Kalousek (TOP 09) byl namol, když v parlamentu třikrát ukradl a nenávistně odhodil ceduli s nápisem “Na všech životech záleží”, obávají se kolegové. Strkanice s báňským záchranářem může mít dohru

Poslanec Miroslav Kalousek byl namol, když včera třikrát narušil schůzi sněmovny krádeží transparentu s nápisem “All Lives Matter (Na všech životech záleží)”, obávají se jeho kolegové. K incidentu došlo krátce po poledni, přilehlá hospoda U Hrocha otvírá ve dvanáct.Kalousek krade cedule lásky, přátelství a rovnosti všech lidí bez rozdílu barvy pleti

Kalousek po trapném incidentu: “Vždyť jde o cenu lidského života…” Posuďte sami: Pil?

Poslanci včera dlouho do noci diskutovali, co k ostudnému vystoupení Kalouska vlastně vedlo. “Podle mě ho rozčilovalo, že jsou v nápisu při stejná písmena za sebou,” mínil jeden z poslanců. Nápis “a-LL L-ives matter” může iritovat.

Podle většinového názoru chtěla Kalousek vyjádřit svým činem podporu černošskému hnutí Black Lives Matter (BLM), které sice žádná tři stejná písmena za sebou nemá, ale zato ho prezident Miloš Zeman (a nejen on) označil za rasistické.


Prezident Zeman na oslavách Dne nezávislosti: Název Black Lives Matter je rasistickýLevicoví Piráti se chechtají se soudruhy z TOP 09

Hnutí BLM se zaktivovalo po smrti černošského dealera drog a odsouzeného násilníka George Floyda, který zemřel při zatýkání. Během řádění Black Lives Matter byly v USA vyrabovány stovky obchodů, zapáleny desítky domů, zničeny stovky policejních aut a škody na lidských životech jdou do stovek.


S hnutím Black Lives Matter spolupracuje v USA fašistická skupina Antifa, jejímž obdivovatelem je předseda krajně levicové Pirátské strany Ivan Bartoš a další soudruzi.

Není tedy náhoda, že když Kalousek kradl ceduli, poslanci TOP 09 a Pirátské strany se v parlamentu smáli, až se za břicha popadali.


Zajímavý sociální experiment: Mladík se nejprve postavil s nápisem “Black Lives Matter” do bělošské čtvrti. Občané pokyvovali, diskutovali s ním, vše proběhlo v klidu. Pak se postavil s nápise “All Lives Matter” do černošské čtvrti. Byl několikrát napaden a tak tak vyvázl.Kdo slavil Den závislosti?

Transparent si přinesl k řečnickému poslanec Volný (Jednotní), aby podpořil názor prezidenta republiky Miloše Zemana.

Prezident větu “Na všech životech záleží” pronesl před několika dny na oslavách Dne nezávislosti USA. Slogan “Na černých životech záleží (Black Lives Matter”) prezident označil za rasistický.

Podle jednacího řádu jsou cedule povoleny. Co ovšem povoleno není, je narušování důstojného průběhu schůze. Předseda parlamentu proto schůzi řerušil do 14.35 h.


Kalousek odhazuje ceduli


Třikrát a dost?

Po několika větách poslance Volného se Kalousek kymácivou chůzí přikradl k pultíku a ceduli uzmul. Zakladatel TOP 09 svůj kousek přes varování předsedy parlamentu zopakoval ještě jednou a pak do třetice – před čímž se předsedovi třikrát hluboce uklonil jako čáp marabu. Poté předseda schůzi přerušil.
“Popravdě řečeno jsme nečekali, že by ten šílenec by schopen udělat to třikrát. Vždy to byl právě Kalousek, který před lety prosazoval zákon “třikrát a dost”. Tuším v roce 2003, kdy byl Kalousek ještě lidovec. Když se někdo potřetí dopustil vraždy, znásilnění či loupežného přepadení, měl jít do vězení na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění,” říká zdroj Arfa.cz z parlamentu.


Strkanice s báňských záchranářem

Ale to nebylo zdaleka všechno. Když byla schůze po půl třetí obnovena, Kalousek se vypravil na lup počtvrté. To už se mu ale postavil do cesty Kolega poslance Volného, báňský záchranář z Karviné Marian Bojko, t.č. poslanec (zvolen za SPD).

Kolohnát Kalousek se ho pokoušel několikrát odrazit bokem, ale pořízek Bojko, ač o hlavu menší, se toho málem ani nevšiml. Oba poslanci (Bojko a Volný) za nové hnutí Jednotní pak podle informací Arfa.cz v zákulisí řešili, zda lze Kalouskovo počínání kvalifikovat jako napadení.


loading…

Na životech koho tedy nezáleží?

“Dokud je Kalousek střízlivý, má rozhled a dokáže reagovat rychle a pružně. V případech posilnění čímkoli je to již však slabší a někdy až trapné,” vzpomíná na Kalouskovy problémy s alkoholem bývalý poslanec Pavel Čihák (ANO).


Předseda vlasteneckého hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší Kalouska po incidentu vyzval: Ať se pak Kalousek laskavě vyjádří, jestli nezáleží na Vietnamcích, nebo na nás bílých, nebo na indiánech, nebo na věřících, zkrátka na životech koho nezáleží.”

Kalousek se k tomu nevyjádřil.


Návrh poslance Volného, aby se parlament hlasování ztotožnil výrokem prezidenta Zemana, že je heslo “Black Lives Matter rasistické”, parlament odmítl.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh