Nová, šokující statistika: V České republice letos ZEMŘELO MÉNĚ lidí než loni a výrazně méně než předloni. Počítání mrtvých: Proč výsledky naznačují, že není ani nebyla ŽÁDNÁ epidemie?

Český statistický úřad zveřejnil aktuální výsledky počtu zemřelých v ČR roku 2020. Výsledky jsou šokující. Ač údajně čelíme největší katastrofě od konce II. světové války, zemřelo nejméně lidí za poslední čtyři roky.Podobná čísla vykazují i ostatní země, například USA. O tamní situaci hovoří Dr. Andrew Kaufmann na tomto videu:


Dr. Andrew Kaufmann: Podle statistik letos zemřelo v USA stejně lidí jako v předchozích letech. Stejná situace je i České republice (titulky)

Podle Českého statistického úřadu zemřelo v prvních 16 týdnech roku 2020 (od 30. 12. 2019 až 19. 4. 2020) celkem 36 664 obyvatel České republiky. To je o 220 lidí méně, než za stejné období v roce 2019, kdy bylo 36 884 zemřelých.


Letos zemřelo k 19. dubnu nejméně lidí za poslední čtyři roky (i v roce 2017 je vyšší úmrtnost).

To vše se děje v době, kdy má u nás podle médií řádit epidemie takřka apokalyptických rozměrů, lidé byli podrobeni devastujícím opatřeném, ekonomika kolabuje. Statistické výsledky v počtech )mrtí však nevykazují žádnou výchylku.


Průměrná data, drastická opatření

Podle Českého statistického úřadu zemřelo v prvních 16 týdnech roku 2020 dokonce výrazně méně než v roce 2018, kdy ve stejném období zemřelo 38 830 lidí. Letos tedy – ač tu na rozdíl od roku 2018 údajně řádila obrovská epidemie – zemřelo o 2 166 lidí méně (!).

Ve srovnání s dlouhodobým průměrem od roku 2011 byl letošní rok zcela běžný, odchýlil se od průměru jen nepatrně.


Zemřelí podle věku. Všechny údaje jsou nižší, než v roce 2018 a srovnatelné (celkově nižší) s rokem 2019

Většina úmrtí v České republice v roce 2020 se (stejně jako v předchozích letech) týká osob seniorského věku. Z celkového počtu 36 664 úmrtí jich ve věku 65 a více let zemřelo 30 781, tedy 84 procent. Ani tento údaj se neliší od dlouhodobého průměru.


loading…

Detailní srovnání podle týdnů (16. týden končí 19. dubna). K žádným dramatickým nárůstům nedošlo ani v době, kdy u nás měla pandemie vrcholit (konec března)

COVID-19 jako příčina smrti: NULA

Podle aktuálních údajů u nás v souvislosti epidemií COVID-19 zemřelo dosud 329 lidí. Ani v jednom případě však nebyl COVID-19 příčinou smrti, pacienti umírali na jiné nemoci jako rakovina, diabetes, infarkt a podobně. Nebyla prokázána žádná souvislost mezi onemocnění COVID-19 a smrtí.
data-matched-content-rows-num=”2″
data-matched-content-columns-num=”2″


Nebyl zaznamenán jediný případ úmrtí jen na COVID-19 (byť média uveřenila několik falešných zpráv).


Výsledné počty úmrtí mohlo ovlivnit mnoho faktorů, protože situace byla nestandardní (vlastně nejdramatičtější od konce II. světové války). Občané byly denně strašení médii (hlavně Česká televize), kolik lidí na COVID-19 umřelo nebo onemocnělo – a tedy brzy umře.
Starší lidé v panice, odkládané operace, ale méně chřipky

Hlavně starší lidé propadali panice a báli se vycházet ven. Lékaři se obávají, že strach, vyvolaný médii se mohl vážně podepsat na jejich zdraví.

Byly odkládány operace jiných nemocí, aby byl vytvořen prostor pro “nemocné COVID”. Tyto skutečnosti by měly počet zemřelých zvýšit – což se nestalo.Na druhou stranu lze předpokládat, že drastická opatření (spojená s devastačními dopady na ekonomiku a lidskou psychiku zvláště starších lidí) vedla ke snížení onemocnění běžnou chřipkou – byť na ni i tak zemřelo 4x víc lidí, než na COVID – 19.

Každopádně výsledkem je nejnižší počet zemřelých za poslední tři roky.


Český statistický úřad upozorňuje, že data mohou být aktualizována. Vzhledem k minimálním korekcím z minulých týdnů (údaje jsou zveřejňovány týdně) by nemělo dojít k žádné zásadní změně.


Zdroje: Český statistický úřad, Ministerstvo zdravotnictví ČR, Aktualizované počty zemřelých ČSÚ


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh