Jak jsem málem vstoupil do politiky, ale pak mi volal Vašek, tak jsem šel na svíčkovou na Palouček

Když jsem dostal pozvánku na zakládající sjezd strany Václava Klause mladšího, zaplesal jsem. Tak už si, Ondřeji, zřejmě dospěl, a čas, kdy sis dělal ze všeho jenom srandu, je nenávratně pryč. A vlastně – když už máš tu pozvánku – tak jsi taky tak trochu mladší.

Pozvánku jsem sice někde ztratil, ale měl jsem zapsáno v google – kalendáři, že to je od 15.00 v nějakém hotelu s tajuplným jménem Erbia. Což mi na google – mapách ukázalo, že je někde na Pankráci. Vida, pěkné místo, kde začínat politickou kariéru.

Přiznám se, že jsem neobědval, protože jsem očekával pohoštění – nová strana by se přece neměla zakládat s prázdným žaludkem!

Půl třetí jsem vyrazil (bydlím u Folimanky). Pak jsem se vrátil, protože mi bylo blbý chodit do hotelu v triku, i když bylo vedro jak prádelně. Na druhý pokus jsem si vzal košili, zvolil jsem neutrální šedou.

To se později ukázalo jako velmi dobrá volba: Erbium je měkký stříbřitě bílý prvek. Využívá se při výrobě speciálních slitin pro jadernou energetiku. (Wikipedie ZDE)

Venku řádilo takové vedro, že mé kroky byly vratké – takové, jaké snad mohl mít kosmonaut na Měsíci, pokud by tam kdy byl.


Osmnáctka se prodírala mezi krátery Nuslí, když mi přišlo toto video:

Policista mlátí občana, který se chová jako debil

U vesmírné odbočky do České televize mi volá Vašek Peričevič ze spolku Šalamoun, který mi poslal to video, a s nímž konzultuji své články na téma krimi.

„Ten chlap se choval jako debil,“ povídám. „Že jo,“ na to Vašek a myslel toho policistu. Nakonec jsem se dozvěděl, že občan nemusí nosit občanku – a prý to platí asi deset let. A policajtum se smí nadávat.

To mě rozhodilo.  Bez občanky? Je to vůbec možné? A nadávat se smí? Zhroutil se mi svět. Nemám já to náhodou celé nějak naruby? Vždyť já žil deset let v bludu! Co když dostanu taky po hubě jako třeba Jakl? Neměl jsem radši zůstat doma?


Vystoupil jsem z tramvaje stanici před věznicí a zadal si do googlu znovu heslo Erbia. Vyskočila na mě pozvánka, že Václav Klaus mladší zve na představení své nové strany do hotelu Erbia – od 19.00!

Přijít o čtyři hodiny dříve je mnohem horší, než o pět minut později. Tak jsem se otočil na patě a šel se najíst na Palouček. Dal jsem si svíčkovou – trochu mě překvapil tvar knedlíků… Tak nějak jsem si vždycky představoval Charybdu a Skyllu.

Když jsem dojedl, kouknu na facebook a vyskočí na mě: Václav Klaus mladší založil v hotelu Erbia nové hnutí Trikolóra: „Přišel čas vzít si naši zemi zpátky“.

„Chceme bránit konzervativní hodnoty a zdravý rozum. Rodina, která se skládá z táty, mámy a dětí, je ta rodina, kterou chceme hájit. Například si nemyslíme, že savci mají 27 pohlaví podle toho, jak se cítí, a že máme takové bludy učit děti ve školách. Nemyslíme si, že evropskou potažmo světovou průmyslovou politiku má určovat šestnáctiletá puberťačka ze Švédska s nějakými diagnostikovanými psychickými poruchami.“

No to jo.

Tak jsem strčil svůj huawei i s google – výbavou do kapsy a odešel krokem kosmonauta do nedaleké školy, kde měla moje devítiletá dcera houslový koncert. Hrála Humoresku. Manželka mi pochválila košili.

Byl to nakonec docela pěkný den.

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh