Karel Gott: Rodina si nepřeje státní pohřeb. Pohřben by měl být v rodinné hrobce. Ze smrti zpěváka se stává politické kolbiště. Slétají se jako supi. Nechte ho odejít v klidu, prosí fanoušci

Rodina Karla Gotta si nepřeje státní pohřeb. Argumenty & Fakta to zjistily od dobře informovaných zdrojů z okolí Gottovy rodiny. Nejslavnější český zpěvák zemřel na leukémii 1. října 2019 (ve věku 80 let) v rodinném kruhu ve své vile na Bertramce.

Před Gottovou vilou hoří svíčky, další pietní místa vznikají po celé republice. Na odkaz zpěváka se vrhli politici napříč politickým spektrem. Ten chce státní pohřeb, ten zas ne, ten pojmenovat po Gottovi letiště nebo nádraží, ten vlajky na půl žerdi, ten jen na tři čtvrtě, jiní zas plivou jedovaté sliny. Z Karla Gotta se stal po smrti marketingový nástroj.

Státní pohřeb se podle našich informací neuskuteční, protože rodina si ho nepřeje a politické třeštění kolem úmrtí Karla Gotta považuje za nevhodné a nedůstojné.


Rodinný hrob v Újezdě.

Pohřeb by se měl uskutečnit jen v rodinném kruhu, ale nějaká forma kolektivní tryzny je možná. Pozůstalí se cítí hluboce zasaženi politickou agitkou, která se strhla kolem úmrtí zpěváka, který byl především umělec.


Hrob Karla Gotta

Zatím není jasné, kde bude Karel Gott pohřben. Podle informací portálu Argumenty & Fakta by měla být místem posledního odpočinku populárního zpěváka rodinná hrobka v Újezdě u Svatého kříže nedaleko Plzně.

Ve skromné hrobce, který je spíše hrobem, jsou pohřbeny Gottovy rodiče a prarodiče. O hrob pečuje Gottova sestřenice Hana. Jsou zde ostatky rodiny Klečánkovy a též tu odpočívají Lelkovi, tedy rodiče a prarodiče Gottovy sestřenice Hanky. Hrob tu má i Gottův dlouholetý osobní řidič Olda Havránek (†78), který zesnul v červnu 2017.


Rodiče Karla Gotta Karel a Marie jsou pohřbeni v Újezdě u Svatého kříže.

Rozhodnutí je o Mistrově posledním odpočinku je na Gottově manželce Ivaně (po Gottově úmrtí odjela i s dcerami zahraničí). Její vztahy s se sestřenicí Hanou jsou však napjaté. Hana nedostala pozvánku na oslavu Gottových 80. narozenin v Divadle Na Jezerce letos v červnu.


Chodil na místní hřbitov malovat

Karel Gott západočeskou vesničku Újezd u Svatého Kříže vždy miloval. Jako malý tu trávil prázdniny. Prožil tu kus svého dětství. Místní pohřby mu ostatně byly první inspirací k malování.

Nejde ani tak o hrobku, jako spíše o náhrobní kámen, kde je obyčejným písmem vytesáno “Rodina Gottova”. Mistrova sestřenice Hana bydlí ve skromném domku jen pár metrů od hřbitova. Ve vesničce Újezd u Svatého Kříže na Rokycansku žije dvě stě obyvatel.


Obraz Karla Gotta z roku 1995, který vytvořil pod dojmem ničivé vlny, která zasáhla Indonésii, kde byl na dovolené. Obraz věnoval vsetínské Diakonii.

„Karel sem jezdil pravidelně několikrát do roka. Zašel na hřbitov a pak se stavil u nás,“ prozradila Gottova sestřenice Hana s tím, že Mistr přijížděl k hrobu svých rodičů většinou sám. Hana byla vdaná za Gottova dlouholetého řidiče Oldu Havránka.


Ve stejném hrobě s rodiči

Maminka Karla Gotta, Marie Gottová, se narodila v roce 1911. Zpěvák měl se svojí maminkou velmi dobrý vztah. Podporovala v malování a později i ve zpívání, pomohla mu v začátcích kariéry. Marie Gottová zemřela v roce 1977 (†67) letech na infarkt.

Karel Gott starší, otec Karla Gotta, se narodil roku 1911 v Plzni. Pracoval například ve Škodových závodech, na ministerstvu těžkého strojírenství či dva roky jako ředitel závodu Janky Radotín. O svém vztahu s otcem Gott zpíval v písni Tátovi. Karel Gott starší zemřel v roce 1982 (†71) na následky vleklých a vážných problémů s ledvinami.


Nepřehlédněte

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh