Alena Vitásková: Uštvali ho k smrti. Jak zločinný syndikát a solární mafie zničili život slušného člověka. Zemřel Jaroslav Chalupa, ředitel Energetického úřadu

Dne 27. března 2020 zemřel Ing. Jaroslav Chalupa, bývalý ředitel odboru licencí Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ), „uštván k smrti“ systémem, který se snaží zločin solárního tunelu skrýt pod vykonstruované kauzy, aby kryl skutečné zločince.Mezi vykonstruované patří i kauza, na které byl Ing. Jaroslav Chalupa veřejně dehonestován, poleptána jeho čest, pošlapány veškeré zásluhy, které svoji prací pro vlast za svůj život odvedl.

Zemřel čestný, slušný, pracovitý, empatický člověk, odborník v energetice, odborník znalý zákonů, norem, předpisů a vyhlášek. Vynikající ředitel, kterého si podřízení vážili a nadřízení v něm měli jistotu odbornosti, spolehlivosti, pracovitosti. Práci obětoval vše, nakonec i svůj život.
Miloval svoji rodinu, psíka, zahradu, květiny, které s manželkou pěstovali. Květiny tak krásné, že se zatajoval dech. Dokázal se o tu nevídanou krásu podělit a v každém ročním období okrášlit svými výpěstky nejednu kancelář ERÚ.

Byl „uštván k smrti“ zločinným syndikátem, byl „uštván k smrti“ člověk, který se těšil na důchod, zahrádku, květiny, rodinu, přátelé, na zasloužený odpočinek. Byl uštván ve vykonstruovaném zločinu a důchodu si neužil.


Ing. Jaroslav Chalupa byl dne 19. 12. 2016 obviněn vyšetřovatelem pplk. Leošem Špačkem z Hradce Králové (pár dnů před Štědrým dnem).
Obžalován státním zástupcem Ondřejem Frgalem a nepravomocně odsouzen dne 18. 2. 2020 Krajským soudem v Ostravě, soudním senátem JUDr. Petry Hajdíkové, přísedícími Mariánem Kuzmíkem a Kamilem Jarošem k podmíněnému trestu za své rozhodnutí ve správním řízení, které provedl zcela v souladu s legislativou, zákony, normami, předpisy, nic neporušil!

Tříletá dehonestace člověka, který se ničím neprovinil, se podepsala na jeho zdraví, na jeho životě. Celou dobu věřil v právní stát. Věřil, že nemůže být obviněn – byl.

Věřil, že nemůže být obžalován – byl. Věřil, že nemůže být odsouzen – byl. Již nestihl podat odvolání proti nepravomocnému rozsudku – zemřel 27. 3. 2020. Zemřel, pošlapán na cti, s hořkostí a zklamán, že nežije v právním státě.
Zcela zbytečně zemřel vynikající pracovník, slušný, čestný člověk a já vyslovuji hlubokou lítost nad touto ztrátou.

Všichni účastníci této „štvanice“ na nevinného, ponesou navždy krev na svých rukou.

Všichni, kteří tomu nezabránili a mohli, jsou spoluviníci.


Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV

(bývalá předsedkyně ERÚ)
Signatářka a mluvčí Manifestu IAV –
– Občanů poškozených státem
Hlučín, dne 31. 3. 2020close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh