Oslavy Brexitu: Konečně svoboda! Exkluzivní reportáž uprostřed jásajícího davu v Londýně. Raptor TV – Všude tam, kde není Česká televize. Poselství Borise Johnsona v plném znění. VIDEO

Británie oslavuje odchod z Evropské unie. Na ulicích se tančí – a nejen v Londýně, ale po celé zemi, která se může – po více než třech letech trápení – konečně nadechnout.

Tým Rapotr TV – jediné televize z České republiky – byl přitom. Raptor TV z oslav svobody přinesl tuto pozoruhodnou reportáž.


TV Raptor uprostřed bouřícího davu v ulicích Londýna

Hvězdný Farage: “Rozbili jsme okovy!”

Největší hvězdou oslav Brexit Party nebyl britský premiér Boris Johnson, ale Nigel Farage, předseda Brexit Party (jak milá shoda slova “Party” jehož jeden význam je “večírek” a druhý “strana”).


Foto: Michal Hrubý, Raptor TV

Foto: Michal Hrubý, Raptor TV

Foto: Michal Hrubý, Raptor TV

Farage z pódia na Parliament Square připomněl, že se Británie vymanila z okovů nevolených byrokratů, a že se Brexitem stává opět demokratickou a hrdou zemí, která se řídí vlastními pravidly. Již dříve Farage prohlásil, že vzoru Británie budou následovat další země a konec německého projektu Evropské unie se blíží.Po referendu 23. června 2016 nastalo dlouhé a nedůstojné vyjednávání, ve kterém německý byrokrat “uvařil” premiérku Theresu Mayovou, která nakonec podala v slzách rezignaci. Kormidla se chopil nový premiér Boris Johnson – a uspěl.

Slzy tehdejší premiérky Therezy Mayové

Boris Johnson: “To není konec, to je začátek!”

Zřízenci Evropského parlamentu balí vlajku Evropské unie

Britský premiér Boris Johnson pronesl svému národu řeč plnou nadšení ze znovunabyté svobody.

Projev Borise Johnsona ZDECo řekl Boris ve svém projevu (plné znění):

“Dnes večer odcházíme z Evropské unie.”

“Pro mnoho lidí je to úžasný okamžik naděje, okamžik, o kterém si mysleli, že nikdy nepřijde. A mnoho lidí samozřejmě cítí pocit úzkosti a ztráty.
“A pak je tu třetí skupina – možná největší – těch, kdo se začali obávat, že celá tahle politická hádka nikdy neskončí.”

“Chápu všechny ty pocity a naše práce coby vlády – moje práce – je nyní tuto zemi spojit a posunout nás vpřed.”

“Nejdůležitější věc, kterou je dnes večer třeba říci, je to, že toto není konec, ale začátek. Je to okamžik, kdy začne svítat a opona našeho velkého národního dramatu se zvedne.


“A ano, je to částečně o využití těchto nových pravomocí – této znovuzískané suverenity – k provedení změn, pro které lidé hlasovali.”

“Ať už jde o kontrolu imigrace nebo vytvoření volného obchodu nebo osvobození našeho rybářského průmyslu nebo o uzavření dohod o volném obchodu.”

“Nebo jednoduše – o vytváření našich zákonů a pravidel ve prospěch obyvatel této země.”

“A samozřejmě si myslím, že je to správné a zdravé a demokratické jednání. Protože EU se i přes všechny své silné stránky a přes všechny své obdivuhodné kvality v průběhu 50 let vyvinula směrem, který této zemi již nevyhovuje.

“A je to rozsudek, který jste vy, lidé, nyní potvrdili při volbách. Ne jednou, ale dvakrát.”

“A přesto je tento okamžik mnohem větší než toto. Nejde jen o nějaké právní vykořisťování, je to potenciálně okamžik skutečné národní obnovy a změn.”

“A pokud toto dokážeme udělat správně, věřím, že s každým dalším měsícem poroste naše sebedůvěra, nejen doma, ale i v zahraničí. “


A v naší diplomacii, boji proti změně klimatu, našich kampaních za lidská práva, vzdělávání žen, znovuobjevíme svaly, které jsme po desetiletí nepoužívali. Sílu nezávislého myšlení a jednání.”

“Ne proto, že bychom se chtěli zbavit všeho, co dělají naši přátelé z EU – to samozřejmě ne.”

“Chceme, aby toto byl začátek nové éry přátelské spolupráce mezi EU a energetickou Británií.”

“Británie, která je zároveň velkou evropskou mocí a která je skutečně globální v našem rozsahu a ambicích.”

“Toto je úsvit nové éry, ve které již nepřijímáme, že vaše životní šance – životní šance vaší rodiny – by měly záviset na tom, ve které části země vyrůstáte.”

“Toto je okamžik, kdy se opravdu začneme sjednocovat a zvyšovat úroveň: v porážení zločinu, transformaci našeho zdravotnictví.


A díky lepšímu vzdělání, s vynikající technologií a s největším oživením naší infrastruktury od viktoriánské doby, budeme šířit naději a příležitosti ve všech částech Velké Británie.”

“A když se podívám na neuvěřitelné přednosti této země, na naše vědce, naše inženýry, naše přední světové univerzity, naše ozbrojené síly, když se podívám na potenciál této země, který čeká na uvolnění, vím, že můžeme tuto příležitost proměnit v ohromující úspěch.”

“Ať už narazíme na jakékoliv výmoly při cestě vpřed, vím, že uspějeme.

“Poslechli jsme lid a vzali jsme si zpět nástroje samosprávy.”


“Nyní je čas využít tyto nástroje k uvolnění plného potenciálu této brilantní země a ke zlepšení životů všech v každém rohu naší Velké Británie.”


ARFA říká: Držme palce Velké Británii.


Oslavy Brexitku ZDE


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh