“Koronavirus zmizí sám, žádná vakcína není třeba”, míní špičkový vědec. Zuřivá reakce z Evropské unie, která na “boj s pandemií” sehnala závratných 8 miliard euro za jediný den

„Je tu velká šance, že virus sám zmizí předtím, než bude vyvinuta jakákoli vakcína,“ prohlásil rektor Univerzity v Buckinghamu Karol Sikora, a bývalý špičkový vědec Světové zdravotnické organizace WHO.



„Máme větší imunitu, než jsme předpokládali. Zřejmě je třeba virus nadále zpomalovat, pak zanikne sám sebe,“ uvedl vědec. Podle některých názorů byl mohl být nejlepším lékem na koronavirus čas s citrónem.

Dr. Karol Sikora, světový onkolog

Kritici také upozorňují na fakt, že COVID-19 má projevy jako obyčejná chřipka a ani dalece nejde o nějakou pandemii. Nyní už tuto nemoc známe lépe a ukazuje se, že byla reakce silně přehnaná. Drtivá část odborné veřejnosti však stále tvrdí opak.





Čaj s medem?

Prohlášení Dr. Sikory vyvolalo paplašenou reakci a vědec byl obviněn ze šarlatánství. Názory tohoto sypu jsou na sociálních sítích a v médiích hlavního proude drsně cenzurovány.


Sikora později u obavy ze ztráty zaměstnání dovysvětlil, že se jedná o jeho osobní názor a scénář, který je jeden z možných v současné „neznámé situaci“. Nikdo prý neví, „co se stane s jistotou“.

Na obyčejnou chřipku stačí čas s medem a pár dní doma. Náklady jsou pár korun a bez vakcinace.





Evropská unie: Společný cíl

Evropské unie se snaží využít údajné epidemie pro posílení svého vlivu na budoucnost německého projektu nové Evropy. Během jediného dne na celosvětové dárcovské konferenci získala cílovou částku, tedy 7,4 miliardy eur, což je více než 205 miliard korun.

Tato obrovská suma představuje asi deset ročních rozpočtů. “Cíl je jeden – porazit virus,“ uvedla spokojený předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.

“Vakcína a následné celosvětové očkování je podmínkou pro ukončení karanténních opatření,” míní miliardář Bill Gates, který financuje drtivou většinu výzkumů nové vakcíny, je majitelem mnoha patentů a jako hlavní dárce ovládá Světovou zdravotnickou organizaci.





Unie samotná dala 1,4 miliardy eur. Mezi nejštědřejší přispěvatele zařadily Francie, Japonsko, Spojené království, Německo, Kanada a Saúdská Arábie. Vysoké příspěvky v řádech jednotek miliard korun slíbily poskytnout i Itálie a Španělsko.

Sbírky se nezúčastnily USA a Rusko, symbolickou částku 1,2 miliardy dala Čína.

Česko patří k menším dárcům – do mezinárodní sbírky se zavázalo poslat 20 milionů korun, stejně jako další země Visegrádu, protože vyvíjí vlastní vakcínu.

WHO tento týden informovala o tom, že v současné době prochází klinickými testy osm vakcín. Celosvětový prodej přinese farmaceutickým firmám závratné zisky.






close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh