Pirátům našeptává Putin: “Nové pražské tramvaje a metro bude podle ruského vzoru”. Levicový primátor Hřib teď buduje most Praha – Moskva. Naše barvy: Rudá a šedá, jako ruská železnice.

Kontroverzní primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) prosadil nové zabarvení pražských tramvají a metra: rudá a šedá. Stejný design používají Rossijskie železnyje dorogy (RŽD). Ruská strana kvituje gesto v povděkem.Kombinace šedé a rudé: Díky primátorovi Hřibovi most přátelství mezi Prahou a Moskvou

“Je to most mezi Prahou a RŽD. Chápeme to jako vstřícné gesto,” řekl deníku Arfa.cz zdroj z ze zastupitelství Ruské federace s tím, že oficiální stanovisko bude případně vydáno později.

Asi by bylo přehnané tvrdit, že k přemalování českých tramvají a metra dochází na počest ruských drah, ale podoba je opravdu do očí bijící.


Snímek z Moskvy

Takto budou vypadat vagony v PrazeNejen Praha jako v Rusku, ale i střední Čechy!

Novou podobu dostanou veškeré dopravní prostředky zapojené do Pražské integrované dopravy, a to jak na území Prahy, tak Středočeského kraje. Vozy by se neměly přebarvit plošně, ale jen nově pořizovaná vozidla nebo při opravách či výměně polepů.


“Nové zabarvení je moderní se silným a funkčním konceptem. Původní bílá barva se často špinila a je dobře, že je nahrazena šedou,“ uvedl primátor Hřib.

Stejný důvod měly i Rossijskie železnyje dorogy (RŽD), které před lety také nahradily původní bílou praktičtější šedou.

PID (Pražská integrovaná doprava): Tak čteme logo na první pohled. Na druhý jde o azbuku a o písmena RŽD (Rossijskie železnyje dorogy).Odvolání Hřiba – denně na na spadnutí

Primátor Hřib (Piráti) patří mezi nejvíce kontroverzní primátory všech dob, když od voleb balancuje nad propastí odvolání. Bývá kritizován pro svou aroganci a neschopnost komunikace.

Krajně levicoví Piráti získali jako “strana mladých” v komunálních volbách 2018 stejně přibližně hlasů jako další čtyři strany, což je anomálie.


Značnou kontroverzi budí napojení Pirátské strany na extremistické hnutí Antifa, které během nepokojů v USA způsobilo ztrátu na životech pokojných občanů.
Tramvají skrze volby

Hřibovy kroky proti Rusku (přejmenování náměstí) a Číně (ideologické zmatky) podle některých odborníků způsobily hospodářství České republiky mnohamiliardové škody, co do rozsahu větší než například povodně v roce 2002 (odhad škody: 80 miliard).


Po příštích komunálních volbách v roce 2022 budou karty rozdány jinak. Není vyloučeno, že náměstí Pod kaštany dostanou zpátky své jméno, bude opět navázáno přátelství mezi Prahou a Pekingem…

Nad primátorem Hřibem se zavře voda, ale vozy Rossijskie železnyje dorogy brázdící Prahu a okolí – ty zůstanou.


Čtěte též:
Už dost! Pražané se bouří proti odpudivé aroganci pubertálního primátora Hřiba (Piráti). Ruce pryč od náměstí Pod kaštany, skřete! To si nedovolili ani nacisté. Petici podepište ZDE
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh