Zakázaná kniha “Válečné lži” o NATO a jeho masakrech v Jugoslávii: Distributor v roli samozvaného cenzora. “NATO je pro sluníčkáře jako Mohamed pro muslimy,” říká vydavatel knihy Pavel Křivka v rozhovoru pro Arfa.cz

Cenzorem dobrovolně a přičinlivě! Knižní distribuce knihkupectví Kosmas odmítla rozvést knihu “Válečné lži, agrese NATO proti Jugoslávii”. Jako důvod odmítnutí distribuce uvedlo vedení firmy Kosmas, že se “neztotožňuje s obsahem knihy”. Přinášíme rozhovor s vydavatelem knihy Pavlem Křivkou.
Válka v Jugoslávii (1991 – 2001). NATO v ní hrálo klíčovou roli.

“Pan ředitel Vejrosta z Kosmasu mi řekl, že nemůže knihu do distribuce vzít, protože se neztotožňuje s jejím obsahem. Přitom obsah knihy v onom okamžiku ještě nemohl znát a zřejmě soudil jen podle názvu. Překvapilo mi mě, že se distributor místo obchodu zaměřuje na ideologii,říká Pavel Křivka.

Knihu “Válečné lži” objednávejte ZDE

Redakce Arfa oslovila také vedení firmy Kosmas, ale jeho stanovisko se dosud získat nepodařilo.


NATO, Mohamed sluníčkářů

Cenzoři z knihkupectví Kosmas nebyli jediní, kdo usoudil, že by mohla být kniha “Válečné lži” od autora Jürgena Elsässera pro českého čtenáře ideologicky závadná a mohla by poškodit jeho světonázor.


Knihu “Válečné lži” objednávejte ZDE


Pavel Křivka

Pavel Křivka (*1960), tlumočník a překladatel, nakladatel, botanik. Pracuje jako lektor českého jazyka v Číně na Xian University of International Studies v provincii Shaanxi. V letech 1985-1987 vězněn za „podvracení republiky“.

„Sluníčkáři obsadili vedení knižní distribuce KOSMAS a brněnského nakladatelství Extra Publishing,“ říká Pavel Křivka. Nakladatelství Extra mu po zákazu knihy vrátilo peníze za již objednaný a zaplacený inzerát, který měl knihu propagovat.


loading…

Autor Jürgen Elsässer v knize podrobně analyzuje soustavu lží, kterými členské země paktu NATO dodnes zdůvodňují bombardování Jugoslávie v roce 1999.

Kniha popisuje rozhodující roli Německa při rozpoutání této agresivní války. Jde o zcela unikátní úhle pohledu, podpořený mnoha důkazy, vymykající se oficiální propagandě.“Chtěl jsem, aby si i český čtenář mohl tento – podle mého soudu vynikající – Elsässerův text přečíst. Proto jsem knihu přeložil z němčiny, opatřil předmluvou a vydal.”

Myslím, že když sluníčkáři z Kosmasu a Extra Publishing, viděli zkratku „NATO“ ve spojení se slovem „lži“ a „agrese“, propadli panice a cenzorsky zasáhli, vysvětluje pan Křivka.


loading…

“NATO je pro ně něco jako prorok Mohamed pro muslimy. Přitom se ale jedná o mezinárodní teroristickou organizaci, jak je v knize zcela přesvědčivě doloženo a vysvětleno,” doplňuje pan Křivka.


Vybírá NATO výpalné?

Distribuce knihy “Válečné lži” se ujali jiní, méně ideologičtí distributoři, např. nakladatelství Naše vojsko. Kniha by měla být na knižním trhu běžně dostupná.


Oficiální doktrína praví, že NATO je zárukou bezpečnosti České republiky. Podle jiných odborníků jde o vojenskou organizaci kontrolovanou USA, která obsadila Evropu, aby si “pohlídala” trh se svými zbraněmi.


“Nejsem jist, zda takováto záruka stojí za ty obrovské peníze, jež český stát na členství v této mezinárodní teroristické organizaci vydá,” míní pan Křivka.V článku 5 příslušné zakládající smlouvy se přitom praví, že strany smlouvy budou napadení kterékoli z nich považovat za napadení sebe sama a přijmou opatření, jež budou považovat za vhodná, včetně použití vojenské síly.”


USA nutí členské státy platit “za obranu” 2 procenta HDP. Tuto obrovskou částku žádná země nedoržuje, ale je nutno k ní přičíst miliardy dolarů za americké zbraně jako stíhačky nebo vrtulníka.


Knihu “Válečné lži” objednávejte ZDE


[media]https://app.hearthis.at/embed/5083953/transparent_black/?hcolor=&color=&style=2&block_size=2&block_space=1&background=1&waveform=0&cover=0&autoplay=0&css=&hl=fr&fs=1[/media]


Rozhovor Pavla Křivky s bývalým policejním prezidentem a předsedou Asociace nezávislých médií Stanislavem Novotným si poslechněte zde:
V této době cenzury sociálních sítí je nutno zůstat v přímém kontaktu
close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh