Poprava maršála Koněva, prezident Miloš Zeman a deník Argumenty & Fakta. Televize Ruské federace na stopě přepisování dějin. Byl Hitler gentleman? Jak se fašismus a antikomunismus potkali ve vřelém obětí

Ruský vyšetřovací výbor zahájil trestní vyšetřování demontáže pomníku maršálovi Ivanovi Koněvovi v Praze. Jak se fašismus a antikomunismus našli?” ptají se ruská média v souvislosti se svržením pomníku. Téma rezonuje v ruských médiích a již nejde “jen” o svržení jedné sochy.Ukázka z reportáže TV Hvězda

Celá speciální reportáž TV Hvězda ZDE


Video: Miloš Zeman a Argumenty & Fakta (deník ARFA), citované ruskými médii

Již nejde jen o sochu, ale o celkový a pomlouvačný obraz Ruska ve světových médiích. Prezident Miloš Zeman v reportáži připomíná, že maršál Koněv osvobodil nejen Prahu, ale také koncentrační tábor Osvětim a podílel se na dobytí Berlína.


Čtěte též: Rozzlobený Putin otevírá archivy


Ruskou televizi Hvězda sleduje odhadem 20 milionů diváků denně. Je považována za vlasteneckou televizi a za jedno z nejuznávanějších proti-amerických médií v Rusku.


Čtěte též zde: Koláři, bacha, jde po tobě Lavrov


Hitler je gentleman

tanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií pro ruskou televizi Hvězda: “Chtějí říct, že Hitler je gentleman.”

Reportáž ruské televize si klade otázku, zda je v v Praze centrum evropského extrémismu. Dokládá ji snímkem Karla Schwarzenberga (TOP 09), stranického kolegy starosty Ondřeje Koláře, který nechal strhnout sochu maršála Koněva.

Jejich cíl: Přepsání dějin

V reportáži TV Hvězda vystoupil předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný.


“Ano, chtějí zmenšit vinu Německa za 2. světovou válku a také zmenšit zásluhu Rudé armády, která osvobodila Prahu. Je to taktika, strategie. Zmenšit vinu Německa a nakonec říct, že Hitler byl gentleman,” říká Stanislav Novotný, bývalý policejní prezident.


TV Hvězda připomíná cynický výrok starosty Koláře, že “Koněv neměl masku”.

Nacista Otto s námi nesouvisí, říká Petr Kolář, ambiciózní zakladatel bojůvky Evropské hodnoty s pornohercem v čele, prosazuje americké radary a základny v ČR, stál za kandidaturou Zemanova protikandidáta Drahoše.

Arfa v reportáží ruské televize

Ruská televize se zde odvolala nejen na prezidenta Miloše Zemana, ale také na deník ARFA.cz (Argumenty & Fakta), který zvedl otázku minulosti lokálního úředníka a jeho vlivného otce.

ARFA.cz vychází v několika jazycích. Investigativně se zabývá žhavými společenskými tématy, klade otázky a nabízí odpovědi, často s nadsázkou. Výsledný názor vždy nechává na čtenáři. Za relativně krátkou dobu existence (půl roku) dosahuje skvělé odezvy, když má takřka dva miliony čtenářů měsíčně.


Česká verze

Anglická verze


Ruská verze

Německá verze

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh