Karel Gott: Dědictví aneb… Kurvaholkygutntag. Začíná bitva o miliardový majetek. Gott přepsal závěť. Jeho prvorozená dcera Dominika se nevzdává. Zdědí všechno Ivana? Přihlásí se další potomci?

Majetek zesnulého Karla Gotta (†80) je odhadován na více než miliardu korun. Zůstaly po něm tři přímé plnoleté dědičky: Manželka Ivana (43), dcera Dominika (46) a dcera Lucie (32). Podle závěti sepsané v roce 2016 sice Gott odkázal veškerá manželce Ivaně, ale tak jednoduché to zřejmě nebude.


O slovo se však hlásí hlavně Gottova prvorozená dcera Dominika, která žije ve Finsku a tře tam bídu s nouzí. V Praze byla za tátou naposledy letos v červenci, když přijela také za maminkou, která žije v domově důchodců.

S tátou se Dominika (46) viděla naposledy letos v červenci společně s jeho druhorozenou dcerou Lucií (32) na Bertramce. Mistr se tak stihl rozloučit s oběma staršími dcerami dva měsíce před svou smrtí.


Původně se chtěla Dominika zdržet déle, ale po údajných neshodách s Ivanou změnila názor a rychle a neplánovaně odjela zpátky do Finska. Těsně před odletem však ještě zašla se svou nevlastní sestrou Lucií na oběd…

Lze předpokládat, že pohádkový majetek nenechá Gottově ženě “jen tak spadnout do klína”.


Karel Gott s milovanou dcerou Dominikou cca v roce 1995

Druhorozená Gottova dcera Lucie zatím nenaznačila, že by chtěla usilovat o majetek po svém otci. To ovšem neznamená, že nemá na dědictví nárok. Díky ní měl Gott ještě dva vnuky – ani ti nejsou bez šance.

Podle výpovědí mnoha svědků Ivana cílevědomě omezovala vliv Gottových přátel a známých na jeho osobu, jeho činy a rozhodování. Závěť Gott přepsal v roce 2016 v její prospěch. Není známo, jak zněla původní závěť, každopádně “všechno na mou ženu” (jak Mistr novou závěť popsal) není při jeho proslulé štědrosti příliš obvyklé.


Šance u soudu

Gottův výčet majetku je velmi bohatý: Vila na Bertramce, roubenka v Doubici, garáž v Košířích, pozemky, auta, šperky, umělecké předměty, tantiémy, výtěžek z vily v Jevanech a další.

Gott sice sepsal závěť, což ale ještě nemusí znamenat, že to tak bude. Zákon má plno zákoutí, mimo jiné tu je například institut tzv. “nepominutelných dědiců” (NOZ § 1644). Podle něj by Gottovy plnoleté dcery Dominika a Lucie zřejmě měly mít bez ohledu na závěť právo na 10 % majetku (každá tedy až 100 milionů Kč).

Zákon řeší i dědictví dvou nezletilých dcer zpěváka Charlotte (13) a Nelly (11) a pokud se rozhoří soudní spor, bude se řešit i jejich dědictví.

Paragraf o závěti ZDE


Dominika je na mizině a je zřejmé, že to nenechá jen tak. S otcem byli v pravidelném kontaktu. Karel Gott se narodil v červenci, ona v červnu a dlouhé roky byli zvyklí slavit narozeniny společně s dortem od věrné hospodyně paní Jandové. To se údajně změnilo na základě tlaku Ivany. Hospodyně Jaromíra Jandová prý dostala od Ivany výpověď v roce 2007 po 40 letech věrných služeb.


Karel Gott tančí s Antonií Zacpalovou. Snímek zřejmě v roku 1976.

Dominika, táta a jeho žena

Prvorozenou dceru Dominiku má Karel Gott s bývalou baletkou Národního divadla Antonií Zacpalovou. Otěhotněla ve svých sedmatřiceti letech poté, co jí Mistr nabídl odvoz z Kavčích hor domů, ale místo u ní skončili v jeho vile.

Karel Gott s Antonií a Dominikou nikdy nežil, ale s dcerou se vídal nejméně jednou ročně. Příjmení Gottová si Dominika vzala až v 15 letech. Mistr jim koupil byt v Praze na Vinohradech, ten však prodaly. Dominičin podíl (cca 2 miliony korun) se už rozkutálel. Gott posílal její matce na přilepšenou 5 tisíc měsíčně. To už teď zřejmě skončilo.

Dominika žije ve Finsku s metalových hudebníkem a údajně je závislá na prášcích.


Ivana Gottová je také jediným společníkem ve firmě Karel Gott Agency, která řídila Gottovy pracovní aktivity. Zakládali společně, ale Mistr se kvůli zdravotním problémům rozhodl z vedení firmy v roce 2017 odejít. Firma však fungovala dál a vedla si velmi slušně.

V toku Gottově majetku hraje roli i tchýně, tedy matka Ivany. Například roubenka v Doubici byla původně napsaná na ní, pak ji přepsaly na Ivanu.


Zázračná jízda krásky s Opavy

Ivana Macháčková byla původně zdravotní sestra z Opavy. Pak odjela do USA, kde hlídala děti v arabské rodině. Podle svého vyprávění chodila dva roky se slavným hercem Michaelem Douglasem. Údajně se dali dohromady během natáčení filmu Hra (1997), kdy byl herec ženatý s produkční Diandrou Luker.

Ivana se s Gottem seznámila v roce 1998, kdy měl Mistr před svatbou s modelkou Marikou Sörösovou (podle jejích slov spolu chodili 1997 – 2000). Ivana se na Bertramku nastěhovala poté, co měl Karel v roce 2003 lehčí infarkt. Vzali se v roce 2008, kdy u byla na světě jejich první dcera a druhá byla na cestě.


Není také vyloučeno, se se přihlásí i další Gottovy děti. Ve světě miliardářů a zváště těch ze showbyznysu by to nebylo poprvé.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh