Šílená Uršula, nejmocnější žena Evropy: Spleť korupce a střetu zájmů ve jménu lepších zítřků? Lobisté jako poradci, šmelina s vakcínami… “Už měla dávno sedět”, míní její kritici.

Předsedkyně Evropské komise Uršula von der Leyenová má kariéru, která se může zdát ztělesněním střetu zájmů a korupce. Začalo to už v Berlíně na ministerstvu obrany, pokračuje to v Bruselu a prozatímním vrcholem je obchod s vakcínami a neuvěřitelná smlouva se společností Black Rock, míní její odpůrci.
Ursula von der Leyen ještě jako německá ministryně obrany. Již tehdy si udělala z lobistů zbrojařských firem své poradce…

“Kdyby nebyly německé zákony vůči politikům tak vstřícné, musela by být předsedkyně Evropské komise Uršula von der Leyenová už dávno ve vězení”, píše německý webový deník Der Anti-Spiegel.

Již jako ministryně obrany se “Uschi” dostala na titulní stránky novin, když udělala z bývalých zaměstnanců poradenských společností státní tajemníky, kteří poté – nelegálně a bez předepsaného výběrového řízení – zadávali svým bývalým zaměstnavatelům zakázky v hodnotě mnoha milionů.


Paragrafy z tvarohu

Situace byla neudržitelná, tak byl její posun do čela Evropské unie vysvobozením. Nikdo nebyl potrestán, protože politici v Německu jsou chráněni, i když páchají trestné činy. To platí ovšem za předpokladu, že jsou loajální vůči oficiální linii. Pak rozhodnutí, zda politikovi hrozí trestní stíhání, není na státním zástupci, ale na vládě.Syn von der Leyenové David jen tak mimochodem získal dobře placenou práci v jedné z těchto společností v San Francisku.

“Vše bylo nezákonné, šlo o trestné činy při zadávání státních zakázek, šlo o trestní obvinění politiků za zneužívání výhod a další trestné činy, zkrátka šlo o spleť protekce a korupce, kterou si Uschi vytvořila na svém ministerstvu,píše Der Anti-Spiegel.


loading…

Je Black Rock majitelem Evropské unie?

V březnu podepsala Evropská komise pod vedením Uschi konzultační smlouvu se společností Black Rock v oblasti environmentálních a sociálních faktorů pro bankovní sektor Evropské unie.


Společnost Black rock je největší světová investiční společnost světa s většinovým, nebo významným zastoupením v největších světových bankách. Spravuje obrovský majetek: 7,43 bilionů USD (2019).Black rock je podle všeho také společnost, skrze kterou zařídil krachující Evropské unii George Soros tzv. “věčnou půjčku” na odstranění škod po koronaviru. Tato firma tak Evropskou unii již v podstatě ovládá.


Black Rock má obrovský zájem také na vakcínách (Pfitzer atd.) a na všem okolo pandemie covid-19 (Arfa informovala jako první) Dále ve zbrojním průmyslu a také v tzv. “Zeleném údělu”, jejímž beranidlem byla svatá Greta.

Předražené akcíny, které Evropská unie nakoupila za nedůstojných podmínek a nyní je prodává s přirážkou členským zemim (včetně ČR), jsou finančním produktem firmy Black Rock.


Lobisté jako poradci

Black Rock také investuje do průmyslových odvětví škodlivých pro životní prostředí Nyní pro Evropskou komisi určuje způsob, jak zajistit, aby se bankovní sektor EU více zaměřil na ekologické otázky. To už je skoro dada.


Evropská komise obdržela na tuto práci devět nabídek. Z toho osm od poradenských společností, které se nezabývají invcesticemi a u nichž tedy nehrozilo, že by určovaly budoucí pravidla pro svůj vlastní průmysl.Evropská komise ale shledala jako zásadní to, že nabídka Black Rock ve výši 280 000 eur byla nejlevnější; pro změnu měla Evropská komise zájem o úsporu peněz.

Firma Black Rock by to určitě ráda udělal i zdarma, koneckonců je to jedinečná příležitost utvářet regulaci EU takovým způsobem, aby Black Rock mohla dosahovat obrovských zisků.


loading…

Závěr: Co by se mohlo pokazit?

Výsledky, které firma Black Rock vypracovala jako konzultant, mají být nyní začleněny do předpisů EU. A existují pro to “dobré důvody”: Jde o pravidla pro „Zelený úděl“, který Uschi s velkou pompou oznámila po svém nástupu do funkce pod dojmem božské Grety.


Tato Uršulina “srdeční záležitost” má hodnotu bilionu eur a Uršula se samozřejmě chce ujistit, že peníze půjdou správným lidem. A kdo to lépe zaručí než Blackrock?


Uschi je také ve svém živlu, pokud jde o miliardy pro farmaceutické společnosti. Už má vyjednané smlouvy s výrobci vakcín, které zprošťují výrobce odpovědnosti za poškození vakcínou a zaručují jim plnou zálohu, která je nevratná.


Kromě syna Davida má Uschi mnoho dětí, které všechny potřebují dobrou práci, s bilionem Zeleného údělu a dvouciferným miliardovým darem pro farmaceutické společnosti by se mělo najít několik bank, farmaceutických společností, investičních a poradenských firem, které pro ně najdou koutek.

Jako šéfka Evropské komise má Uršila prakticky neodvolatelnou imunitu.

Co by se mohlo pokazit?


Zdroj: Anti-Spiegel, Je Uschi zločinec nebo jen nekompetetní, FB Ivan David
V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh