To snad ne! Zlatý citrón moderátora Xavera Veselého odstraněn z aukce. Zásah politruků z České televize? Xaver otvírá novou aukci, cena opět roste a již překonala hranici 40 tisíc Kč!

Aukční portál Aukro odstranil dražbu anticeny Zlatý citrón Xavera Veselého z aukce, přestože cena přesáhla závratných 80 tisíc korun. “Nerozumím tomu,” řekl portálu Argumenty & Fakta populární moderátor Xaver Veselý. “Vím jen to, že Aukro aukci zrušilo, přestože si z ní dělalo reklamu na sociálních sítích”.

Xaverovi přátelé dali Zlatý citrón obratem do dražby znovu, nyní se očekává, zda firma Aukro odstraní i tu. Za dva dny na ní přibylo přes 40 tisíc Kč a částka stále roste. Aukce končí 9. 2.


Zlatý citrón může být i váš! Přihazujte na aukci ZDE


“Původní nabídka byla odstraněna zaměstnanci Aukro, protože nesplňovala obchodní podmínky.” sdělili na portálu Aukro, kde probíhají online dražby různého zboží. Dražba anticeny Zlatý citrón byla umístěna na portál 25. ledna, její cena strmě stoupala každý den, přestože jde o skutečný citrón v ceně cca 5 korun, jen natřený “zlatou” barvou. Citrón se navíc s uplývajícím časem stále zcvrkává. Jak známo, v lednici však vydrží i několik měsíců.


Xaver přebírá anticenu Zlatý citrón 25. ledna. Téhož dne ji dal do aukce. Ve svém projevu dvakrát zmínil televizi XTV a zdůraznil, že podpora této televize je od diváků dobrovolná, nikoli příspěvky pod hrozbou exekuce, jako je tomu u ČT

Moderátor Veselý dostal anticenu Zlatý citrón “za úroveň vedení televizních debat” v rámci udílení cen Trilobit 2020. Akce proběhla za podpory Česká televize. Na na moderátora dlouhodobě útočí, protože poukázal na politicky a propagandisticky motivované vazby České televize na instituce, finančně podporované ze zahraničí.

Reklamní kampaň portálu Aukro na twitteru

Sledovanost předávání cen v České televizi byla pouhých 19 tisíc diváků, na youtube na kanále televize XTV, s ním Xaver spolupracuje, byla sledovanost dvojnásobná a stále roste.

Odstranění ceny může působit dojmem, že se tak stalo na podnět pořadatelů udílení sen Trilobit, nebo přímo na žádost České televize. Jejich reakci se nám zatím získat nepodařilo.


Česká televize má moderátorovi Xaverovi Veselému mimo jiné za zlé, že při rozhovoru s premiérem Andrejem Babišem kladl zábavné, nezávazné otázky a ani jednou se nezeptal na kauzu Čapí hnízdo, skrze níž vede ČT proti premiérovi Babišovi kampaň. Prezident Miloš Zeman již ohlásil, že má zájem s Xaverem Veselým vést pravidelné (týdenní) rozhovory pro internetovou televizi XTV.


Zlatý citron II

“Kolegové to tam dali znovu, pokud to zase zruší, umístíme to na mezinárodní aukční server,” říká moderátor Xaver Veselý.


Zlatý citrón může být i váš! Přihazujte na aukci ZDE

Pozn.: Produkt obsahuje zlatý citrón, žluté tvrdé desky s logem Ceny Trilobit a list s textem dle fotografie, včetně podpisu ředitele soutěže, předsedy poroty a místostarosty města Berouna.


Nová dražba Xaverova Zlatého citrónu: 40 tisíc během dvou dnů!

Moderátor Xaver Veselý již oznámil svůj záměr kandidovat do Rady České televize. Mezi pravomoci Rady patří mimo jiné odvolání ředitele České televize Petra Dvořáka. ČT je dlouhodobě pod palbou kritiky kvůli plýtvání a politicky motivovanému zpravodajství. Parlament bude o šesti nových členech hlasovat v řádu týdnů, hlásí se 90 zájemců, Xaver Veselý patří mezi nejvýraznější.

Nové složení Rady může být klíčové pro další osud České televize, ve hře je například zrušení koncesionářských poplatků pod hrozbou exekuce. ČT vykazuje každoroční ztrátu v řádek stovek milionů Kč, kterou navíc vydává za “vyrovnaný rozpočet”.


Portál Aukro.cz má od konce září loňského roku nového majitele. 55procentní podíl v Aukro nyní má investiční skupina Pale Fire Capital, za níž stojí trojice internetových podnikatelů Jan Barta, Dušan Šenkypl a David Holý.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh