Strašlivé podezření: Je šéf světové zdravotnické organizace (WHO) terorista? Vyhlásil pandemii koronaviru, teď má být vyšetřován kvůli genocidě. Podnět k Mezinárodnímu trestnímu soudu dal kandidát Nobelovy ceny.

Když šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus letos 11. března vyhlásil pandemii koronaviru, mnozí to považovali za špatný vtip. Ani tehdy, ani dnes nebyla a nejsou žádné důkazy o tom, že jde pandemii. Přesto vše směřuje ke globálnímu vakcinaci celé planety. Nyní soud nechává prošetřit vazbu šéfa WHO na teroristickou organizaci.
Tigrajská lidově osvobozenecká fronta, kterou prý nynější šéf WHO vedl, má na svědomí mnohá krveprolití

Etiopan Tedros Adhanom Ghebreyesus je předsedou Světové zdravotnické organizace (WHO) od roku 2017. Má pověst loutky miliardáře Billa Gatese, který je největším sponzorem WHO (po odstoupení USA kvůli selhání při hodnocení pandemie).


Ghebreyesus prý udělá, co mu jeho chlebodárce Gates poručí, podílel se údajně i na projektu sterilizace afrických žen.


Před svým nástupem do funkce předsedy WHO patřil Ghebreyesus v Etopii mezi vůdčí bojovníky Tigrajské lidově osvobozenecké fronty. Z této armády, která má na svědomí mnohá krveprolití a již mnozí politologové považují za teroristickou, se později vyvinula politická strana.


loading…

Tigrajská lidově osvobozenecká fronta úzce spolupracuje s USA, a to především ve vojenské oblasti. Etopie je prolezlá korupcí a je v podstatě znežívána jako vojenská základna USA v Africe.


Rozhodoval nynější šéf WHO o zabíjení a mučení?

Nynější předseda WHO Ghebreyesus byl za tuto stranu by ve vládě, spolupracoval s Gatesovou organizací GAVI, která se zabývá vakcínami. Ghebreyesus se aktivně a často kontroverzně podílel v Africe na akcích kolem AIDS, cholery a malárie.Je členem americké vlivové organizace Aspen Institut (jako například český miliardář Zdeněk Bakala, Zdeněk Hamáček a mnoho dalších).„Ghebreyesus měl zásadní rozhodovací pravomoc v souvislosti s činností bezpečnostních služeb, které zahrnovaly zabíjení, svévolně zadržování a mučení Etiopanů,“ je uvedeno ve stížnosti, který byla před pár dny podána u Mezinárodního trestního soudu (ICC).Autorem stížnosti americký ekonom David Steinman, který byl nominován na Nobelovu cenu míru za rok 2019, tvrdí, že nynější předseda WHO Ghebreyesus měl během svého působení ve etiopské vládě zásadní podíl na krutostech spáchaných různými etiopskými bezpečnostními silami.Před nástupem do funkce WHO v roce 2017 působil Ghebreyesus nejprve jako etiopský ministr zdravotnictví v letech 2005 až 2012 a později jako národní ministr zahraničí v letech 2012 až 2016. Během této doby měl kontrolu nad národním represivním aparátem, tvrdí Steinman.


Má imunitu, ale…

Pokud jde o důkazy o obviněních, Steinman většinou cituje zprávy amerického ministerstva zahraničí o lidských právech, jakož i data z účtů, poskytnutých organizacemi Human Rights Watch, Amnesty International a různými západními analytickými institucemi, jako je University of Birmingham.


loading…

Nynější ředitel WHO se podle zprávy podílel na genocidě. Údajně dohlížel na „zabíjení a způsobování vážných tělesných a duševních škod členům kmenů Amhara, Konso, Oromo a Somali s úmyslem tyto kmeny zcela nebo zčásti zničit,“ uvádí zpráva.


Nyní musí státní zástupci Mezinárodního trestního soudu (ICC) rozhodnout, jak a zda v případu pokračovat. Ghebreyesus jako člen zdravotního dozorčího orgánu OSN, požívá diplomatické imunity. To však nemusí být překážkou pro jeho stíhání, protože Mezinárodní trestní soud je nezávislý na OSN.


Dostával zbraně z USA?

Mezinárodní trestní soud (ICC) má stíhat osoby zodpovědné za zločin genocidy. Již stíhal mnoho hlav států obviněných ze zločinů proti lidskosti. Soud má sídlo v nizozemském Haagu.
Není to poprvé, co byl Adhanom Ghebreyesus obviněn ze spáchání děsivých činů, naprosto nevhodných pro pozici šéfa WHO. V roce 2017, kdy byl ještě kandidátem na tento post, by stíhán kvůli zakrývání propuknutí cholery v Etiopii.


Nedávno obvinil etiopský generál Birhanu Jula šéfa WHO z podpory rebelů vedených Tigrayskou lidovou osvobozeneckou frontou, když se národ znovu vrhl do občanského konfliktu. “Pomohl jim získat zbraně,” uvedl generál.


Generální ředitel WHO opakovaně popírá všechna obvinění. Doposud se nevyjádřil ani k poslední stížnosti podané Steinmanem.


Zdroje: Daily Mail, Saudi Gazette, EthiopondV této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh