Příběh této fotografie. Miloš Jakeš: Rozjímání na Lavičce Ferdinanda Vaňka, jež ku cti prezidenta Havla instalována jest. Prokletí prkna a sudu. Zrada Havlova odkazu starostou Kolářem

Čtenáři deníku ARFA poslali do redakce půvabnou fotografii bývalého generálního tajemníka KSČ Miloše Jakeše (97) jak posedává na lavičce, kterou nechal starosta Prahy 6 Ondřej Kolář instalovat za závratných 850 tisíc Kč. Rudý sud, vratké prkno + rusofoní starosta Ondřej Kolář.“Za ty peníze jsem si koupil statek,” říká občan, nespokojený s plýtváním na radnici Prahy 6

Rozjímání u sudu

Předseda asociace nezávislých médií Stanislav Novotný k fotografii napsal tuto žertovnou glosu:

Rozjímání na Lavičce Ferdinanda Vaňka, jež ku cti prezidenta Havla instalována jest

Generální tajemník normalizace si hoví na lavičce prezidenta pravdy a lásky, kterou za 850 000 obecních korun zasadil před Národní technickou knihovnu pokořitel sochy maršála Koněva Ondřej Kolář.

Tajemník nostalgicky pozoruje novou budovu knihovny, z níž odpadávají jednotlivé stavební části jako za starých časů. Není divu.

Knihovnu postavil kdysi dobrý soudruh a spolehlivý informátor Luděk Sekyra, jenž v době polistopadové ztratil víru a zamiloval se do pravdy a lásky. Jako parťák kmotra Mrázka nabyl nových zkušeností a dnes takto z veřejných peněz zvelebuje Prahu kde se dá. A ještě na kamarády zbyde.

Jsou to ale paradoxy, pane Vaněk.


Čtěte též: Koláři bacha, jde po tobě Lavrov


Vedení Prahy 6 hýří: Všude záchodky za miliony, na které nikdo nechodí, vysvětlující cedulky za milion, lavička za milion, černá demontáž sochy za milion….

Milošovi Jakešovi se po posezení na lavičce Václava Havla udělalo nevolno. Jen jeden z mála, kdo se na ni odvážil za necelé čtyři roky sednout. Už tu chybu prý nikdy neudělá.

Příběh fotografie

Obrátili jsme se přímo na Miloše Jakeše, jak si na tu dojemnou chvíli vzpomíná. “Nezlobte se, ale teď postonává, tak s námi nemůže mluvit,” vzkázali deníku ARFA synové generálního tajemníka ÚV KSČ pan Miloš (62) a pan Lubomír (68).


Miloš Jakeš nyní bydlí v novostavbě o dvou místnostech a s terasou v Dejvicích. Vilu na Hanspaulce prodali v roce 2016.


Lavička zkrátka nepůsobí důvěryhodně, proto se jí lidé bojí.

Snímek byl pořízen někdy v roku 2018 tajemným auorem, který vystupuje pod přezdívkou STB. Snímek pak poslal do deníku Blesk a doplnil poznámkou: “Panu Jakešovi se udělalo nevolno, když se dozvěděl, kolik ta lavička stála.”
Miloše Jakeše po posezení na “prokleté” lavičce postihla nevolnost a musel být odvezen do nemocnice. Již je mu lépe, i když pořád trochu postonává a raději sedává jinde.


Svržením sochy maršála Koněva pošlapal starosta Kolář odkaz Václava Havla.

Plýtvání na radnici Prahy 6

Lavičku nechal postavit starosta Prahy 6 Ondřej Kolář za 850 tisíc korun. Byla odhalena dne 18. prosince 2017.

Cena lavičky je odhadovaná na maximálně 500 kč. Přibližně 100 Kč stojí starý sud, prkno také 100 Kč, barvy za 100 Kč. Sudy by bylo dobré dát dva, aby bylo posezení bezpečnější. Na práci (nátěr) zbyde pěkných 200 Kč.


Starosta Koláč vysvětluje České televizi, proč zneužil karanténu. Před ruskou televizí utekl

Starosta Kolář prchá před českou televizí čtěte ZDE


Vedle Havlovy lavičky jsou jiné, normální, na kterých lidé rádi sedávají

Jen výroba a licence na však stály podle radnice Prahy 6 na půl milionu Kč. Autoři rudé lávky Petr Pištěk a Lea Dostálová dostali podle našich informací 350 tisíc Kč, za tzv. “ukotvení” zaplatila radnice 350 tisíc Kč.
“Můj statek vyšel také na takové peníze, ale je to 10 tisíc metrů čtverečních,” říká občan v anketě. “Určitě by za ty peníze šlo pořídit užitečnější věci,” míní jiný.


Lidé za lavičky bojí nejen v době koronaviru

Lavička je určena k sezení, ale nikdo si na ni nesedá, protože se jí lidé bojí. Vypadá totiž spíše jako past pro skrytou kameru – a kdo si na ni sedne, s tím se překlopí – a hned je legrace.

“Cenu některých uměleckých děl lidé ocení až s odstupem času,” filosofuje mluvčí radnice Prahy 6 Ondřej Šrámek.


Pod rouškou koronaviru nechal starosta Kolář strhnout sochu osvoboditele Prahy

“Ještě jsem na ni nikoho neviděl sedět,” řekl deníku ARFA místní občan, který nepřál být jmenován z obavy před pomstou starosty Koláře (TOP 09) a jeho pomocníka Laciny (STAN).
“Zvláště pro starší občany je tato lavička vyloženě nebezpečná, protože je asymetrický a vypadá, že se každou chvíli překlopí. Někomu by se z toho mohlo udělat nevolno, což je nebezpečné vláště nyní, když bojujeme proti koronaviru,” řekl deníku ARFA místní lékař, který nepřál být jmenován z obavy před pomstou starosty Koláře (TOP 09) a jeho pomocníka Laciny (STAN).Pošlapání Havlova odkazu

Starosta Kolář si nechal postavit na počest disidenta Havla toto vratké předražené veledílo, ale současně bez zábran pošlapal jeho odkaz, když svrhl sochu, jíž potvrdil Václav Havel svým podpisem.

Péči o památník maršála Koněva stvrdil Václav Havel podpisem v roce 1993 spolu se svým protějškem Borisem Jelcinem. Nenávistný starosta Kolář ji nechal svrhnout letos začátkem dubna.


To jsou paradoxy, pane Havel.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh