„Koronavirus NENÍ ze zvířat na trhu Wuhan!“ Přelomová studie dokazuje, že prvním nositelem viru byl ČLOVĚK. Zpráva tak plně tak potvrzuje závěry české vědkyně Soni Pekové a oživuje verzi o biologické zbrani

Oficiální tvrzení, že pandemie COVID-19 vznikla na trhu divokých zvířat ve Wu-hanu loni v prosinci, byla zásadně zpochybněna významnou vědeckou studií. Na trh v čínském městě Wuhan ji nepřinesl netopýr, ale člověk, uvádí studie.Nová zpráva dokazující, že se virus nerozšířil ze zvířete na člověka. Celá ZDE

“Byli jsme šokováni zjištěním, že virus byl předběžně přizpůsoben přenosu člověka“, uvedli autoři přelomové studie evoluční biolog Shing Zhan a molekulární bioložka Alina Chanová.

Genetická data nesvědčí o mezidruhovém přenosu viru. Podle zprávy tak virus nevznikl přenosem ze zvířete, v tomto případě netopýra, ale z člověka, který byl na trhu přítomen.

Virus vyrobil člověk

“Virus je překvapivě stabilní, čímž se zásadně liší o viru z epideme v roce 2002,” uvedli vědci, jejichž závěry zesilují podezření, že byl virus vytvořen uměle a za nějakým účelem. K získání odpovědi na otázku za jakým účelem je třeba si položit jinou otázku: “Komu to prospěje”.


Původ viru je klíčem k porozumění nemoci, vývoji vakcín a zastavení nových ohnisek. Podle verze USA vznikl virus ve wuhanské laboratoři, která pracovala na nemocech přenášených netopýry. Čína odpověděla obviňováním amerických vojáků ze sportovní soutěže.


Autoři studie se vyhýbají spekulacím o biologické zbrani a doporučují prošetřit možnost, že lidské verze viru vznikl v laboratoři náhodou při práci na viru netopýrů.

Výzkum placený USA

Výzkum netopýrů jako možných přenašečů viru v laboratořích ve Wuhanu byl financován z USA, jak uvedl americký prezident Donald Trump.

Trump také nařídil vyšetřování proti hlavnímu virologovi USA Anthony Faucimu. Tento vědec je prokazatelně spolupracovník mnoha farmaceutických firem, vlastní několik patentů a za posledních 40 let byl u všech hlavních epidemií jako HIV nebo Ebola.


Závěry zprávy plně korespondují s dosud záhadným faktem, že pouze 27 z prvních 41 potvrzených případů bylo přítomno trhu ve Wuhanu – a pouze jeden ze čtyř prvních případů v polovině prosince loňského roku. Vynořily se i možnosti, že virus se poprvé objevil v Itálii loni na podzim.

Zametání stop

Výzkum původu viru příliš nepomohlo, že čínské úřady uzavřeli trh den po oznámení WHO a poslali na místo týmy se silnými dezinfekčními prostředky. Byly odebrány vzorky zvířat, ale dosud nejsou známy výsledky. To jen zesiluje podezření, že jsou úmyslně odstraňovány klíčové stopy.


Autoři studie Dr. Zhan a Dr. Chanová uvedli, že zatímco stabilita viru je pro vývojáře vakcín a léčebných postupů dobrou zprávou, velmi špatnou zprávou je, že se pořád neví nic o jeho skutečném původu.

Čína nadále popírá náhodný únik z laboratoří ve Wuhanu.


Zdroje: Daily Mail, Nová zpráva o vzniku viru


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh