Snowden na útěku: “Ve skutečnosti se elity nebojí viru, ale nás. Proto chtějí úplné sledování a povinné očkování jako jedinou cestou vpřed i v éře po koronaviru.”

“Právě zavádějí architekturu útlaku a kontroly, protože se bojí lidí. Pod záminkou boje proti koronaviru, je tu éra kontroly lidí nesrovnatelně větší, než byla po 11. září,” říká Edward Snowden, bývalý zaměstnanec CIA, který se od roku 2013 skrývá před zatčením.Unikátní rozhovor s Edwardem Snowdenem, který byl prvním hostem nového seriálu „Shelter in Place“ (10. dubna 2020 webu VICE TV) .

Video též zde. Hovor probíhal na dálku, Snowden se skrývá – zřejmě v Rusku. V USA mu hrozí doživotí.

“Je tu vážné nebezpečí rovnající se takřka jistotě, že sledování zůstane, i když COVID-19 zmizí. Mocenské struktury využijí příležitosti k zavádění autoritářských programů pod záminkou ochrany obyčejných lidí,” říká Snowden, který vynesl tajné informace ze CIA a předal je WikiLeaks. Nyní se skrývá v Rusku.


“Ve skutečnosti pracovali na jejich prosazování již dávno před tím, než pro ně vznikl důvod,” říká Snowden, který předal Wikileaks informace o masivním a do té chvíle před veřejností utajovaném celosvětovém sledování telefonů ze strany bezpečnostních služeb USA.


Zakladatel Wikileaks novinář Julian Assange je ve vězení v Londýně a jedná se o jeho vydání do USA – kde ho čeká přinejmenším doživotí. Je prvním novinářem na světě, kterému hrozí nejvyšší trest: Za to, že dělal svoji práci.


Poté pracoval v CIA jako IT specialista (za prezidenta Obamy)Apple a Google: Jdeme do toho!

Společnosti Apple a Google se spojili v unikátním projektu pro platformy smartphonů, které uživatele upozorní, pokud přijdou do kontaktu s osobou s Covid-19. Sledovací zařízení má být implantováno do systému iOS a Android v polovině května. Data budou přímo předána odpovědným úřadům. To bude první krok.


Ve druhém kroku (v řádech měsíců) už údajně nebude třeba přímý souhlas sledovaného, ale o tz. opt-in, tedy souhlas předpokládaný. Obě firmy mají tři miliardy uživatelů, tedy skoro polovinu světa.


“Uživatelé se budou muset přihlásit do systému, který má potenciál sledovat třetinu světové populace,píše agentura Bloomberg (jejíž majitel neúspěšně kandidoval za Demokratickou stranu USA o možnost vyzvat prezidenta Trumpa v boji o Bílý dům).
Načasování “v době zlomu”

“Po útocích z 11. září bylo zavedeno větší monitorování a sdílení dat k zastavení terorismu. Přetrvávání a rozšiřování této špionáže populace v téměř dalších dvou desetiletích připomíná,“ uvedl Edward Snowden.


Situace eskaluje a její vrchol přichází v době, kdy se z Číny stala supervelmoc, která vítězí i v technologiích (5G, Huawei) a ve spolupráci s Ruskem a dalšími neabsorbovanými národy překonává sílu USA. Multipolární svět je (byl) blízko.


Cenzura ve jménu dobra

Tísnivé snahy neoliberalismu o Nový světový řád (New Green Deal) vytvořily širokou nespokojenost, a to v historicky bezprecedentní schopnosti lidstva sdílet informace díky novým technologiím.

Dochází k prudkému zvýšení cenzury na internetu pod záminkou boje pro tzv. “fake news”. Vůdci tlačí na masová média a ty zas na technologické společnosti, aby dělaly více pro boj s „dezinformacemi“ kolem údajné epidemie koronaviru.


Youtube změnila svá pravidla a začala mazat videa poté, co spisovatel David Icke v kontroverzním videu upozornil na souvislost mezi koronaviry a novou technologií 5G. YouTube je ve vlastnictví společnosti Google.Finální útok proti “špatné pravdě”

Nemusíte mít rádi Davida Ickeho nebo jeho názory, je však již velmi těžké zbavit se myšlenek, že tato instituce manipuluje s lidskou komunikací se stále důrazněji.


Eskalace internetové cenzury je finálním pokusem o kontrolu mas. Není zamýšleno, aby byla vrácena zpět, jakmile hrozba viru skončí.

Lidé jsou nyní odsunuti z ulic do svých domovů, jejich komunikace je omezená a zařízení, která nosí v kapsách, jsou monitorována stále více. Může se tak dít v dobré víře, že je třeba chtějí chránit lidi před virem, stejně jako před terorismem po 11. září.


Pozn.: Uveřejněný text nemusí být v souladu s názorem redakce. Jde o příspěvek do diskuze. Čtenář nechť si udělá názor sám.


Zdroje: Bloomberg, VICE TV, Infowars


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh