Skončí epidemie koronaviru v dubnu? Dva přední odborníci odpovídají. Ocitli jsme se ve smyčce, kdy to na podzim začne znova? Hodně černá vize budoucnosti

Dva přední odborníci se vyjádřili k otázce, zda epidemie koronaviru skončí v dubnu v pořadu televize CNN. Na otázku moderátorky odpověděli Dr. Ivan Hung, profesor medicíny, virolog a Dr. Sarah Borweinová, specialistka na infekční choroby, takto:
“I kdyby se podařilo koronavirus vyhnat před prázdninami (se sluncem a teplem), na druhé straně zeměkoule bude v tu dobu zima a sychravo – tedy období chřipek,” míní oba virologové.


Protože jsou obě polokoule propojeny hustou dopravní sítí, po otevření hranic opět začne mezi oběma živý kontakt. To znamená, že se i kdyby se podařilo virus vymýtit v jedné části světa, dostane se zpátky z té druhé.
Nastává doba koronavirová

Koronavirus tak zřejmě může zmizet pouze tehdy, pokud nebude žádný kontakt mezi kontinenty a lidé budou od teď až do konce svého života chodit v roušce a dodržovat přísné hygienická pravidla, včetně například tělesného kontaktu, tedy i sexu.I kdyby se navždy uzavřel kontakt mezi kontinenty a dokonce i mezi státy, na začátku zimy přijde v Evropě a České republice opět období chřipek a začnou řádit koronaviry.

Protože viry chřipky mutují, stejně jako viry koronaviru, bude příště už mnohem snažší vyvolat celosvětově situaci, kdy si lidé opět nasadí roušky a ochotně se podvolí režimu karantény.


Nastává doba koronavirová.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh