Britská premiérka Mayová končí, tvrdí jednohlasně britský tisk. Trapné selhání při Brexitu a nedůstojné volby do Evropského parlamentu

Smutek a slzy v očích britské premiérky Therezy Mayové, která totálně selhala při jednání s německým byrokratem o odchodu Británie z Evropské unie. Zítra jsou navíc na pořadu dne volby do Evropského parlamentu, které jen podtrhují výbuch této ženy v čele Británie.
Kabinet paní Mayové včera opustila klíčová členka jejího kabinetu Andrea Leadsomová, spolustraníci na ni tlačí, aby vzdala svou roli, která je již nedůstojná. Odchodem hrozí i další členové kabinetu. The Sun zde
Mayová chce i přes vlnu kritiky z řad vlastních poslanců zkusit napočtvrté prosadit dojednané podmínky Brexitu, její strategie je ale podle britských médií odsouzena k nezdaru. Britové si odhlasovaly odchod z Evropské unie před třemi lety. Vrcholem trapnosti jsou úvahy premiérky o novém referendu.

Slzy v očích britské premiérky Theresy Mayové

Volby do Evropského parlamentu, kde už Britové dávno nechtějí být, s největší pravděpodobností vyhraje s převahou pár týdnů nová strana, která se jmenuje Brexit. Podle odhadů může získat až 40 procent. Vládní konzervativci oslabení aktuální politickou krizí by se podle posledního průzkumu agentury YouGov mohli ve výsledcích propadnout až na páté místo se ziskem potupných sedmi procent hlasů.
Očekává se rezignace Mayové již zítra, tedy v den voleb. Na její místo ve straně se tlačí Boris Johnson, ale kandidaturu zvažuje i Andrea Leadsomová.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh