Ďábelský plán šílené Uršuly: “My vám vnutíme Zelený úděl a vy nám za to poděkujete.” Plán obnovy po koronaviru je ve skutečnosti cesta do pekel, míní experti. Evropská unie pod diktátem extremistů?

Obludný plán Evropské komise na “nápravu škod po koronaviru”: krajně levicový “Zelený úděl”, kontrola nad státními rozpočty, dotace na síť 5G a zadlužení členských států tak, aby nemohly EU opustit, míní experti.



Babiš: Proč nesouhlasím s Evropskou komisí

Benzín fuj, uhlí fuj, ať žije vítr

Česká republika se zřejmě poprvé dostane do situace, kdy bude dávat víc, než dostane. Premiér Andrej Babiš s plánem nesouhlasí, proti jsou údajně i další země jako Rakousko, Finsko, Maďarsko…

Podle nového návrhu Evropské unie na odbobí 2021 – 2027 (sedmiletka) má jít na tzv. Zelený úděl takřka polovina (45%) výdajů. Součástí plánu je obří dluh 750 miliard euro. EU ze zadlužuje poprvé ve své historii.


Zelený úděl znamená zavírání uhelných a plynových elektráren, dotace na elektromobily, fotovoltaické elektrárny, větrné turbíny mají dosáhnout výše 600 milirad eur. Plán předložila Evropská komise pod vedením předsedkyně Uršuly von der Leyenové.




Zavřeme doly, změníme dopravu

Dalšími cíli Zeleného údělu je snížení emisí z dopravy o 90 % do roku 2050. Má dojít k přesunu vnitrozemské silniční nákladní přepravy na železnici a vodní cesty.

Od roku 2025 pak má nastat přechod automobilového průmyslu na výrobu vozidel s nulovými emisemi, což má být zajištěno pomocí elektromobilů.



My si půjčíme a pak vás oškubeme

Zelený úděl, což je vlastně “Evropa podle Grety”, budí silný odpor. Mnozí ekonomové tento plán považují za čiré šílenství, k němuž dochází pod tlakem levicových liberálních stran v Evropském parlamentu.

Komisařka Uršula von der Leyenová od něj neupustila ani poté, co evropská ekonomika utrpěla těžkou ránu kvůli hysterii kolem údajné epidemii koronaviru.


Evropský parlament po loňských volbách ovládly ideologické a aktivistické skupiny, považované za krajní levici. Převahu mají socialisté a zelení, za Českou repubiku zastoupení především krajně levicovou Pirátskou stranou.




Evropská unie pod vlajkou extremistů?

Zájem o volby do Evropského parlamentu přitom provází v České republice zoufale nízká volební účast. Loni byla pouhých 28,72 % – je jako třetí nejmenší volební účastí ze všech států EU po Slovinsku a Slovensku.

V České republice je účast při volbách do Evropského parlamentu ještě nižší, než například do senátu, který je mnohými považovaný za úplně zbytečnou instituci.


Zástupci krajně levicové frakce s vlajkou teroristické organizace ANTIFA v Evropském parlamentu. Součástí této frakce je i česká krajně levicová Pirátská strana

Návrh rozpočtu Evropské unie by také znamenal, že by členské státy měly od příštího roku platit dvojnásobné odvody do rozpočtu EU. Další peníze by podle týmu předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové měli do Bruselu posílat rovnou občané a podniky.


Součástí plánu je i zavedení daně z oxidu uhličitého, daně z plastu, daně z internetových webů a dalších daní, které by měly být finančními úřady vybírány v členských státech, ale posílány rovnou do pokladny EU.


Pokud by tento záměr schválili premiéři v Evropské radě, pak by to pro Českou republiku znamenalo, že Evropské unii dává víc, než dostává a stala by se tzv. “čistým plátcem”.





Česká republika už dává víc, než dostane


“Z toho, co na plénu Evropského parlamentu řekla předsedkyně Komise Uršula von der Leyenová, vyplývá, že bychom měli do Bruselu platit dvojnásobek a budeme tím přispívat ostatním zemím, jako je Itálie nebo Španělsko, říká premiér Andrej Babiš.


Komise svůj plán prezentuje jako pomoc zemím, jejichž hospodářství utrpělo velké ztráty kvůli pandemii COVID-19. Tedy zejména Itálii, Řecku, Španělsku a Francii.

Italský deník Il Giornale již varoval, že nový plán von der Leyenové rozhodně není žádnou pomocí ani Itálii a Řecku, ani Francii, ale že jde spíše o pokus zkomplikovat těmto zemím případný odchod u EU.

“Ve skutečnosti je to past. to nejsou dotace italskému státnímu rozpočtu, aby mohl lépe čelit krizi. Je to stejný druh půjčky, který v roce 2008 zruinoval Řecko,“ cituje deník profesora Sergia Cesarattiho, který na universitě v Sieně přednáší evropskou měnovou ekonomiku.



Kontrola nad státními rozpočty

Vlády zemí, jimž by byl poskytnut úvěr, by musely Bruselu předat kontrolu nad svými státními rozpočty. Evropská komise by dostala pravomoc provádět ve státních rozpočtech škrty výdajů podle svého uvážení.

Evropská unie by tak získala právo rozprodávat státní majetek zemí, jimž půjčila. V Řecku byly takto za zlomek hodnoty německými firmami doslova rozkradeny všechny ziskové státní podniky jako letiště a přístavy.


Ursula von der Leyenová při prezentaci svého plánu tvrdila, že zemím s ekonomickými potížemi vzniklými kvůli pandemii, by mělo velmi pomoci 500 miliard eur (z tzv. Fondu obnovy) včetně České republiky.

Tyto peníze však ve skutečnosti prý mají být určeny na vybudování infrastruktury pro mobilní sítě 5G, nebo dobíjecí stanice na elektromobily.


loading…

Investice do 5G

Podle italského ekonoma Giulio Sapelliho ve skutečnosti nejde o nový plán (Víceletý fiskální rámec), ale o původní návrh sedmiletého rozpočtu, který loni velmi problematicky schválila Evropská rada (předsedové vlád členských zemí).

“Evropská komise k tomuto původnímu plánu jen připsala 750 miliard na Fond obnovy, který má reflektovat eliminaci škod koronaviru. Ten je ale ve skutečnosti půjčkou,” uvádí Sapelli.


Přijde na nás hladomor?

“Realizace plánu von der Leyenové by u nás probíhala asi tak, že by Brusel dal miliardy firmě 02 nejbohatšího českého miliardáře Petra Kellnera, aby za ně vybudovala 5G mobilní sítě,” říká europoslanec Ivan David.

“Občany, kteří by si na svých mobilech a tabletech něco četli na internetu, by Brusel zkasíroval novou digitální daní. Tohle není cesta z krize. Tohle je cesta do největší ekonomické krize od dob, kdy ve středověku třetina Evropanů zemřela na mor,” doplňuje europoslanec Ivan David.


Zdroj: Facebook





close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh