“Je to hnus,” říká Václav Klaus ml. po napadení jeho a jeho dcery Elišky (6) na Národní třídě fašisty z bojůvky Kaputin. Nové vyjádření. Nové video z místa útoku.

Václav Klaus ml. se vyjádřil k napadení fanatickými členy bojové jednotky Kaputin. K útoku došlo, když šel se svou dcerou Eliškou (6) položit květinu k památníku 17. listopadu na Národní třídě.

„Eliška šla s mými syny, pak když tam začal řev a to všechno, tak poskočila, chytla se mě za ruku, já si ji vzal k sobě. Ale jinak myslím, že to snášela dobře, byla s tatínkem,“ uvedl Klaus, předseda nového hnutí Trikolóra.

Prostor kolem památníku okupovalo od 6 hodin ráno asi 30 členů jednotky bojové organizace Kaputin. Podle očitých svědků bránili občanům, aby se přiblížili k pietnímu místu a vytlačovali je pryč. Hlučky slušných lidí s trikolórami na klopě bezmocně postávaly nedaleko památníku.


Václav Klaus ml. s dcerou Eliškou na Národní třídě. Video: TV Raptor

Loni organizace Kaputin od památníku vyhodila do koše květiny od prezidenta a premiéra. I tehdy hulákali na “nežádoucí” politiky.

Exkluzivní video z místa letošního incidentu natočila oblíbená internetová televize Raptor.


“Já jsem tady stál 17. listopadu 89. Právě tady jsem dostal tím obuškem,” řekl Klaus u památníku zfanatizovaných členům spolku Kaputin, ale nikdo ho neposlouchal, dav skandoval: “Putinova děvko”, “Zrádče”, “Táhni s fotrem do prdele” a podobně. Někteří měli placky Milionu chvilek.


“Já jsem tady stál před třiceti lety a tady teď na mě budete řvát?” ptal se Klaus občana, ale jeho otázku přehlušilo skandované řvaní: “Hanba! Populisto! Vy jste si si dělal srandu ze Schwarzenberga!”


Potlesk hned vedle

Když se Klaus vymanil z obklíčení úderky Kaputin a ocitl se i s dcerou o několik metrů dál směrem k Národnímu divadlu, dav mu začal spontánně tleskat.

“Já jsem tady stál 17. listopadu 89 a když na nás jely ty auta s radlicema a šli policajti, tak to bylo horší. Ale že tady bude nějakej politickej výbor, kterej bude kádrovat kdo smí položit kytku nebo zapálit svíčku, to je hnus,” uvedl Václav Klaus ml.


Václav Klaus starší se synem Václavem Klausem v roce 1994.

Nepřehlédněte:

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh