“Prymulovi věřím velmi, velmi málo!” varuje bývalý prezident Václav Klaus. “Vyhrožuje občanům, žene zemi do záhuby! Je to vůbec odborník?” Tvrdě proti korona – tyranii.

Mohutná vlna odporu se zvedá proti novým drastickým opatřením ministra zdravotnictví Prymuly. Do čela se teď staví také bývalý prezident Václav Klaus. “Je Prymula opravdu odborník, nebo jen překupník vakcín?”, ptá se veřejnost. Vede tuto zemi do záhuby?
“Nejsem si jistý, nakolik je Roman Prymula oborník na slovo vzatý v této věci. Já mu věřim velmi, velmi málo,” řekl bývalý prezident České republiky Václav Klaus v rozhovoru pro časopis Reflex.


Václav Klaus pro Refex: “Je Prymula vůbec odborník?”

Václav Klaus (80) je světově uznávaným politikem, ekonomem a vizionářem. Na mezinárodních fórech je hvězdou. Byl prezidentem ČR v letech 2003 – 2013. Zakladatel strany ODS, jejím předsedou 1991 – 2002. V letech 1992–1998 premiér ČR. Nyní řídí Institut Václava Klause. Před vstupem do politiky působil jako bankovní úředník a prognostik, po listopadu 1989 se stal ministrem financí ČSSR.


loading…

Profesor Václav Klaus upozorňuje na to, že se média dopouští podvodu, když zveličují čísla jednoho onemocnění na úkor jiných. Covid-19 přitom tvoří zcela zanedbatelnou skupinu mezi nemocemi.


Covid je jen jedno jediné procento

“V České republice umře ročně asi 120 tisíc lidí. To je řádově asi 300 denně. Na covid-19 zemřelo do dnešního dne 758 lidí. O zahájení covidu zemřelo v České republice asi tak 70 tisíc lidí. Na ten covid 700 něco, čili to je jedno procento z těch všech,” říká Václav Klaus.


Média denně bombardují vyděšené občany zkreslenými statistikami a rekordy. Pravdou je, že úmrtí související s covid-18 tvoří JEDNO PROCENTO ze všech.


Situace je velmi vážná. Chcete-li přispět k její nápravě sdílejte tento článek!


Obrovská moc v rukách překupníka s vakcínami

V rukou ministra zdrvotnictví Prymuly je soustředěna obrovská moc, která se nedá přirovnat k žádnému jinému stavu od roku 89. Ministr ve svých prohlášení opakovaně uvádí, co všechno by mohl udělat, aby ještě více zhoršil situaci občanů a zničil tak jejich ústavní práva.


loading…

Ministr je považován koně prezidenta Miloše Zemana, který ho podle informací Arfa.cz prosadil do funkce – prý i přes počáteční protesty premiéra Babiše. Prymula má plnou podporu prezidenta Miloše Zemana, ale odpovědnost za jeho kroky nese vláda a především její premiér Andrej Babiš.Prymulovy zákazy jsou nesmyslné a iracionální

Přijatá a navrhovaná opatření ministra Prymuly považuje Václav Klaus za „zjevně nesmyslné, přestřelené a nadsazené”. Ukazují absenci racionálního přístupu a zesilují nedůvěru občanů ke krokům vlády.Nespokojenost občanů může přerůst v otevřený konflikt se státní mocí a masové demonstrace – což se děje již například, v Britáii, Německu, Polsku, Španělsku, Rumunsku a dalších zemích. Velká média o tom neinformují.

Nynější politická situace tak hrozí jakousi politickou a ekonomickou sebevraždou, míní Václav Klaus.


Prohlášení Institutu Václava Klause k výhružkám a strašení pánů Babiše a Prymuly

(ke dni 9.10.2020)

1) Považujeme za nutné říci právě teď zřetelně a nahlas, že strašení a vyhrožování občanům, jaké předvedli pánové Babiš a Prymula na dnešní tiskové konferenci, je rezignací na seriózní přístup k řešení dnešní situace a na poskytování pravdivých informací.

2) Nestrašme se. Nepoužívejme výroky typu, že u nás nastal exponenciální růst počtu nakažených. To jen prozrazuje nedostatečnou znalost jednoduché matematiky. Počet nakažených (nemluvě o tom, že to není počet nemocných) exponenciálně neroste.

3) Zjevná nesmyslnost, přestřelenost a nadsazenost některých přijatých a zejména navrhovaných opatření prozrazuje absenci racionálního přístupu. To zesiluje nedůvěru občanů ke krokům vlády.

4) Nejen eventuálně uskutečněný lock-down ekonomiky a společnosti, ale i výroky o možném lock-downu z úst předsedy vlády mají v okamžiku jejich vyslovení obrovské ekonomické náklady. Zásadním způsobem už dnes podvazují veškerou ekonomickou aktivitu. Vzniká bludný kruh, který bude obtížné opustit.

Václav Klaus, Jiří Weigl, Ladislav Jakl, 9. října 2020

P.S.: Situace je nesmírně vážná, souhlasíte-li s tímto stanoviskem IVK, sdílejte je mezi lidmi ve svém bezprostředním okolí, nebo na vašich sociálních sítích.


Celý rozhovor Václava Klause pro Reflex


V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu

Zdroj: Petice českých lékařů, Celý rozhovor Hnízdil Frekvence 1, Institut Václava Klause

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh