Bizarní příběh zpackané pomsty České televize: Anticena Zlatý citrón moderátora Xavera Veselého překonává v dražbě magickou hranici 80 tisíc korun. Přihoďte si! Svazáci a politruci z ČT si rvou vlasy

Anticena Zlatý citrón, který dostal moderátor Xaver Veselý, přesáhla v internetové dražbě aukro hranici 80 tisíc Kč. Nyní je na částce 80 600 Kč – a to dražba ještě neskončila. Zlatý citrón měl být jakousi pomstou České televize za to, že je Xaver málo angažovaný.

Aukce začala na tisíci korunách. Už před půlnocí 25. ledna vystoupala cena na 20 tisíc korun a dál rostla. Citrón přitom ani není ze zlata, jak by napovídal název, je pravý, jen natřený tzv. “zlatou barvou” – a pomalu se zcvrkává, možná i hnije.

Zlatý citrón je symbolem bizarního příběhu, který si teď určitě přečtěte.


Zlatý citrón v aukci na aukro.cz

Vývoj aukce můžete sledovat zde


Bizarní příběh s pěknou pointou

Moderátor Veselý dostal anticenu Zlatý citrón “za úroveň vedení televizních debat” v rámci 33. ročníku audiovizuálních cen Trilobit 2020. Přenos, připomínající svazácké pořady ze 70. let, vysílala Česká televize art. “Televizní debaty” odkazují na úspěšnou televizi XTV, kde Xaver moderuje a jejíž sledovanost na youtube dosahuje i přes 300 tisíc diváků, což je výsledek srovnatelný s pořady České televize.

Pro cenu si – navzdory očekávání organizátorů – přišel Xaver osobně – a navíc slušně oblečen. Na pódiu byl vtipný, svěží, ale i zábavný ostrý a pohotový. Prostě přesně takový, jací nejsou moderátoři Česká televize. Takže na konci nebylo jasné, kdo vlastně dostal citronem.

Předsedou poroty, která udělila Xaverovi anticenu, byl divadelní kritik Vladimír Just, který nemá rád prezidenta Zemana, premiéra Babiše a je “chvilkař” – a takové má Česká televize ráda.


Xaver přebírá cenu a má “děkovný” proslov zde:

Pořad Zlatý Citrón sledovalo na Česká televizi 19 tisíc diváků. Jeho záznam na youtube Xavera Veselého má k dnešnímu dni 35 tisíc shlédnutí – tedy takřka dvojnásobek.

Organizátoři akce Citrón to ve spolupráci v Českou televizí spočítali Xaverovi celé.

Příběh začal loni v září, když si Xaver pozval do studia v Českém rozhlasu premiéra Andreje Babiše. Bavili se o dětech, božích mlýnech, ovádech, o tom, že Babiš nemá slezinu… A navíc, jářku, jaká hrůza – ani zmínka o čápech!

Byl to skvělý rozhovor nad kávou, odlehčený, nezávazný, milý, zkrátka přesně takový, jaký má být v rámci zábavních pořadů. Xaver každým svým vystoupením ukazuje, že rozhodně patří mezi nejoriginálnější české moderátory.


Rozhovor Xavera s premiérem Babišem ZDE

Rozhovor Xavera s premiérem Babišem

Po tomto rozhovoru se v Newsroomu České televize strhla mela. Ostatně Xaver ležel tamním politrukům v žaludku už dlouho: Je málo angažovaný (vůbec), příliš zábavný, nechodí na protistátní demonstrace Milion chvilek a přátelí se prezidentem Milošem Zemanem, kterého Česká televize naopak považuje za nepřítele – mimo jiné proto, že má občas dvě brady.


Trestní komando České televize u Xavera

Po tomto rozhovoru se začaly dít věci. Newsroom České televize, mnohými považovaný za hnízdo svazácké propagandy, poslalo na Xavera trestní komando v obvyklém “akčním” složení – redaktorku, kameramana, pomocníka kameramana, zvukaře, pomocníka zvukaře, zálohu a řidiče. Výsledek byl úchvatný, ani Orwell by to nenapsal lépe – i kdyby mu při tom pomáhal Čechov. Tohle musí psát život – a Česká televize.


Přesvědčte se sami:

Česká televize straší Xavera psem a Ústavem

“Pes? Jaký pes?” ptal se Xaver moderátorky Newsroomu ČT, když na něj vybalila, že se jeho rozhovor s premiérem Babišem nelíbil jakémusi psovi. Z kontextu vyplynulo, že se jedná o web “Hlídací pes”, což je český “nezávislý” portál placený zahraničními fondy (USA, Německo), který se pasoval do role jakéhosi kontrolora Jediné pravdy.


Podle moderátorky Newsroomu ČT musí mít “Hlídací pes” pravdu, protože ho podporuje “Ústav nezávislé žurnalistiky” – a společně jsou strážci Jediné pravdy.

Do toho vyvinul Newsroom veškeré úsilí, aby dostal Xaver z rozhlasu padáka.


Když úsporně početné komando ČT odešlo, zabrousil Xaver na internet a zjistil, že onen “Ústav” sídlí v brdských lesích někde za Prahou. Takže se tam rozjel a zjistil, že je Ústav ještě nezávislejší, než jsme doufali – na dané adrese vrzala a práskala okenními panty vybydlená chajda, zarostlá kopřivou.

Xaver buší na bránu Ústavu nezávislostiA postupně vylézaly další věci: Newsroom České televize odkazuje na vybydlenou chajdu (Ústav) jako divý, “Hlídací pes” a Ústav má stejného majitele a zakladatelem Newsroomu ČT je antibabišovský novinář Neumann, který provozuje “Hlídacího psa”. Takže parta – takové kolečko.

Protože jsou “Pes” i “Ústav” soukromými subjekty, dělá vlastně Česká televize skrytou reklamu a tím porušuje všechny kodexy, které jen jsou.


Newsroom ČT straší psem

Xaver vrací úder

Krátce na to Xaver oznamuje, že bude kandidovat na post člena Rady České televize, což je jediný orgán, který může mluvit do skladby ČT nebo odvolat ředitele ČT. Pro tuto snahu získává řadu podporovatelů napříč politickým (ANO, Trikolóra, SPD), společenským (například Asociace  nezávislých médií) i mediálním spektrem (Agumenty & Fakta, Parlamentní listy, XTV).


Před několika dny prezident Miloš Zeman oznamuje, že oblíbený pořad Týden s prezidentem bude nově vysílat u Xavera na internetové televizi XTV (tedy již ne na TV Barrandov).Zlatý citrón se tak stal hodně zpackanou pomstou za to všechno, co Xaver politrukům z ČT a hlídačům “Jediné pravdy” provedl.

Ostatně, Zlatý citrón, symbol tohoto bizarního příběhu, ještě může být i váš. Jukněte ještě jednou na aukci, jak se to vyvíjí:


Dražba Zlatého citrónu Xavera Veselého ZDE


Nepřehlédněte:
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh