Začala válka o Křečka! Bláznivý aktivista “pošťák” Patočka: “Křeček je nepřítel státu. Použiji své tělo jako zbraň a zabráním mu vstupu do úřadu.” Bránit ombudsmana však budou kluci z posilovny, kteří si říkají “Slušní lidé”. Máme scénář akce.

To bude mela! Vyzáblý aktivista Jakub Patočka (hnutí Duha) je odhodlán vlastním tělem zabránit novému ombudsmanovi Stanislavu Křečkovi (82) vstupu do úřadu. “Je to nepřítel státu,” míní úderník. Bude to mela, protože na obranu staříka se chystá asi 20 kluků z posilovny, kteří si říkají Slušní lidé.


K akci má dojít ve středu 19. února v Brně v Údolní 39, kde sídlí úřad ombudsmana, a kam půjde Stanislav Křeček poprvé ve funkci ombudsmana (dosud byl zástupce Šabatové, které skončil mandát). Do práce by měl pan Křeček nastoupit v 8 h ráno.


Stanislav Křeček před úřadem ombudsmana v Brně

Aktivista Patočka doufá, že nebude při své státotvorné akci osamocen. “Osobně si tam půjdu sednout. Budu rád, když se přidáte,” láká spoluobčany a lze předpokládat, že nejméně jeden se přidá. “Volba diskriminační názory projevujícího člověka ombudsmanem je hanebnost zralá na rozpoutání občanské neposlušnosti,” říká Patočka, bývalý zaměstnanec pošty, a vybízí k revoluci.Co přesně Patočkovi na zvolení Křečka (většinou v parlamentu) vadí, není srozumitelné. Stanislav Křeček je vysoce kvalifikovanou osobou na funkci ochránce lidských práv, která sice nemá žádné pravomoci, ale je prestižní. Z minulosti pana Křečka je třeba zmínit například fakt, že zařídil Václavovi Havlovi slavný balkón v budově Melantrichu, z něhož pak Havel ohlásil změnu poměrů.


Slavná balkón Melantrichu, který Havlovi roku 1989 zařídil Křeček, tehdy redaktor deníku Svobodné slovo, který zde sídlil

K úřadu ombudsmana v Brně se chystají i členové hnutí Slušní lidé, kteří budou stát na opačné straně barikády než “pošťák” Patočka. Naopak se tedy pokusí do úřadu Křečka dostat a Patočku naopak vynést ven. Denně v posilovně nazvedají několik set kilo, tak jsou jejich argumenty poměrně pádné.


Brněnské hnutí Slušní lidé přerušují nenávistné představení v Divadle Husa na provázku v květnu 2018

A Slušní lidé mají i výsledky. V květnu 2018 přerušili v Brně odpudivé divadelní představení Naše násilí islámského autora, které hrubě uráželo Ježíše Krista a křesťanskou víru. Hra vyvolala pobouření a širokou veřejnou diskusi. Ostře se proti ní vymezil prezident Miloš Zeman i kardinál Dominik Duka.


Slušní lidé vs. nenávist v Divadle Husa na provázku

Účast na Akci Křeček přislíbil i sociolog Petr Hampl, a to jako doprovod pana Křečka. Sociolog Hampl sice do posilovny nechodí, ale jistě přispěje k vyřešení sporu trochou té svěží rétoriky.

Sociolog Petr Hampl, proslulý svou svěží rétorikou

Proti zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem bude pořádána v Praze demonstrace crowdfoundondové zábavné agentury Milion chvilek. Na happeningu je očekáváns se účast až desítek tisíc lidí. Při poslední akci obsadili “chvilkaři” Hlavní nádraží.


Jakub Patočka je skomírající aktivista, který by si mohlo na Akci Křeček nahnat politické body. Za peníze německé neziskovky bojuje proti českým vlastencům, má rád Grétu a stejně jako ona nenávidí kysličník uhličitý. Byl poradcem premiéra Sobotky, který mu zařídil dobře placené místo ve státním podniku Česká pošta, kam nemusel chodit.


Bude to mela. Redakce Argumenty & Fakta rozhodně nebude chybět. Přijďte všichni.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh
0 0 vote
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímají nás tvoje myšlenky. Můžeš připojit komentář.x
()
x