Rakve a mrtvá těla ucpaly márnice a krematoria, děsí masmédia. “Jenže za to nemůže žádná pandemie,” říká šéf českých pohřebáků. “Ten problém trvá už pět let.” Jak média lžou až se práší…

Děs a hrůzu vyvolala zpráva českých masmédií, že krematoria nestíhají, ač jedou pece na plný výkon a že jsou kvůli obrovskému množství zemřelých přeplněné márnice. Proti tomuto tvrzení se ostře ohradil předseda Asociace pohřebních služeb Jaroslav Mangl.


Sdílej tento článek, zlepšíš svět! Redakce Arfa děkuje!„Za to nemůže pandemie. Je to dlouhodobý problém, na který jsme upozorňovali už před pěti lety, ale nikdo nás tehdy nevyslyšel,“ říká Mangl v rozhovoru pro portál iDnes. Tento portál se také podílel na šíření poplašné zprávy o zahlcených pecích krematorií.


Jeden z mnoha dezinformačních článků, kterými masmédia zahltila mediální prostor.

“Pohřební ústavy a krematoria nemají dostatečné kapacity chladicích zařízení pro zemřelé dlouhodobě. Situace, kdy musí být mrtvá těla převezena jinam, nebo třeba pohřbena později, je naprosto běžná a nesouvisí s pandemií,” vysvětluje předseda Asociace pohřebních služeb Jaroslav Mangl s tím, že se kolem toho v minulých letech jen nedělalo takové mediální divadlo.


loading…

Masmédia lžou i v počtech zemřelých

Masmédia cíleně nafukují veškeré informace o údajné pandemii – kterou popírají veškerá statistická data. Počet případů chřipky – a následných úmrtí – roste každá rok od září do března, pak padá do prázdnin. Tak je tomu po staletí. Stejně tak tomu je i letos – jen je chřipka nahrazena názvem covid-19 a jsou upraveny testy, které ji měří, říkají znalci.


Infografika zdarma ke stažení. Vývoj úmrtí je křivka, a to nejen ČR. ale i ve všech srovnatelných zemích. Nenarušila ji ani údajné pandemie. Celá statistika ZDE (zdroj ČSÚ)

Za celý rok 2020 se však žádný nárůst počtu úmrtí nekonal – byly tu jen záměrně zkreslené zprávy masmédií o “počtu nakažených a “zemřeli s covidem”. Rok 2020 byl se 117 tisíci zemřelými na 26. místě za posledních 55 let.Šíření strachu a hysterie už zabíjí víc lidí než vymyšlená pandemie

Jaroslav Mangl se vyjádřil k záhadnému faktu, proč v listopadu došlo k prudkému nárůstu počtu zemřelých – když se počet pohyboval celý rok v šedém průměru – ač nám média tvrdila, že tady řádí apokalypsa a bude mnoho se tisíc mrtvých na ulicích a zmrzlinářských vozech…“Navýšila se nám úmrtí lidí, kteří nezemřeli s covidem,“ říká šéf Asociace pohřebních služeb pan Mangl. “O jarním lockdownu se přestalo léčit. Experti varovali, že se nám to na podzim vrátí jako bumerang. Měli pravdu.”


V listopadu tedy zřejmě umírali lidé spíše kvůli hysterii kolem koronaviru, než na koronavirus samotný.Nárůst zemřelých letos v listopadu lze tedy s největší pravděpodobností přičíst zanedbání léčby jiných nemocí a strachu, šířeného masmédii především mezi staršími lidmi (oslabení imunity, absence na kontrolních prohlídkách). Docházelo též k odkladu operací.


Čtěte též: Neuvěřitený byznys s covidovými pacienty

Nebýt toho to skoku (lék horší než nemoc) byl by rok 2020 hluboko v průměru za posledních deset let a za posledních 55 let by se pohyboval kolem 35 místa… Tedy – žádná pandemie, jak jakýsi hologram pro vyvolání strachu a poptávky po vakcínách za miliardy.


Masmédia čtenáře a diváky denně masírují zkreslenými údaji “o počtu nakažených”, aniž by uváděli “počet zemřelých – a to ani celkový (bez udání příčiny), nebo aspoň těch, kde covid-19 prokazatelně souvisel s příčinou smrti (zápsl plic, infarkt, rakovina…).


Dosud platí, že jen na covid-19 nezemřel v ČR nikdo a že do kategorie “zemřeli s covidem” jsou zařazovány případy, kdy zemřelý sice covid měl, ale neuvádí se kdy, intenzita, ani zda nějak souvisel se smrtí. To působí dojmem obludného zkreslování dat.


Zdroje: iDnes – Rozhovor Mangl, iDnes – Pytle a mrtvoly


V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh