Babiš: “Hamáčku, dej tři poslanecké platy na boj proti koronaviru, jako já.” Co na to Hamáček?

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) navrhl poslancům – včetně Jana Hamáčka (ČSSD), aby se v nelehkých koronavirových časech vzdali tří svých platů. Podobný krok by měli udělat i Senáři. Premiér to uvedl v dnešním rozhovoru pro Rádio Z.Premiér Babiš pro Rádio Z

Jan Hamáček (ČSSD) má měsíční poslanecký příjem vysoko přes 100 tisíc. Od 1. ledna 2020 činí platová základna pro poslance 84.060 Kč. Poslanecké náhrady má Hamáček 109 837 Kč (asistentky, kanceláře, telefon, konzultace…).

Hamáček poslanecké náhrady ZDE


Hamáček bere plat přes 100 tisíc jako ministr vnitra, je také místopředseda vlády a předseda ČSSD. Nyní řídí krizový štáb, až mají mnozí o jeho manažerských schopnostech vážné pochybnosti, když místy působí spíše jako řidič autobusu. Je skutečně bývalý řidič.


Poslanců je 200. Senátorů 80. Měsíční platy jsou přes 100 tisíc. To je pěkných 28 milionů měsíčně, tři platy 78 tedy milionů. A hned by se proti koronaviru bojovalo radostněji.

Zatím ale na Babišův návrh nikdo nereagoval. Parlament přitom nyní funguje v omezeném režimu, stejně jako Senát. Ten je jako zcela nadbytečný vnímán dlouhodobě a spíše jako trafika.„Já posílám všechny příjmy, které mám od vstupu do politiky v roce 2013, a je to asi 10,5, milionu korun, matkám samoživitelkám,“ uvedl Babiš.


Celý rozhovor premiéra Babiše pro rádio Z:close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh