To snad ne! Němci vyfoukli roušky proti koronaviru za 30 milionů korun Slovákům před nosem. Prostě je tajně přeplatili. V zemi vypukla válka o roušky

Slovenský premiér Pellegrini si postěžoval, že Němci vyfoukli Slovensku roušky, které měla vláda na Ukrajině domluvené ke koupi. Řekl to v diskusním pořadu V politice na televizní stanici TA3.


“Slovensko už mělo zarezervované dva miliony roušek na Ukrajině. Podmínkou však byla platba v hotovosti. Už jsme připravovali hotovost 1,2 milionu eur v kufru, abychom sedli do vládního speciálu a jednoduše po ně šli. Přišel tam překupník z Německa, který to celé proplatil a koupil,” řekl premiér Pellegrini (SMER).Není jasné, zda německý překupník jednal na vlastní pěst, nebo z pověření německých úřadů.

Do nedělního večera má Slovensko potvrzeno 61 pacientů nakažených koronavirem (COVID-19). Zatím na toto onemocnění na Slovensku nikdo nezemřel.
Německo chce víc roušek

Také ostatní státy si stěžují na přístup Německa k “rouškové krizi”. Tamní úřady prý zastavují kamiony se zdravotnickým materiálem, jedoucí přes jeho území. Pak je zadrřují ve svých skladech. Jde prý o miliony roušek, které pak chybí jiným zemím.Díky, Číno

Slovensko se tak bude muset po rouškách poohlédnout jinde. Česká republika získala dva miliony roušek z Číny – díky kontaktů, které tam mám finanční skupina PPF. Ta je dala České republice darem.Válka o roušky

Slovenský premiér připustil že o rouška je válka. “Musíme soupeřit s každou zemí na společném trhu,” konstatoval premiér a dodal, že kdo už roušku má, měl by ji nosit.


Slovensko od pondělí ještě zpřísní preventivní opatření s cílem zamezit šíření nového koronaviru.Volkswagen přerušuje výrobu?

Slovensko na dva týdny uzavře maloobchodní prodejny s výjimkou prodeje potravin, lékáren či drogerií.Kvůli nákaze patrně přeruší výrobu slovenská divize automobilky Volkswagen, která je jedním z největších zaměstnavatelů v zemi.

Bratislava již dříve zakázala konání hromadných sportovních, kulturních či společenských akcí, uzavřela také zábavní parky či akvaparky, zrušila mezinárodní autobusové a osobní vlakové spoje či mezinárodní letecké linky.


Zdroj:

https://slovensko.hnonline.sk/2112447-pellegrini-vysvetlil-situaciu-s-ruskami-pripravili-sme-hotovost-vyse-milion-eur-nemci-nas-vsak-preplatili


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh