“Pojď mezi nás!” Kozatá Magda už má jasno: Vždycky chtěla pracovat pro Evropskou komisi. Náborářské video Ministerstva zahraničí. Je Brusel ještě v Evropě? Mladá láska pod sukní paní Uršuly. Přidej se i ty!

KOMENTÁŘ TOMÁŠ VYORAL: Propaganda za peníze daňových poplatníků. Papaláši z Ministerstva zahraničí zřejmě nevědí co s penězi a „v rámci rozšiřování povědomí o pracovních příležitostech v institucích EU“ natočili náborové video „I ty najdeš práci v EU!“.
Magda si vždycky přála pracovat pro Evropskou komisi!

Parta kamarádů u táboráku řeší svou budoucnost. „Končím v práci, vůbec nevím, co bude,“ informuje smutně mladý muž. „Ty jo, já teď nastupuju k tátovi do firmy. To bude asi taky veselý,“ reaguje sarkasticky druhý z aktérů.


Bezva mladí lidé u táboráku – jako tisíce soudruhů v dnešní přírodní době. Zezadu přicházejí dvě dívky. To bude žúžo!

Kozatá Magda má plán

Tomáš Vyoral, komentátor

„Já se teď stěhuju do Bruselu,“ ozve se dívka, načež se setká s nepochopením. „Budu pracovat pro Evropskou komisi,“ oznámí hrdě ve stylu novodobých svazáků.

Kamarád se jí ptá, kde bude bydlet, když jsou v Bruselu nájmy strašně vysoké? „Neřeším, budu mít fakt super plat,“ odpovídá slečna jménem Magda.


loading…

Chlapec neví, co bude. Možná zvažuje i Rusko! Když v tom…

Na scéně se objeví mladá Němka, aktivistka: Was ist los?”

Za podkresu rozeznívající se melodie dívka přejde k okraji zatopeného lomu: „Strašně se na to těším. Konečně něco, co má smysl. A co kdybys za mnou do Bruselu někdy skočil ty?“ ptá se dívka kamaráda, načež skočí dolů do vody.


Jejda!


Magda se svěří chlapci, který se jí líbí, že Brusel je nej. Belgie je bezva. Ale hlavně je tam Evropská komise!


Kozatá Magda si jde skočit.

Chlapci se Magda líbí, ale ten Brusel…. Je to vůbec v Evropě?

Láska pod sukní paní Uršuly

Celé video působí jak parodie sama na sebe. Jen to nejsou Cimrmani, kteří si dělají sami ze sebe srandu záměrně, ale soudruzi z EU, kteří se berou zcela vážně. Scénář, herci i celé vyznění jsou ztělesněním trapnosti. Nic jiného než náborářská agitka pro EU-Jugend. Leč ubohá.


Šup tam do vody. Když do Bruselu, tak otužená!

loading…

Bart Simpson by to bral

„V rámci další motivace jsme natočili s našimi partnery video, které má absolventům ukázat, že po škole nemusí lovit práci jen v českém rybníčku, ale naopak se mohou pustit do dobrodružství v Bruselu.“

Ralph chce být také ministrem

„Tam je čeká nejen zajímavé ohodnocení, ale i řada mezinárodních kontaktů a nezanedbatelná praxe,“ uvedl na webu mzv.cz ministr zahraničí Tomáš Petříček nápadně podobný (fyzicky i psychicky) „inteligenčně slabšímu“ Ralphu Wiggumovi ze Simpsonů.
„Práci v institucích #EU beru jako zkušenost k nezaplacení. Mohl jsem spolupracovat se špičkovými odborníky a učit se od nich. Naučil jsem se dívat nejen na současnost, ale také do budoucnosti. Díky několika letům v Bruselu mám navíc po Evropě i po světě spoustu známých a přátel,“ dodal na Twitteru u socialistů schovaný ministr názorově spíše patřící do TOP 09.


Sám zřejmě nikdy nic reálně hodnotného nedělal a živí se pouze jako parazit na financích ostatních občanů.


Tak co? Vydáte se do Bruselu? Kupředu levá! Zpátky ni krok, eurosoudruzi!

V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh