Starosta Kolář se chce ukrýt před ruským zatčením na Tchaj wan. “Není to dobrý nápad,” míní expert. Exkluzivně: Kolářova mapa bezpečí. Zatykač i na dalších 32 lokálních politiků

Cesta do zahraničí může být pro 33 zastupitelů Prahy 6, kteří rozhodli o odstranění sochy maršála Koněva, velkým rizikem. Pokud by na ně Rusko vydalo mezinárodní zatykač, jak se očekává, mohli by být zadrženi v kterékoliv zemi světa. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář se skrývá na neznámém místě v převleku za zádumčivého lyžaře.Kolář se skrývá v převleku za zádumčivého lyžaře

Předseda pirátského klubu v Praze 6 Ondřej Chrást na léto plánoval cestu do Petrohradu, aby se podíval do slavné galerie Ermitáž. “Ruším to,” říká Chrást.


Mezinárodní zatykač na zastupitele Prahy 6

Vyhýbat se cestám do zahraničí budou i další z celkem 33 zastupitelů, kteří loni v září souhlasili s odstraněním sochy na náměstí Interbrigády v Bubenči.


Tito zastupitelé Prahy 6 mají celkem reálnou šanci, že je bude hledat Interpol (Hlasování o odstranění památníků maršála Koněva)

Nejde pouze o cesty do Ruska. Pokud by byl na české politiky vydán mezinárodní zatykač, nebyly by mimo nebezpečí zatčení nikde. Demontáž sochy maršála Koněva byla jasným porušením mezinárodní smlouvy, podepsané prezidentem Havlem v roce 1993.


Jediná zastupitelka, která se nemusí mát mezinárodního zatykače je zastupitelka Barbora Hrůzová (Piráti), která jako jediná z radnice Prahy 6 hlasovala proti odstranění sochy maršála Koněva.


Tleskáme! Krásná Pirátka Barbora Hrůzová JAKO JEDINÁ hlasovala pro sochu maršála Koněva. Teď bude mít peklo. Ve svém stanovisku uvádí zajímavé souvislosti. Na radnici Prahy 6 straší dvojník extremisty. Demolice bude?

Ministerstvo zahraničí varuje

I české ministerstvo zahraničí upozorňuje, že nelze vyloučit, že by byli v zahraničí zadrženi a do Ruska vydáni. “V některých zemích a zatčení starosty Koláře a dalších zastupitelů Prahy 6 nepravděpodobné, v některých méně. Jistota ale není nikde,” říká mluvčí ministerstva Zuzana Štíchová.

Zatčení hrozí starostovi Kolářovi a dalším 32 zastupitelům Prahy 6 i ve Spojených státech, které mají ochrany svých pomníků ošetřenu podobnou smlouvou, jako Ruská federace.V případě zatčení hrozí Kolářovi a ostatním až pět let v ruském vězení. Ruská federace celou záležitost vyšetřuje a nic nenasvědčuje tomu, že by ji nechala jen tak.
Útěk na Tchaj wan

Ze zdrojů blízkých starostovi Kolářovi, časopisu Respekt a Aspen Institutu v Praze jsme se dozvěděli, že Petr Kolář zvažuje azyl na Tchaj wanu. Tento ostrov Kolář považuje za bezpečné místo, nezávislé na jiných zemích. “Tchaj wan je něco jako Švýcarsko Asie,” přemítá Kolář.


Na Tchaj wanu je pěkně, ale…

“Tak to bych rozhodně nedporučoval,” radí Kolářovi expert přes asijskou problematiku Oleg Lom.

S Tchaj wanem nedávno navázal družbu Kolářův ideologický kolega primátor Hřib, který za to dostal od tohoto ostrova darem luskouna. Tento druh zvířete, jak se později ukázalo, je vedle netopýrů a hadů přenašečem viru nemoci COVID-19.

Bezpečno ale není pro extremistického starostu ani u nás. Zde si ukážeme proč:

Podle informací Arfa již podalo několik právníků a občanských iniciativ trestní oznámení na 33 zastupitelů Prahy 6 a starostu Koláře.


Žertovná koláž z facebooku

loading…

Je podezření ze spáchání několika trestních činů, například:

§ 356 Podněcování k nenávisti vůči k některému národu

(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh