc Kč

Radnice Prahy 6 za pomník letce Františka Fajtla skoro milion, pomník ale neudržuje. Tráva, která byla vysazena do siluety letounu Spitfire, odrostla místy uschla. Pomník (to, co z něj zbylo) byl představen veřejnosti v roce 2017 parku mezi ulicemi Vokovická a K Červenému vrchu.


Stačilo by jednou měsíčně zavolat zahradníka, ten to za tisícovku poseká. Takhle jsou to vyhozené peníze.


Rozhovor starosty pro hanbatý časopis: 50 tisíc Kč

Za rozhovor se starostou Ondřejem Kolářem s názvem “Sranda musí být” v pánském časopisu Playboy zaplatila radnice 50 tisíc korun z veřejných peněz.

Šlo o osobní propagaci jednotlivce za peníze voličů (tedy i těch, kteří ho nevolil).


Žertovná koláž kontroverzního starosty Koláře z internetu

Pláž bez pásku a vody: 500 tisíc korun

Pláž nedaleko rušného Vítězného náměstí bez vody a písku. Radnice ho musí nechat rozebrat před každým víkendem, protože se na stejném místě konají farmářské trhy. Projekt za půl milionu korun.Vyklízení za také desítky tisíc.


Před víkendem je třeba vyklidit

Nepřehlédněte

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh