Dvojí metr: Strážník Laštovka dal facku opilé Tereze (19) bez roušky – a má padáka. Jindy pouta, chvaty, údery, střelba do nohy a – pochvala! Policie je po velkým tlakem, ale…

Strážník Jiří Laštovka (50) dostal výpověď za to, že údajně “vlepil facku” dívce (19), která bez roušky s kamarády popíjela alkohol u rybníka v Praze. “Udělal bych to znova,” říká strážník, který byl nedávno vyznamenán za záchranu života.Dívka, skoro žena, Tereza Smažínková (19) uveřejnila incident na sociálních sítích

Případ strážníka Laštovky je znepokojivou ukázkou dvojího metru médií, která tlačí úřady ke kontroverzním a nesmyslným krokům. Nedávno byli pochváleni strážníci v Pardubicích za to, že srazili na zem muže bez roušky (1,6 promile), zaklekli na něj a spoutali ruce pouty.Strkanice u rybníka

Rozdíl mezi oběma případy byl ten, že měla dívka jménem Tereza Smažínková incident od rybníka nahraný na mobil, uveřejnila ho na sociálních sítích a doplnila svojí verzí příběhu. Video bylo hojně sdíleno (80 tisíc sledujících) a chytila se ho televize.


Muž, postřelený policií po incidentu, který vznikl poté, co neměl roušku. Praha, Výtoň, 18. března

Policii pak v podstatě nezbývalo nic jiného, než strážníka propustit, přestože sloužil vzorně. Před třemi lety zachránil život dívce, která z nešťastné lásky málem umrzla v parku.


Měl jsem se na to vys.rat?

Co se přesně u rybníka stalo, není jasné. Víme, že policii na čtyři mladé lidi, popíjející u rybníka zavolal(a) kolemjdoucí. Verze se shodují v tom, že že jeden z mladíků na výtku, že je zákaz shromažďování, odpověděl, že se strážníci také shromažďují.

Rouška je povinná kvůli epidemii koronaviru, stejně jako platí zákazu shromaždování (jen dva lidé a dva metry od sebe). Parta porušila hned dva zákazy najednou.


Strážník Laštovka dostává vyznamenání poté, co zachránil život dívce, která málem umrzla z nešťastné lásky. Stalo se před třemi lety

Příčinou potyčky mohlo být i to, že jsou strážníci přemotivovaní a tedy příliš horliví. Podle strážníka Laštovky mu dívka sprostě nadávala. “Co jsme měl dělat? Měl jsem se na to vy.rat?” řekl strážník později, když ho vyhazovali z práce.


To si dovolil moc

Dívka tvrdí, že nebyli fyzicky agresivní, ale nadávky nepopírá. Z videa je vidět, že si ťuká na čelo a ukazuje strážníkovi vztyčený ukazováček, který by bylo lze snadno zaměnit za prostředníček.

“Jak si vůbec dovolujete dát devatenáctileté ženě facku?” říká dívka na záznamu – spoléhá na to, že je nedotknutelná, protože… je žena.


Policisté srazili muže bez roušky srazili k zemi, zaklekli ho, zkroutili ruce za záda a nasadili pouta.

Nebyl dívka (19), postřelili ho

Připomeňmeincident, který se odehrál hned na začátku karanténové etapy v polovině března. Muže v tramvaji postřelili policisté do nohy poté, co si na něj stěžoval řidič, že nemá roušku.

Muže odvezli do nemocnice, není jasné jestli bude ještě někdy chodit, ani zda už nosí roušku.


Zdroje: Blesk, Blesk, Twitter, Facebook,


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh