Ivan Mládek odvážně o revoluci 89: “Havel byl guru revizních komunistů. Také dnes je cenzura. Že by udělali revoluci studenti je volovina, stála za tím KGB.” Bakalův moderátor v šoku

Ivan Mládek možná není tak vzletný jako Karel Gott, ale jeho postřehy bývají také velmi přesné. Sice je tu takzvaná svoboda slova, ale kdykoli napíšu něco o revoluci nebo o Havlovi, tak to zcenzurují,” uvedl Mládek v rozhovoru pro DVTV.

Jde o zcela výjimečné vyjádření slavného hudebníka, který se vždy držel zásady, že je třeba být v písničkách apolitický a především se starat o to, aby se posluchači dobře bavili.


Internetová televize DVTV je napojená na mediálního magnáta Bakalu, jehož média jsou politicky ostře vyhraněná a hájí ideály radikální liberalismu. Letos 17. listopadu se DVTP “zprivatitovala” Albertov

“Revoluce v Československu 89 byla Gorbačovova záležitost, iniciovaná KGB a StB. Zifčák, jejich člen, to celé vyprovokoval. Estébáci přivedli studenty na Národní třídu… takhle to vidim já,” uvedl Mládek.

“Hlavně, že proběhlo všechno hladce. Voni chtěli udělat perestrojku. Celá politická garnitura vůbec s kapitalismem nepočítala, vždyť ještě Havel v prosinci 89 řekl, že kapitalismus v Československu nepřichází v úvahu. Chtěli opravit socialismus.”

“Měla by se říkat pravda, a ne že revoluci udělala Charta 77 a studenti, to je volovina. Kdyby nebyl Havel, který byl guru revizních komunistů, tak by to dopadlo třeba špatně.”


Televize DVTV je úzce napojena na kontroverzního mediálního magnáta Zdeňka Bakalu. Do jeho impéria spadá nakladatelství Ekonomia (Respekt, Aktuálně…) a má prý zásadní vliv na zpravodajství České televize. Nyní je vyšetřován v souvislosti s podvody (OKD). Spolupracoval s Václavem Havlem.


Ivan Mládek (77) je podporovatelem prezidenta Miloše Zemana, vnímá ho jako konzervativního, mírně pravicového politika a líbí se mu, že má smysl pro humor.

Rozhovor Ivana Mládka pro DVTV je z roku 2017, ale nyní se vynořil ve zvlášť vyhrocené době, což mu dává nový rozměr.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh