“Zklamal jsi mě, Miloši! Dej si mokrej hadr na hlavu!” Otevřený dopis Daniela Hůlky prezidentovi České republiky Miloši Zemanovi. Hluboké zklamání s přístupem prezidenta ke koronavirové hysterii. Proč se chová jako “zlý skřet?”

Zpěvák Daniel Hůlka vrací prezidentovi Zemanovi státní vyznamenání. Oznamuje mu to v dopise, který je vyjádřením jeho hlubokého klamání s postojem prezidenta Zemana ke koronavirové hysterii. Čtěte a pošlete do redakce Arfa.cz svůj názor.
Prezident Miloš Zeman uděluje zpěvákovi Danielu Hůlkovi státní vyznamenání za zásluhy. 28. října 2016.

Zpěvák Daniel Hůlka je známý svým odmítavým postojem k omezování svobod občanů a trápení dětí ve školách rouškami v souvislosti s koronavirovou hysterií. Svůj názor vyjádřil na demonstraci 28. září, o čem přinesl portál Arfa.cz podrobnou reportáž.

Prezident Zeman na Danovo vystoupení reagoval jako zlý skřet: “Ať si dá Hůlka mokrej hadr na hlavu!” Dodejme, že zpěvák a prezident jsou přátelé a mezi tzv. celebritami byl Dan prezidentovi hlavní oporou. Prezident Zeman udělili Danielovi Hůlkovi v roce 2016 medaili za zásluhy. Tu mu teď chce zpěvák 28. října vrátit.


Otevřený dopis Daniela Hůlky prezidentovi České republiky Miloši Zemanovi


Dopis zpěváka Hůlky prezidentovi

Vážený pane prezidente, příteli, kamaráde, milý Miloši,

V Praze dne 12. 10. 2020


donedávna jsem žil v domnění, že Tě mohu nazývat přítelem. I u těch nejlepších přátel se může stát, že nastane situace, na níž má každý z nich opačný názor. Opravdoví přátelé, kteří k sobě mají vzájemný respekt, spolu o věci diskutují a třeba se i pohádají.

Opravdový přítel však nikdy veřejně svého kamaráda nezesměšní a nevzkazuje mu prostřednictvím médií, že si má dát mokrý hadr na hlavu, jen proto, že má odlišný názor. V demokracii má každý názor stejnou hodnotu. Tvůj, stejně jako ten můj nebo názor kohokoli jiného. Pokud ovšem ještě žijeme v demokratické zemi…

Zklamal jsi mě, Miloši. Zklamal jsi mě jako člověk. Zklamal jsi mě jako přítel. Ale to vlastně není tolik důležité, to je věc nás dvou a našeho končícího přátelství. Ty jsi mě však zklamal také jako prezident naší země, a to už vůbec není pouze naše věc.

Žijeme v těžké době, v níž je mnoho našich spoluobčanů na pokraji osobního nebo firemního bankrotu, a to v žádném případě vlastní vinou. Tito lidé se bojí o svoji budoucnost a o budoucnost svých dětí. Jde jim v podstatě o život. Tobě nehrozí nic, Ty o nic nepřicházíš.

A právě v této době, kdy národ, který Tě demokraticky zvolil prezidentem své země, od Tebe očekává pomoc či slova útěchy, si Ty naopak ještě přisadíš. Řekneš lidem, že jsou neschopní, nevzdělaní a zaslouží si zkrachovat, potažmo skončit na ulici.

Proč to děláš? Co Tě k tomu vede? Co si to k nám, normálním lidem, vlastně dovoluješ? Ty nejsi o nic víc než my, jsi taky jenom člověk, i když si to asi nemyslíš.

Ale hlavně: Proč jsi se obrátil proti svému národu, proti obyčejným normálním pracujícím lidem? Proč se k nám chováš sprostě, agresivně, nenávistně, egoisticky, egocentricky, narcisticky a naprosto bohorovně?

Takže, jak se říká: „Na hrubý pytel, hrubá záplata“. Děkuji Ti za poslední lekci, kterou jsi mi dal na rozloučenou s naším přátelstvím. Ukázal jsi mi svou pravou tvář, a tím jsi mě donutil zachovat se následovně:

Ve státní svátek 28. října 2020 Ti přijdu na Pražský hrad vrátit vyznamenání, které jsi mi udělil. Nemohu si ponechat toto ocenění, které jsem obdržel z rukou člověka, jakým ses ukázal být. Musel bych se za sebe stydět.

A k tomu Ti vzkazuji to samé, co jsi přes média vzkázal Ty mně: „Miloši, dej si prosím studenej mokrej hadr na hlavu a stáhni se do soukromí “. Bude to lepší pro Tebe a pro nás všechny.
I přes to všechno Ti přeji hlavně zdraví a nepřeji Ti rozhodně nic zlého.

S pozdravem
Tvůj bývalý přítel
Daniel Hůlka


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh