Pirátům našeptává Putin: “Nové pražské tramvaje a metro bude podle ruského vzoru”. Levicový primátor Hřib teď buduje most Praha – Moskva. Naše barvy: Rudá a šedá, jako ruská železnice.

Kontroverzní primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) prosadil nové zabarvení pražských tramvají a metra: rudá a šedá. Stejný design používají Rossijskie železnyje dorogy (RŽD). Ruská strana kvituje gesto v povděkem.Kombinace šedé a rudé: Díky primátorovi Hřibovi most přátelství mezi Prahou a Moskvou

“Je to most mezi Prahou a RŽD. Chápeme to jako vstřícné gesto,” řekl deníku Arfa.cz zdroj z ze zastupitelství Ruské federace s tím, že oficiální stanovisko bude případně vydáno později.

Asi by bylo přehnané tvrdit, že k přemalování českých tramvají a metra dochází na počest ruských drah, ale podoba je opravdu do očí bijící.


Snímek z Moskvy

Takto budou vypadat vagony v PrazeNejen Praha jako v Rusku, ale i střední Čechy!

Novou podobu dostanou veškeré dopravní prostředky zapojené do Pražské integrované dopravy, a to jak na území Prahy, tak Středočeského kraje. Vozy by se neměly přebarvit plošně, ale jen nově pořizovaná vozidla nebo při opravách či výměně polepů.


“Nové zabarvení je moderní se silným a funkčním konceptem. Původní bílá barva se často špinila a je dobře, že je nahrazena šedou,“ uvedl primátor Hřib.

Stejný důvod měly i Rossijskie železnyje dorogy (RŽD), které před lety také nahradily původní bílou praktičtější šedou.

PID (Pražská integrovaná doprava): Tak čteme logo na první pohled. Na druhý jde o azbuku a o písmena RŽD (Rossijskie železnyje dorogy).Odvolání Hřiba – denně na na spadnutí

Primátor Hřib (Piráti) patří mezi nejvíce kontroverzní primátory všech dob, když od voleb balancuje nad propastí odvolání. Bývá kritizován pro svou aroganci a neschopnost komunikace.

Krajně levicoví Piráti získali jako “strana mladých” v komunálních volbách 2018 stejně přibližně hlasů jako další čtyři strany, což je anomálie.


Značnou kontroverzi budí napojení Pirátské strany na extremistické hnutí Antifa, které během nepokojů v USA způsobilo ztrátu na životech pokojných občanů.
Tramvají skrze volby

Hřibovy kroky proti Rusku (přejmenování náměstí) a Číně (ideologické zmatky) podle některých odborníků způsobily hospodářství České republiky mnohamiliardové škody, co do rozsahu větší než například povodně v roce 2002 (odhad škody: 80 miliard).


Po příštích komunálních volbách v roce 2022 budou karty rozdány jinak. Není vyloučeno, že náměstí Pod kaštany dostanou zpátky své jméno, bude opět navázáno přátelství mezi Prahou a Pekingem…

Nad primátorem Hřibem se zavře voda, ale vozy Rossijskie železnyje dorogy brázdící Prahu a okolí – ty zůstanou.


Čtěte též:
Už dost! Pražané se bouří proti odpudivé aroganci pubertálního primátora Hřiba (Piráti). Ruce pryč od náměstí Pod kaštany, skřete! To si nedovolili ani nacisté. Petici podepište ZDE


Dočetli jste až sem? Sdílejte tento článek!Holler Box
Holler Box