Hrotí se to: Turci postavili plot a brání migrantům v návratu. Migranti uvízli mezi dvěma světy. Řekové a Turci na sebe hází slzný plyn. První zprávy o mučení

Turecko zapojilo asi tisícovku policistů speciálních jednotek, aby zabránilo řeckým pohraničníkům ve vytlačení uprchlíků z hranic na turecké území. Uvedl to dnes turecký ministr vnitra Süleyman Soylu.


Turci staví na své straně ploty a jsou připraveni zabránit migrantům v návratu. Na hranicích se shromáždilo asi čtyřicet tisíc migrantů, další přicházejí. Jsou hlášeny střety s policií a pokusy migrantů prorazit hranice.Migranti hází kameny na řeckou pohraniční stráž a používají i kovové tyče. Pohraničníci reagují slzným plynem. Ten na ně létá z turecké strany. Řecký vzdušný prostor narušil turecký vrtulník.
Slzný plyn létá z jedné strany na druhou

Imigranti mezi ploty, ale stále na turecké straně

Plot, postavený Turky

Migranti tak uvázli mezi dvěma světy, ale zpátky do Turecka nechtějí.

“Chceme jít do Evropy. Vaše země je cesta, most, přes který přejdeme. Nežádejte nás se vrátit zpátky. Nevrátíme se zpátky,” nechali se slyšet migranti.To, co se děje na dnešních hranicích s Tureckem, je invaze. Organizovaná islámská migrace. To nejsou uprchlíci, to je regulérní armáda mladých, dobře živených, všeho schopných chlapů. To je válka.


Nad migranty létají granáty se slzným plynem

Turecko po zhoršující se situaci v syrském Idlibu uvedlo, že již nebude schopné zastavit příliv migrantů a uprchlíků, a otevřelo své hranice s Evropskou unií.


Turecká média vypouštějí zprávy o mrtvých a mučených migrantech, dokonce se hovořilo o zabitém tureckém vojákovi. Prezident Erdogan má pod kontrolou veškerá média, je velmi pravděpodobné, že je používá pro propagandu.


Velká modřina na paži migranta, prý ho mučili řečtí vojáci


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh
0 0 vote
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímají nás tvoje myšlenky. Můžeš připojit komentář.x
()
x